שתף קטע נבחר

הלינץ' בפורים: 'הוא איבד הכרה, המשכנו להרביץ'

האלימות המזעזעת שהביאה למותו של אשגרי גברו (18) מחוץ למועדון בתל אביב נחשפת בעדויות המעורבים. אחד המשתתפים בלינץ': "הרביצו לו עם בקבוקים ואבנים. שמעתי ניפוץ של זכוכית". הנער שגילה את הקורבן: "יצא לו דם מהפה"

"נכנסתי לסמטה וראיתי ילד אחד מדמם. כל הפנים שלו היו מלאות דם ויצא לו דם מהפה. בדקתי אם הוא נושם. התקשרתי למד"א ואמרתי להם 'הילד מדמם, עומד למות'", כך אמר בחקירתו צעיר שנקלע בערב פורים האחרון לקטטה ההמונית ברחוב בן אביגדור בתל אביב, שבסיומה הוכה אשגרי גברו (18) מלוד על ידי עשרות צעירים אחרים - מכות שהביאו בסופו של דבר למותו.

 

 

בקטטה השתתפו שתי חבורות – אחת מנתניה ואחת מלוד - ועל פי חומרי החקירה שהגיעו לידי ynet, הצעיר שנקלע למקום סיפר שליד גברו היו מפוזרים בקבוקי בירות ושברי בלטות. הוא נשאר לצדו עד הגעת כוחות מד"א, אבל לא הצליח לתקשר איתו. חמישה ימים לאחר מכן מת גברו בבית החולים.

 

הקטטה התרחשה מחוץ למועדון R&B שבמתחם שונצינו בתל אביב. במהלך העימות החלו מספר צעירים מנתניה לרדוף אחרי החבורה מלוד כשהם מצוידים בבקבוקי זכוכית, מקלות ואבנים. על פי כתב האישום שהוגש נגד שבעה נערים מהחבורה הנתנייתית – חמישה מהם קטינים - הם תפסו את גברו והכו אותו במשך 5-3 דקות. כשהובהל לבית החולים הוא אובחן כסובל ממוות מוחי.

 

כתב האישום שהוגש נגד השבעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב ייחס להם הריגה. התובעת, עו"ד תמי אניס מפרקליטות מחוז תל אביב, טענה ש"מדובר במעשים שנעשו תוך שימוש באלימות חמורה, באכזריות רבה ותוך שימוש בנשק קר".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

אחד ממשתתפי הקטטה סיפר בחקירתו: "יצאתי מחוץ למועדון וראיתי את כל נתניה בקבוצה אחת, והם רצו לריב עם לוד כי הרביצו להם במועדון. אז התחיל מרדף: ילדים של נתניה אחרי הילדים של לוד. באמצע המרדף אחד הבחורים מלוד פנה לסמטה ואז ילדים מנתניה ראו אותו והם הלכו והרביצו לו, ואז גם אני נתתי לו עם הרגליים שלי שתי בעיטות ברגליים שלו... המשיכו להרביץ לו שם עם בקבוקים, אבנים. אני שמעתי את הבום של האבן ואת הניפוץ של הזכוכית".

 

הוא הוסיף שהקבוצה המכה מנתה כ-25-20 נערים, בזמן שגברו שכב על הארץ: "הוא זז, מנסה להתגונן עם הידיים והם ממשיכים להרביץ, לגב, לראש, עם הרגליים, עד שהוא מאבד את ההכרה. בנוסף לזה הם ממשיכים לזרוק עליו אבנים, ואז הוא לא זז, והם ממשיכים להרביץ לו. אני נתתי לו שתי מכות לרגליים לפני שהוא איבד את ההכרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים