שתף קטע נבחר

לקחים מבוסטון: נעצר סעודי שטס עם סיר לחץ

האיש, שהגיע לבקר את אחיינו, לא הצליח להסביר מדוע הוא נושא עמו סיר, כמו אלו שהתפוצצו במרתון בוסטון. הוא נעצר, אך אחיינו מתעקש: ביקשתי שיביא לי סיר כי הכלים האמריקניים גרועים

דרך הפעולה של המחבלים מבוסטון הותירה רושם על גורמי אכיפת החוק האמריקניים - אחרת, סביר להניח שלא היו חושדים באדם רק משום שהוא נושא עמו סיר לחץ. חוסיין אל-חוואיר, אזרח סעודי, נעצר בשבת עם נחיתתו בשדה התעופה בדטרויט, לאחר שלא הצליח להסביר מדוע מטענו כולל גם סיר, מהסוג שבו הוטמנו המטענים שהתפוצצו במרתון בחודש שעבר.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

אל-חוואיר, שהגיע בטיסה מסעודיה כדי לבקר את אחיינו שלומד באוהיו, אמר בתחילה לסוכני המכס כי הביא עמו סיר לחץ משום שאלו לא נמכרים בארצות הברית. בהמשך הבחינו נציגי סוכנות המכס והגבולות כי בדרכונו של האיש חסר עמוד והוא אמר בתגובה כי אינו יודע איך זה קרה וכי רק לבני משפחתו יש גישה לדרכון שלו.

 

שאריות של סיר לחץ בזירת הפיגוע בבוסטון (AP) (AP)
שאריות של סיר לחץ בזירת הפיגוע בבוסטון(AP)

 

אל-חוואיר נלקח למעצר, אולם האחיין נאסר אל-מרזוג מתעקש שכל התקרית נובעת מאי-הבנה: לדבריו, הוא ביקש מדודו שהגיע לבקרו לכמה שבועות להביא עמו סיר לחץ כי "אלו שקניתי בארה"ב לא טובים כלל ובסעודיה יש סירים איכותיים יותר". הוא הוסיף: "אני ערבי, אני תמיד משתמש בסירי לחץ כשאני מבשל".

 

החשש של הרשויות מובן: מטעני הנפץ שהרגו שלושה בני אדם בבוסטון ופצעו יותר

מ-170 איש, הורכבו מסירי לחץ עמוסים במתכת ובכדוריות מתכת. גורם המעורה בפרטי החקירה סיפר בעבר כי חומרי הנפץ הוטמנו בתוך סירי לחץ עם נפח של 6 ליטרים, והושמו בתוך תיקי נסיעות שהונחו על הקרקע. לדבריו, התיקים כללו חתיכות מתכת, מסמרים וכדוריות להגברת אפקט הפגיעה.

 

עם זאת, אל-מרזוג התעקש כי לו או לדודו לא הייתה שום כוונת זדון: "אם הייתי רוצה לעשות משהו טיפשי כמו זה, האם באמת הייתי צריך להביא את דודי מסעודיה ולבקש שיקנה לי סיר לחץ? הרי אפשר לרכוש אותם כאן באופן חוקי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי ולדמן
סיר לחץ. אילוסטרציה
צילום: אבי ולדמן
מומלצים