שתף קטע נבחר

גרמן נגד חברות הביטוח: "מרוויחות על גב הציבור"

פותחת חזית: שרת הבריאות יעל גרמן מצטרפת לטענות קופות החולים על כך שחברות הביטוח הפרטיות "עושות סיבוב", כהגדרתה, על חשבון קופות החולים. "הציבור מוציא כסף מיותר מכיסו וחברות הביטוח הגדולות מרוויחות. מה חדש?", כתבה

בשבועות האחרונים זועקים מנהלי קופות החולים על ה"טריק" בו נוקטות חברות ביטוחי הבריאות הפרטיות שמאפשר להן להרוויח, על פי ההערכות, 400 מיליון שקלים - על חשבון תקציב קופות החולים הקורסות. כעת מצטרפת למתקפה גם שרת הבריאות יעל גרמן.

 

 

עוד כתבות בנושא ביטוחי בריאות:

 

בטור שפרסם ב-ynet מנכ"ל קופ"ח מכבי, רן סער, הוא מסביר את מה שהגדיר "הטריק" של חברות הביטוח הפרטיות. "חברות הביטוח המסחריות מצאו טריק המאפשר להן לתמרץ את המבוטחים שלהן לפנות לקופות החולים, ולא לחברת הביטוח, בכל הנוגע להחזרים ולכיסויים רפואיים. כשהמבוטח פונה לחברת הביטוח על מנת לממש את הפוליסה היא מציעה לו במקום זאת לפנות לקופת החולים ולבקש ממנה כיסוי לניתוח. בתמורה לאי הפעלת הביטוח החברה 'מצ'פרת' את המבוטח ומציעה לו 'פרס' בגובה אלפי שקלים. המבוטח קיבל אמנם כיסוי, אך חברת הביטוח לא שילמה עליו. מי ששילם הוא הביטוח המשלים של קופת החולים, שלהזכירכם הינה מלכ"ר - מוסד ללא כוונת רווח, בניגוד אגב לחברת הביטוח, שמונעת משיקולים כלכליים ומסחריים. 

 

בדרך זו חברת הביטוח הפרטית מוציאה מכיסה סכום נמוך בהרבה מהסכום שהייתה נדרשת לשלם לו הייתה מכסה את עלות הניתוח המלאה (לשם הדוגמה, שווה לחברה לצ'פר את המבוטח בסכום של 2000 שקלים כאשר עלות הניתוח שעליו לעבור היא 15,000 שקלים). מי שמשלם את הסכום הגדול הוא הביטוח המשלים או קופת החולים, שמצויה בגרעונות ממילא.  

 

המפסידים הן לא רק הקופות. המפסידים הם אנחנו, שנדרשים, כתוצאה ישירה, לשלם תשלום חודשי גבוה יותר בעבור הביטוח המשלים בקופה. בדרך זו מרוויחות חברות הביטוח על חשבוננו כ-400 מיליון שקלים בשנה. גם המבוטח שקיבל לכאורה כיסוי מלא, ואפילו בונוס שנשאר בכיסו, שרוי באשליה. הבונוס שקיבל משתווה

לפרמיה החודשית של חברת הביטוח הפרטית, אותה שילם המבוטח לחברה משך שנים. אבל ביום המימוש של הפוליסה - החברה לא כיסתה את הניתוח. אותו מבוטח מממן את הטריק של חברות הביטוח באמצעות העלות החודשית של הביטוח המשלים, עלות גבוהה יותר משהיתה צריכה להיות באופן צודק".

  

בפוסט שפרסמה הלילה (ה') בעמוד הפייסבוק שלהתמכה, כאמור, גרמן בטענות קופות החולים. "ל-32% מתושבי המדינה יש גם ביטוח משלים בקופת החולים אליה הם משתייכים וגם ביטוח רפואי פרטי בחברה מסחרית", כתבה. "אלא שהביטוח הפרטי/מסחרי מכסה גם מקרים רפואיים שמכוסים על ידי הביטוח המשלים של קופות החולים. כך קורה שמשלמים פעמיים עבור אותו 'מצרך' רפואי.

 

"מה עושה הביטוח הפרטי? כאשר את פונה אליו כדי לעשות ניתוח, הוא שולח אותך לביטוח המשלים של קופת החולים, כדי שהם ישלמו עבור הניתוח. בתמורה וכדי לפתות אותך לעשות זאת הם מכסים את תשלום ההשתתפות העצמית ועוד מוסיפים כמה אלפי שקלים לכיס שלך, מפני שלא תבעת את הביטוח הפרטי. התוצאה: הביטוח המשלים מוציא את עלות הניתוח והביטוח הפרטי מרוויח אותו. כדי שנבין: הביטוח המשלים שייך לקופת החולים - לה ההפסד. הביטוח הפרטי שייך לחברות מסחריות - להן הרווח".

 

לשאלות הגולשים האחרים בעמוד השיבה: "לא יכול להיות שחברות ביטוח מסחריות יעשו סיבוב על חברות הביטוח של קופות החולים. הציבור מוציא כסף מיותר מכיסו וחברות הביטוח הגדולות מרויחות. מה חדש?".

 

לשאלת ynet מה היא מתכננת לעשות בנושא ענתה השרה כי היא תענה על כך בזמן המתאים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הילה ספאק וניצן דרור
הציבור לא צריך לשלם כפול על אותה פעולה. השרה גרמן
צילום: הילה ספאק וניצן דרור
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים