שתף קטע נבחר

ישראל מגנה דו"ח שמפקפק בזכותנו לארץ ישראל

השגריר הישראלי בבריטניה יצא נגד מסמך שגיבשה כנסיית סקוטלנד ובו נטען כי ארץ ישראל מעולם לא הובטחה "מילולית" לעם היהודי. "הדו"ח פוגעני ושולל זיקתנו העמוקה לארץ", הגיב השגריר. הכנסייה: עמדתנו לא הובנה, נשכתב את המסמך

ישראל מגנה דו"ח של כנסיית סקוטלנד שמטיל ספק בזכותו של העם היהודי על ארץ ישראל. בדו"ח, מסמך בן עשרה עמודים שפורסם בשבוע שעבר, נטען כי "ההבטחה האלוהית לגבי ארץ ישראל מעולם לא הייתה אמורה להיתפס באופן מילולי". כמו כן, הדגישו מחבריו, התנ"ך לא אמור לשמש ליישוב סכסוכים בנוגע לשליטה על אדמות. "מדובר בדו"ח פוגעני ביותר", הצהיר בתגובה שגריר ישראל בבריטניה, דניאל טאוב.

 

עוד בערוץ החדשות:

האו"ם: ישראל מזניחה את ערביי מזרח י-ם

צפו: השר הטורקי נאם, שר החוץ האורח התמוטט

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

המסמך אמור לעלות לדיון באסיפה הכללית של הכנסייה, שתיערך החודש ותדון ב"צעדים כלכליים ופוליטיים נגד מדינת ישראל, לרבות חרם, ביטול השקעות וסנקציות, על רקע ההתיישבות הלא החוקית (בשטחים)". 723 הצירים, שיתכנסו באדינבורו, יתבקשו בסופו של דבר להצביע על תוכן הדו"ח. "אם הכנסייה תאמץ מסמך מסוג זה, זה יציין צעד לאחור עבור הכוחות שמקדמים סובלנות ושלום באזורנו", הוסיף השגריר.

 

לדבריו, "הדו"ח הזה לא רק משרת עמדות פוליטיות קיצוניות, אלא הוא גם שולל את הזיקה היהודית העמוקה לארץ ישראל וממעיט בערכה בצורה שהיא פוגענית באמת". לפי עיתון "הטיימס", גם הליגה נגד השמצה גינתה את המסמך וכינתה אותו פוגעני בצורה יוצאת דופן. "הוא שולל את האמונות של העם היהודי", נכתב בהודעת הארגון האמריקני.

 

במסמך, שכותרתו "המורשת של אברהם?", נטען כי "ישנה הנחה רווחת בקרב נוצרים ורבים מהעם היהודי לפיה התנ"ך תומך במדינת ישראל יהודית בבסיסה. זה מעורר תהיות שהולכות וגוברות, והמדיניות הנוכחית של ישראל ביחס לפלסטינים רק מחדדת את השאלות האלו".

 

הכנסייה: לא מכחישים זכות ישראל להתקיים

מחברי המסמך הצהירו עוד כי "יש לאתגר את העם היהודי ולגרום לו להפסיק לחשוב על עצמו בתור קורבן וכמקרה מיוחד, אלא להכיר בכך שהיחס הנוכחי שלו לפלסטינים, שהוא לא מוסרי ולא צודק, לא יכול להימשך".

 

בתגובה לביקורת, הדגיש דובר מטעם הכנסייה כי את הטענות שהועלו במסמך אין לזהות עם אנטישמיות. "זוהי הנחה לא מבוססת שפוגעת בדיון העקרוני", הוא מסר, "הכנסייה מעולם לא הכחישה את זכותה של ישראל להתקיים והיא גם לא עושה זאת עכשיו. להיפך, היא מפקפקת במדיניות שממשיכה לשמור על השלום בגדר חלום בישראל ובשטחים הפלסטיניים הכבושים".

 

הוא הוסיף כי "הדו"ח הזה עוסק באי צדק שמתבטא ביחס לעם הפלסטיני ובאופן חלוקת הארץ. הוא גם מצביע על כך שכל שימוש בכתבי הקודש כדי לבסס חזקה על שטח כלשהו, על ידי כל קבוצה שהיא, הינו מוטעה". עם זאת, הוא הודה כי הנוסח שפורסם עורר אי הבנה לגבי עמדתה של הכנסייה ושיש לשכתב חלקים ממנו.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
השגריר דניאל טאוב
צילום: גיל יוחנן
הכנסייה תדון בסנקציות על רקע ההתנחלויות
צילום: אילן ארד, lowshot.com
מומלצים