שתף קטע נבחר

לפיד: ההשתתפות העצמית לרופאים לא תעלה

לפי הצעת התקציב, היה אמור לעלות שיעור ההשתתפות העצמית של האזרחים בקופות החולים. לפיד כתב על כך: "יעל גרמן ואני עדיין לא אהבנו את הסעיף הזה. המשכנו לשבת על תקציב הבריאות בלילות, עד שמצאנו פתרונות אחרים"

בעקבות הלחץ הציבורי הודיע הערב (שבת) שר האוצר יאיר לפיד כי הוא מבטל את סעיף הגדלת ההשתתפות העצמית בקופות החולים. במייל לפעילים, כתב לפיד ש"גם אחרי שהתקציב הוגש, יעל גרמן ואני עדיין לא אהבנו את הסעיף הזה. המשכנו לשבת על תקציב הבריאות בלילות, עד שמצאנו פתרונות אחרים וביטלנו את ההשתתפות העצמית".

 

עוד עדכונים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

הצעת התקציב כללה סעיף שקרא להפחית את התקצוב של קופות החולים ב-7%, שהם כ-200 מיליון שקלים לשנה. כדי לפצות את קופות החולים על אובדן התקציב, קבע הסעיף שיש להעלות את שיעור ההשתתפות העצמית של האזרחים המבוטחים בהיקף דומה.

  

אם היה מתקבל הסעיף, התשלומים החודשיים לביטוח בריאות היו גדלים, למעט עבור מבוטחים הזכאים לתקרת ההשתתפות העצמית, כמו נכים, גמלאים, חולים במחלות חשוכות מרפא, אסירי ציון לשעבר, משפחות ברוכות ילדים וילדים להורים המקבלים קצבת הבטחת הכנסה.

 

במייל ששלח שר האוצר, שאל מספר שאלות והשיב עליהן. בין היתר השיב לשאלה אם יש גזירות שעוד ישתנו: "ברור. זה תמיד התהליך מול תקציב, והוא יימשך מול הכנסת גם אחרי האישור שלו בממשלה. זו אגב הסיבה שאתם שומעים עכשיו כל כך הרבה זעקות וטענות. כי הפוליטיקאים רוצים לוודא שאם יבטלו משהו הם יוכלו לטעון שזה רק בזכותם והם הטובים (למי שלא הבין, הרעים זה אני). צריך לציין למען ההגינות שאני לא חושב שכל השכל הוא במשרד האוצר, ותמיד צריך להקשיב. התקציב הוכן בזמן קצר (מדי), ואנחנו תמיד צריכים להיות מסוגלים להגיד 'טעינו'". הוא נתן כדוגמה לטעות הזו את סעיף ההשתתפות העצמית שכאמור בוטל. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יאיר לפיד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים