שתף קטע נבחר

סוריה: נגיב באופן מיידי אם ישראל תתקוף שוב

"ניתנה הוראה להגיב מיידית לכל התקפה ישראלית חדשה", אמר סגן שר החוץ הסורי לאחר שתי המתקפות האוויריות, המיוחסות לישראל על-פי פרסומים זרים

איום מדמשק לירושלים: סגן שר החוץ של סוריה פייסל מוקדאד, אמר היום (ה') לסוכנות הידיעות הצרפתית כי ארצו תגיב באופן מיידי וקשה לכל מתקפה חדשה מצד ישראל בשטחה.

 

"ניתנה הוראה להגיב מיידית לכל התקפה ישראלית חדשה", אמר הבכיר לאחר שתי המתקפות האוויריות, המיוחסות על-פי פרסומים זרים לישראל. 

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

תגובה בפעם הבאה? נזקי התקיפה בתחילת השבוע (צילום: EPA) (צילום: EPA)
תגובה בפעם הבאה? נזקי התקיפה בתחילת השבוע(צילום: EPA)

 

סגן שר החוץ הסורי הכחיש את הדיווחים לפיהם יעד התקיפה היה טילים שיועדו לחיזבאללה. "אין איראן או חיזבאללה בסוריה", אמר מוקדאד. "אין כלי רכב שמעבירים נשק לחיזבאללה בלבנון".

 

כמה שעות לאחר התקיפה הלילית בתחילת השבוע על מתקן מחקר צבאי בדמשק שיוחסה לישראל, אמר סגן שר החוץ הסורי כי מדובר בהכרזת מלחמה מצד ישראל. בראיון ל-CNN ציין מקדאד כי התקיפה מסמלת את הברית בין "הטרוריסטים האיסלאמים" לישראל. הוא הוסיף אז כי סוריה תגיב על התקיפה הישראלית בזמן המתאים ובמקום המתאים.

 

מוקדם יותר היום ציטט העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" את נשיא סוריה, בשאר אסד, שאמר כי ארצו "תיתן הכול לחיזבאללה" כהוקרה על תמיכת הארגון השיעי בממשל בדמשק. לפי הדיווח מביירות, דבריו של אסד נאמרו במהלך פגישה עם נציגים לבנונים בדמשק והם נועדו להפריך את האפשרות שהפצצות ישראל לכיוון מטרות סוריות יביאו להפסקת הסיוע לארגונו של חסן נסראללה.

 

עוד נאמר בדיווח בלבנון כי אסד ציין בפגישות עם הגורמים הלבנוניים

כי חיזבאללה מהווה "דוגמה להתנגדות" נגד ישראל. העיתון ציין כי הלבנונים ציטטו את אסד כמי שמבטא "ביטחון עצמי, שביעות רצון והכרת תודה גדולה כלפי חיזבאללה".

 

אסד התייחס שוב לתקיפות שיוחסו לחיל האוויר הישראלי בדמשק בסוף השבוע ושלפי דיווחים שונים פגעו בנשק שיועד לחיזבאללה וצוטט כאומר כי ארצו יכולה להגיב "בקלות" לתקיפות אוויריות ישראליות באמצעות "ירי כמה רקטות לכיוון ישראל". עם זאת נאמר שאסד ציין כי "אנחנו רוצים נקמה אסטרטגית על-ידי פתיחת דלת ההתנגדות והפיכת כל סוריה למדינה של התנגדות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סגן שר החוץ הסורי מוקדאד
צילום: AP
מומלצים