שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

בזעיר אנפין: הצצה לדירה קטנטונת בתל-אביב

גם דירה בשטח של 55 מ"ר יכולה להיות יפה, מעוצבת ומזמינה - הכל תלוי בחלוקה ובהגדרה נכונה של החללים. צפו בתמונות

להתגורר בדירה קטנה זה לא ממש אידיאלי, אך בעזרת תכנון נכון ועיצוב חכם אותה דירה יכולה להיראות מרווחת יותר מגודלה האמיתי. הפעם ביקרנו בדירה בשטח של 55 מ"ר בתל-אביב, שבה בעלת בית פנתה למעצבת הפנים דנה שקד כדי שתעזור לה להפוך את הדירה הקיימת לדירה מעוצבת ונוחה.

 

עוד על עיצוב הבית בביקור בית :

 

התכנון המקורי של הדירה לקה בבעיות רבות בחלוקת החלל. אזור הכניסה לבית היה מחופה בבוידעם, שסגר את החלל ויצר כניסה חשוכה ואפלולית; המטבח המקורי היה צר, ארוך ולא נוח לעבודה; וכל חלל הפנים היה מנוצל בצורה לא נכונה. בזמן השיפוץ נהרסו כל קירות הפנים של הדירה, הפונקציות החליפו מקומות ונעשה תכנון חדש לחלוטין.

 

הדירה לפני השיפוץ. בעיות בחלל (צילום: דנה שקד) (צילום: דנה שקד)
הדירה לפני השיפוץ. בעיות בחלל(צילום: דנה שקד)

 

הכניסה לבית הורחבה מעט על חשבון חדר האמבטיה, במטרה לאפשר אזור כניסה נעים ומואר. כדי להשיג זאת תוכננה הנמכת תקרה הכוללת תאורה ששוטפת את האזור באור. בנוסף, שולב ארון נמוך עם גימורים כפריים, המונח על קיר בצבע אפור-סגול.

 

הכניסה המשופצת. רחבה ומוארת (צילום: תומר רובנס) (צילום: תומר רובנס)
הכניסה המשופצת. רחבה ומוארת(צילום: תומר רובנס)

 

במרכז חלל הדירה נמצא אזור פינת האוכל, שהוא גם החלל הראשון שרואים כשנכנסים לדירה. כדי לנצל אותו היטב נבחר שולחן עגול עם משטח זכוכית, כדי ליצור אווירה קלילה ופתוחה, ונוספו כיסאות עץ מעוצבים עם ריפוד שחור. הקיר האחורי חופה בלבנים כהות עם רובה בצבע סגול, שהותאמה במיוחד עבור הדירה כדי לחבר את הצבעוניות של כל החללים.

 

אזור פינת האוכל. החלל הראשון שרואים (צילום: תומר רובנס) (צילום: תומר רובנס)
אזור פינת האוכל. החלל הראשון שרואים(צילום: תומר רובנס)

 

 

 (צילום: תומר רובנס) (צילום: תומר רובנס)
(צילום: תומר רובנס)

 

הסלון וחדר השינה החליפו מיקומים, כדי ליצור חלל אחד גדול ופתוח הכולל סלון ומטבח. בין שני החללים נוצרה הפרדה בצורת קיר מדיה נמוך עם אלמנט של טלוויזיה מסתובבת, המאפשרת צפייה באזור הסלון ובאזור המטבח, ומתחתיה ארון מדיה מחופה זכוכית בצבע תכלת המתאימה למטבח. הקיר מהווה תמיכה גם ליחידת "האי" במטבח, הכוללת אזור ישיבה, אחסון ופינת מחשב קטנה.

 

מחיצה נמוכה מפרידה בין הסלון למטבח וכוללת טלוויזיה מסתובבת (צילום: תומר רובנס) (צילום: תומר רובנס)
מחיצה נמוכה מפרידה בין הסלון למטבח וכוללת טלוויזיה מסתובבת(צילום: תומר רובנס)

 

המטבח שמר על מיקומו המקורי אבל שינה לחלוטין את פניו - והפך להיות מטבח פתוח ומואר בצורת האות ר'. נבנו ארונות מטבח אינטגרליים וכן חיפוי קיר מזכוכית וקלאפה עליונה מזכוכית בצבע תכלת ספציפי שהותאם לשאר הגוונים בדירה.

 

המטבח. פתוח ומואר בצורת האות ר' (צילום: תומר רובנס) (צילום: תומר רובנס)
המטבח. פתוח ומואר בצורת האות ר'(צילום: תומר רובנס)

 

 (צילום: תומר רובנס) (צילום: תומר רובנס)
(צילום: תומר רובנס)

 

כדי לאפשר גמישות עיצובית בסלון, נבחרה ספה מודולרית שיכולה להתפרק בהתאם לצורך עם דופן אחת כדי לא לסגור את החלל. בנוסף, נרכש כיסא קריאה מעוצב וייחודי מעץ בקווים עגולים היוצרים זרימה והמשכיות. שולחן הקפה ממשיך את העיצוב העדין, המשלב רגליים המעוצבות כפסל ומשטח זכוכית שאינו סוגר את החלל, ומנורה עומדת בצבע ורוד מכניסה נגיעת צבע לחלל.

 

 מנורה ורודה עומדת מכניסה צבע ועניין לחלל (צילום: תומר רובנס) (צילום: תומר רובנס)
מנורה ורודה עומדת מכניסה צבע ועניין לחלל(צילום: תומר רובנס)

 (צילום: תומר רובנס) (צילום: תומר רובנס)
(צילום: תומר רובנס)

אלמנט מיוחד בדירה הוא ההפרדה בין פינת האוכל לחדר השינה. הפרדה זאת מאפשרת שני מצבים: הראשון הוא מצב בו בעלת הבית נמצאת בדירה לבדה, ואז חדר השינה יכול להיות פתוח ליצירת מראה זורם ומרווח. המצב השני הוא מצב בו מגיעים אורחים לדירה, ואז ניתן לסגור את חדר השינה ולאפשר פרטיות. הפרדה זאת מתאפשרת על ידי דלת מיוחדת שהוזמנה בגובה התקרה, ונסגרת במראה של קיר רגיל לחלוטין - ולכן אינה מושכת תשומת לב בחלל.

 

מחיצה המפרידה בין חדר השינה לחלל הפתוח (צילום: תומר רובנס) (צילום: תומר רובנס)
מחיצה המפרידה בין חדר השינה לחלל הפתוח(צילום: תומר רובנס)

 

חדר השינה נמצא כרגע באזור בו הייתה בעבר מרפסת מקורה, ולכן יש בו קורה נמוכה שסוגרת את החלל. כדי להוציא את המירב מהמצב, שקד יצרה מהקורה נישה סימטרית ודקורטיבית בצבע סגול, הכוללת גם תאורה ואחסון שמגדירה את אזור המיטה. המיטה עצמה עשויה מבסיס וראש מרופדים בצבע אפור-חום. כדי לספק לבעלת הבית פרטיות מקסימלית בחדר המוקף חלונות, תוכנן וילון כפול בעל שכבה אטומה ושכבה דקורטיבית קלילה יותר.

 

חדר השינה. נישה בצבע סגול (צילום: תומר רובנס) (צילום: תומר רובנס)
חדר השינה. נישה בצבע סגול(צילום: תומר רובנס)

 

בחדר האמבטיה שולב כיור קוריאן צהוב כנקודת צבע (צילום: תומר רובנס) (צילום: תומר רובנס)
בחדר האמבטיה שולב כיור קוריאן צהוב כנקודת צבע(צילום: תומר רובנס)

 

האיכות הגדולה של הדירה היא בעובדה ש-55 מ"ר הקיימים יכולים להרגיש מרווחים, מאווררים ונוחים למגורים. זאת על ידי תכנון נכון של התאמת הפונקציות לחלל הקיים, בניית מחיצות מודולריות, שימוש בתאורה מתאימה ודקורטיבית, בחירה של חומרים מתאימים וכמובן בעזרת תכנון נכון ומדוקדק.

 

הכתבה באדיבות www.bvd.co.il - פורטל עיצוב הפנים מבית המגזין "בניין ודיור"

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומר רובנס
הדירה בתל-אביב. יותר מרווחת מגודלה האמיתי
צילום: תומר רובנס
מומלצים