שתף קטע נבחר

הפצוע בבנק שהגן בגופו על אנשים פונה באזיקים

עומר וואליד ספג ארבעה כדורים מאקדחו של איתמר אלון ונפצע קשה באירוע הקטלני בבנק בב"ש, לשם בא עם חברו היהודי. הוא הועבר תחת חשד שהיה מעורב באירוע ודיווחים שהכריזו כי בדואי מרהט הוא היורה. "בינתיים מי ששוכב פה ועומד למות הוא בדואי", תקף אחיו

עומר וואליד ועידן סברי היו החברים הכי טובים. "הוא היה בן בית. הם היו כמו אחים", סיפר היימן, אחיו של וואליד. אתמול (יום ב') הלכו יחד לבנק בבאר שבע כדי לפתוח חשבון בנק עבור סברי - ונקלעו לזירת הקטל של איתמר אלון. כעבור דקות ספורות סברי מצא את מותו וחברו הובל באזיקים לבית החולים סורוקה כשהוא פצוע באורח קשה ונחשד בטעות במעורבות באירוע. במהלך השעות שלאחר מכן, קבעו רבים באופן בלתי מבוסס כי הרוצח הוא בדואי מרהט. "בינתיים מי ששוכב פה ועומד למות זה בדואי", ביקר האח.

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

מצבו של וואליד התייצב והוא מורדם ומונשם באחת מיחידות הטיפול הנמרץ בבית החולים. מנהל יחידת הטראומה, פרופסור גדי שקד, אמר כי "הוא עבר ניתוח מורכב של כמה שעות וממשיך לקבל טיפול תומך". מצבו עדיין מוגדר קשה והוא סובל מארבעה פצעי ירי בגב ובבטן.

 

"הוא נסע לעזור לעידן", סיפר האח. "הם חברים חמש-שש שנים, מכירים מהסביבה, עובדים ביחד בבאר שבע בכל מיני עבודות כמו גננות. שמעתי שהיה ויכוח עם הרוצח בבנק. הוא כנראה דיבר עם עידן ואח שלי התערב וקרה מה שקרה. עומר קיבל כמה כדורים".

 

הטבח בבנק - כתבות נוספות ב-ynet:

 

אל בית החולים הגיע רמו ועקנין, שזיהה את וואליד כאדם ששכב עליו וספג כמה כדורים כשהוא מתחתיו. "הוא הציל לי את החיים", אמר ועקנין, שנאזק בעצמו בעיצומו של האירוע. במשטרה הסבירו כי בשל חומרת האירוע התקבלה החלטה מבצעית לאזוק את כל האנשים ששהו בזירה ולא זוהו. שוטרים ליוו את האזוקים עד שנשללה בוודאות מעורבותם במקרה. "הפצוע לווה על ידי שוטרים לקבלת טיפול רפואי ומיד עם התבהרות האירועים הוסר ממנו החשד", נמסר.

 

רמו ועקנין (מימין) והיימן וואליד, היום בסורוקה (צילום: אביעד נלביצקי) (צילום: אביעד נלביצקי)
רמו ועקנין (מימין) והיימן וואליד, היום בסורוקה(צילום: אביעד נלביצקי)
 

ראש העיר רוביק דנילוביץ' הגיע אף הוא לבקר את הפצוע, ואמר כי "מדובר באזרח מדינת ישראל שלפי הבנתי גם הגן בגופו על חלק מהאנשים. החבר הטוב שלו היה עידן. זו שותפות גורל". 

 

דנילוביץ' הביע צער על כך ש"רק במקרים כאלה טרגיים מדברים על דו-קיום. באר שבע והנגב הם סמל לכך. הדו-קיום בא לידי ביטוי בשגרה של כולם. ראוי שכולנו נתאזר בסבלנות ולא נוציא דיבתו של איש. כולנו צריכים לנהוג באיפוק כי בסוף יש את היום שאחרי וצריך לחזור לעבוד יחד".

 

על פי חקירת המשטרה, אלון ביקש מעובדי הבנק להגיע להסדר חוב בגובה 6,000 שקל. שעות לאחר שקיבל תשובה שלילית, הוא חזר למקום וירה בעובדים ובלקוחות. ארבעה בני אדם - אבנר כהן, מאיר זיתון, ענת אבן-חיים ועידן סברי - נרצחו ביריות ואדם נוסף נפצע באורח בינוני עד קשה. אלון התבצר בבנק כשברשותו בת ערובה, והיא הוצאה מהמקום בחיים לאחר כשעה, שניות ספורות לאחר התאבדותו.

 

עם בוקר הגיעו קרובי משפחה, חברים ואזרחים רבים לאזור סניף בנק הפועלים בבאר שבע, מוקד פעולת הנקם הרצחנית של אלון. לצד קריאות אישיות נגדו, ביקרו הנוכחים את היעדר האבטחה בסניף בעת האירוע וביכו את מות ארבעת הקורבנות. פתח הבנק הפך לאנדרטה מאולתרת שבה הודלקו נרות וכובד זכר הנרצחים, ובמקום הוצב איש אבטחה. "הייתי בפיגוע החבלני שבו הוא הציל אותנו", סיפרה אחת הלקוחות על הרוצח. "אני עוד בשוק ובטראומה, אבל זה לא ימנע מאיתנו להמשיך לפקוד את הבנק, החיים ממשיכים עם כל הכאב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
מחוץ לסניף הבנק, היום
צילום: עידו ארז
מומלצים