שתף קטע נבחר

"תג מחיר" במסגד בוואדי ערה, 3 כלי רכב הוצתו

אלמונים ריססו הלילה על קיר מסגד את המילים "תג מחיר" ו"אביתר", שמו של הנרצח בפיגוע בשומרון לפני שבועיים. גם בצפת רוססו כתובות נגד ערבים. "בטוחים שיהודים עשו זאת"

אלמונים הציתו הלילה שלושה כלי רכב סמוך למסגד בכפר אום אל-קוטוף שבוואדי ערה. בנוסף, רוסס סמל מגן דוד על קיר המסגד וכתובות "תג מחיר", האותיות ל', ע' ונ' (לעילוי נשמת - א"פ) ו"אביתר", שמו של הנרצח בפיגוע בשומרון לפני שבועיים.

 

 

כוחות משטרה מתחנת עירון הגיעו למקום ופתחו בחקירה. "אנחנו חוקרים את כל הכיוונים, כולל אם מדובר באירוע לאומני", אמר ל-ynet גורם במשטרה.

 

עלי כבהא, ראש הוועד העממי בכפר, הוסיף כי "אנחנו בטוחים שיהודים עשו את זה. מדובר באירוע לאומני שפעם ראשונה קורה בכפר שלנו. אנו דורשים מהמשטרה להגיע לאנשים ולהעניש אותם".

 

 (צילום: אתר alarab.net) (צילום: אתר alarab.net)
(צילום: אתר alarab.net)

 (צילום: אתר alarab.net) (צילום: אתר alarab.net)
(צילום: אתר alarab.net)

המסגד בכפר אום אל-קוטוף (צילום: אתר alarab.net) (צילום: אתר alarab.net)
המסגד בכפר אום אל-קוטוף(צילום: אתר alarab.net)

 

 (צילום: המועצה האזורית מנשה) (צילום: המועצה האזורית מנשה)
(צילום: המועצה האזורית מנשה)

 

אילן שדה, ראש המועצה האזורית מנשה שבתחומה נמצא הכפר, גינה את המעשה ואמר כי לא ייתן למעשים כאלה "לפגוע במרקם הייחודי בין יהודים לערבים בתחום המועצה".

 

אחמד כבהא, תושב הכפר, אמר: "לא נשתוק על דבר כזה. ננקוט צעדים מתאימים כדי להילחם בתופעה. על כל המגזר הערבי להפגין נגד האנשים שעומדים מאחורי המעשים האלו. העונשים הקלים נותנים לגיטימציה לאנשים".

 

גם בצפת ריססו אלמונים כתובות נאצה נגד ערבים, ברחוב ארלוזורוב בעיר. בין היתר נכתב: "ערבים החוצה". המשטרה פתחה בחקירה. השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' מסר בתגובה כי הוא "מביע שאט נפש מאירועים אלה, אותם אני רואה בחומרה, וכל מטרתם לפגוע ולהתסיס. לא נרפה עד שנניח את ידינו על אותו קומץ עבריינים".

 

מאז רצח אביתר בורובסקי בסוף החודש שעבר משקיעים כוחות הביטחון מאמצים רבים בניסיון למנוע פעולות תג מחיר ופעולות נקם בפלסטינים, חיילים ושוטרים רבים נפרשו ביהודה ושומרון והופעלו אמצעים טכנולוגיים בהם מטוס ללא טייס שחג מעל אזורים המועדים לפורענות.

 

אחד התרחישים שהדירו שינה מראשי מערכת הביטחון היה ניסיון לבצע פעולות תג מחיר בכפרים ערביים בתחומי הקו הירוק. חרף ההיערכות בשבוע האחרון אירעו שני מקרים בהם הושחת רכוש פלסטיני, אחד מהם אתמול בכפר א-סאוויה שבשומרון, שם נוקבו כלים חקלאיים וכתובות "אביתר" ו-"נקמה" רוססו על קברים פלסטינים.

 

החשש הגדול במשטרה ובצבא הוא מפני היגררות של ערביי ישראל למעגל המהומות בשטחים, זאת בייחוד על רקע יום הנאכבה שיצוין מחר בשטחים.

 

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו רענן בן צור ומאור בוכניק
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר alarab.net
כלי הרכב שנשרפו
צילום: אתר alarab.net
מומלצים