שתף קטע נבחר

האו"ם: ישראל מזניחה את ערביי מזרח י-ם

הדו"ח הנרחב ביותר של האו"ם עד כה בנוגע למצב במזרח העיר מאשים את ישראל כי היא הופכת את הפלסטינים שם למבודדים יותר ויותר - משכניהם הערבים ומהכלכלה הישראלית. 84% מהילדים הפלסטינים שם חיים בעוני, לעומת 45% מהיהודים

"הכיבוש הישראלי במזרח ירושלים מדרדר את תושביה הפלסטינים לבידוד כלכלי עמוק יותר והם מתמודדים עם עוני רב יותר מזה של שכניהם היהודים". כך קובע דו"ח של האו"ם שהתפרסם אתמול (יום ה').

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

הדו"ח שפרסמה ועידת הפיתוח והמסחר של האו"ם נחשב לחקירה המשמעותית ביותר שביצע הארגון עד כה בנוגע למצב הכלכלי במזרח ירושלים. הוא מתפרסם על רקע ניסיונותיו של נשיא ארה"ב ברק אובמה לחדש את תהליך השלום באזור.

 

לפי הדו"ח, הזנחה ישראלית מונעת פיתוח במזרח ירושלים, המבודדת מהקהילות הפלסטיניות השכנות לה ומאידך אינה נטמעת בכלכלה הישראלית הרחבה יותר. הדו"ח קובע כי 77% מבתי האב הלא-יהודים בירושלים חיים מתחת לקו העוני, לעומת 25% בלבד מהמשפחות היהודיות. 84% מהילדים הפלסטינים שם חיים מתחת לקו העוני, לעומת 45% מהילדים היהודים.

 

התפרעות פלסטינים במזרח ירושלים, ארכיון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
התפרעות פלסטינים במזרח ירושלים, ארכיון(צילום: AFP)

 

"אין צורך לומר שממשלת ישראל יכולה לעשות הרבה יותר כדי לעמוד במחויבות שלה ככוח כובש, על ידי פעולה ממשית יותר לשיפור המצב הכלכלי במזרח ירושלים ורווחתם של תושביה הפלסטינים", נכתב בדו"ח. בסוכנות הידיעות רויטרס ציינו כי הרשויות בירושלים לא השיבו על בקשות לתגובה על הדו"ח.

 

"ברור ש-300 אלף הפלסטינים בעיר משלמים מסים אבל מקבלים שירותים אחרים", אמר החוקר הראשי ראג'ה חאלידי.

"ירושלים היא אולי מאוחדת חוקית ופוליטית, אבל היא בוודאי אינה מאוחדת מבחינה סוציו-אקונומית".

 

בדו"ח מופיעה המלצה שבינתיים, כשפתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני אינו נראה באופק, משקיעים פלסטינים ואנשי עסקים בכירים יובילו אסטרטגיה לפיתוח. "אני לא חושב שהתמקדות בכלכלה לבדה יכולה לעזור, אבל אם יכולה להיות הקלה מסוימת במצב הפוליטי, אז הכלכלה עשויה להשתפר", אמר עדנאן חוסייני, המושל הפלסטיני של ירושלים, לסוכנות הידיעות רויטרס.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 09/05/2013 23:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גדר ההפרדה במזרח ירושלים
צילום: באדיבות Lowshot
מומלצים