שתף קטע נבחר

אבדות כבדות לחיזבאללה בסוריה; שוב ירי לגולן

לפחות 30 אנשי הארגון השיעי, שלחמו לצד כוחות אסד, נהרגו בקרב על העיירה קוסייר שליד גבול לבנון. אחד ההרוגים הוא בכיר חיזבאללה, שבעבר היה כלוא בישראל. הלילה זיהתה תצפית של צה"ל ירי מנשק קל לאזור תל חזקה שבשטח ישראל

חיזבאללה וצבא אסד מגבירים את שיתוף הפעולה בקרבות נגד המורדים, ותושבי הגולן ממשיכים לשמוע קולות ירי ליד הבית שמקורם במלחמת האזרחים הסורית. הלילה (יום ב') דיווחה עמדת תצפית של צה"ל באזור תל חזקה שבגבול רמת הגולן כי זיהתה ככל הנראה זליגה של ירי מנשק קל מצדו הסורי של הגבול לכיוון שטח פתוח בישראל. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. תלונה הוגשה לאו"ם. בצבא בודקים אם אכן בוצע ירי לעבר שטח ישראל. גם שלשום זוהה באותו אזור ירי מנשק קל.

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

הלילה דיווח ערוץ אל ערבייה כי לפחות 30 לוחמי חיזבאללה נהרגו אתמול בלחימה בעיירת הגבול הסורית אל-קוסייר. גופות ההרוגים הועברו לבתי חולים בביירות. אחד ההרוגים הוא בכיר חיזבאללה, פאדי אל ג'זאר.

לפי הדיווח באל-ערבייה, הוא נכלא בעבר בישראל ושוחרר במסגרת עסקת שבויים. בנוסף, פונו 62 מהפצועים בקרבות - רבים מהם אנשי חיזבאללה - אל בתי החולים ברחבי לבנון. אחד מבתי החולים הגדולים שנמצא ברובע הדאחייה בביירות הודיע כי הוא מבקש מהציבור תרומות דם בשל מספרם הגבוה של הפצועים.

 

אתמול פתחו חיילים של צבא סוריה, בסיוע אנשי חיזבאללה, במתקפה מסיבית על העיירה המרכזית שליד גבול לבנון, במטרה לכבוש אותה בחזרה מידי המורדים. האדי עבדאללה, פעיל בקרב המורדים, מסר כי לפחות 52 איש נהרגו בהפצצות צבא סוריה באל-קוסייר. צבא סוריה החופשי, ארגון המורדים העיקרי, מסר כי לפי שעה הוא עדיין שולט בעיר, למרות המתקפה הגדולה של כוחות אסד בשיתוף חיזבאללה.

 

מאבק עז של המורדים בקוסייר (צילום: AP) (צילום: AP)
מאבק עז של המורדים בקוסייר(צילום: AP)

 

פעילי האופוזיציה טענו כי בעיירה ניטשה הלחימה העזה ביותר שבה מעורב חיזבאללה מאז פרוץ מלחמת האזרחים. "הצבא מכה בקוסייר בטנקים ובארטילריה מצפון וממזרח בזמן שחיזבאללה יורה פצצות מרגמה ומשגר טילים מדרום וממערב", סיפר עבדאללה. הוא אמר כי אתמול בבוקר הופצצה העיירה במטוסים וכי היא ספגה פגזים בקצב של עד 50 בדקה. "רוב ההרוגים הם אזרחים שנהרגו בגלל הפגזים", אמר עבדאללה.

 

האזור, הסמוך לנהר העאסי, התפלג לכפרים סונים ושיעים במהלך מלחמת האזרחים נגד משטרו של בשאר אסד. אזור הגבול הוא בעל חשיבות כפולה: הוא מקשר את דמשק עם אזור החוף הסורי, ביתה של העדה

 העלווית. בנוסף, המורדים מבריחים כלי נשק ואספקה מלבנון ללוחמים בתוך סוריה. השליט הסורי צריך לשמור על מעבר פתוח ממעוזי חיזבאללה בבקעה לאזורי החוף הסורי שבהם מתרכזים רוב בני עדתו. 

  

שמה של קוסייר נשמע לאחרונה בעקבות מעשיו המזעזעים של אחד ממפקדי המורדים החשובים בשטח, חאלד אל חמד, הידוע בכינויו "אבו סקאר", שצולם כשהוא נוגס באיבר פנימי של חייל סורי, שאותו ביתר מגופתו. חמד הסביר ל"טיים" כי המעשה היה נקמה על כך שהחייל התעלל בשלוש נשים. האו"ם סבור כי לפחות 80 אלף בני אדם מצאו את מותם עד כה במלחמת האזרחים וכי לפחות 1.5 מיליון פליטים נמלטו מהמדינה המדממת. ארגוני אופוזיציה העמידו את מניין ההרוגים על 90 אלף.

 

בהכנת הכתבה השתתפו יואב זיתון, אליאור לוי ומאור בוכניק
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אחרי ההפצצה בקוסייר
צילום: AP
מומלצים