שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  טורקיה: מושתלת הרחם שהרתה - הפילה

  דריה סרט, הצעירה בת ה-22 שעברה השתלת רחם ונכנסה להריון, נאלצה לעבור הפלה לאחר שלבו של העובר נדם. בית החולים מסר: מצבה טוב, והיא תמשיך בטיפולי ההפריה

  טרגדיה במושתלת הרחם הטורקיה: חודשיים לאחר הפריית המבחנה שעברה הצעירה, נמצא שהעובר ברחם המושתל ללא דופק והצעירה נאלצה לעבור הפלה.

   

   

  בית החולים האוניברסיטאי אקדניז שבאנטליה, מסר בהודעתו: "ההריון בן 8 השבועות של דריה סרט הופסק. מצבה הכללי טוב, והיא תמשיך לעבור טיפולי פוריות כשתהיה מוכנה לכך".

   

  עוד כתבות בערוץ הבריאות:

  דריה סרט נולדה כשהיא לוקה בתסמונת נדירה יחסית, בגופה לא היה רחם - אותו איבר האחראי לקלוט את העובר, לגדלו ולהזין אותו במשך חודשי ההריון. בחודש אוגוסט 2011 עברה השתלת רחם מתורמת מתה, שכונתה אז "נס רפואי".

   

  הרופאים היו סקפטיים, אבל לפני חודשיים כאמור, הצליחה להרות בטיפולי הפריה חוץ גופית, והרופאים בישרו לה כי היא נמצאת כעת בשלבים הראשונים של הריונה.

   

  דריה סרט - מושתלת הרחם שנכנסה להריון ()
  דריה סרט - מושתלת הרחם שנכנסה להריון

   

  הרופאים המתינו כ-18 חודשים לפני השתלת העובר ברחם, כדי לוודא כי הרחם אכן מתפקד באופן תקין. הרופאים מבית החולים האוניברסיטאי אקדניז באנטליה, מסרו כי היא במצב בריאותי תקין.

    

  סרט תמשיך לעבור טיפולי פוריות, אבל גם אם תצליח להרות, מצפה לה עוד דרך ארוכה בשלבי ההריון. היא תיאלץ להמשיך ולקבל תרופות נוגדות דחיית השתל, שעלולות לסכן גם את העובר ברחמה. הרופאים הזהירו כי מצבה החיסוני הירוד, עלול לגרום למומים מולדים מרובים לעובר.

   

  אחת מכל 5,000 נולדת ללא רחם

  סרט היא האישה השניה בעולם שעברה השתלת רחם. הראשונה היתה בשנת 2000 בערב הסעודית, אבל הרחם הושתל מתורמת חיה. הרופאים אז, נאלצו להסיר את הרחם, שסבל מהפרעות קרישה קשות.

    

  אם תצליח להרות בעתיד, תבוצע הלידה בניתוח קיסרי ואז תחולל ההשתלה מהפיכה של ממש ובשורה לאלפי נשים ברחבי העולם.

   

  על פי ההערכות, אחת מכל 5,000 נשים ברחבי העולם נולדת ללא רחם, בעוד שאלפים נוספות נאלצות לעבור כריתה שלו, עקב גידולים או מחלות, וכך אינן יכולות להרות.

    

  בישראל אגב, אין כוונה לבצע בקרוב או בעתיד הנראה לעין השתלות רחם. המרכז הלאומי להשתלות איברים מסר כי לא נתקבלה עד כה פניה מגינקולוגים, ולכשתתקבל, יועלה הנושא וייבחן במשרד הבריאות.

    
   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shuttershock
  לא נצא דפק אצל העובר
  צילום: shuttershock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים