שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מע"צ מודה: נפלו טעויות במכרזים, הלקח נלמד

  בדיון שנערך היום בוועדה לביקורת המדינה, הבטיחה מע"צ כי כל הליקויים שמצא מבקר המדינה בעניינה תוקנו. לרבות גשרים מסוכנים ועבודות בסכומי עתק שביצעו עבורה עובדים לשעבר ללא מכרז תקין

  "החברה צריכה להקפיד על טוהר המכרזים, ולהקפיד על יעילות ואי-בזבוז כספי-ציבור", כך אמר היום (ג') יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, שדנה בדו"ח מבקר המדינה (63א) על פעילות חברת "נתיבי ישראל" (מע"צ). בדיון שנערך היום הסבירה בין היתר החברה את פעילותה מאז פרסום הדו"ח החריף של המבקר, שהתפרסם לפני כחצי שנה. בדו"ח זה עלה כי בכירים לשעבר במע"צ הועסקו כיועצים בשכר גבוה בניגוד לנוהל, מכרזים נוהלו באופן שערורייתי ועוד.

   

  • מע"צ שילמה מיליונים לבכירים לשעבר תמורת יעוץ

   

  בסיכום דו"ח המבקר אודות מע"צ הוזכרו "ליקויים משמעותיים בניהול הפרויקטים שבאחריות החברה ובבקרה עליהם, ובכלל זאת חוסר תיאום עם גורמים שונים בטרם ביצוע הפרויקטים, וכן תכנון וביצוע לוקים בחסר, שגרמו לעיכוב בלוח הזמנים ולחריגה מהתקציב המוגדר. כמו-כן הועלו ליקויים משמעותיים בנושא של התקשרויות עם יועצים, ובכלל זאת לגבי עובדי החברה לשעבר שפרשו ולגבי העסקת חברה חיצונית בצורה שאינה תואמת את כללי המינהל התקין".

   

  לטענות אלה ענה היום ישעיהו ברס, מנכ"ל החברה, אשר אמר כי "יש מעקב אחרי תיקון הליקויים, ומעקב אחרי מכרזים ושקיפותם. המשנה למנכ"ל, מיכאל קופילובסקי, אמר כי שיטת המכרזים במע"צ שונתה בינתיים, וכיום היא יעילה יותר. "במכרזים שנפלו טעויות נלמדו הלקחים והם תוקנו. בעניין התקשרויות עם עובדים-לשעבר, הדבר לא-יישנה והאחראים לכך נענשו". לעניין בטיחות גשרים ברעידות-אדמה אותה מצא המבקר לעיתים לא ראויה, הבטיח המשנה למנכ"ל כי "שום גשר בארץ לא הולך ליפול, וכל הגשרים שהיו בסכנה תוקנו".

   

  כדאי להזכיר כי לאחר פרסום דו"ח המבקר, התנערו במע"צ ממצאיו וטענו כי פעלו לפי הנהלים והתקנות. "עניין התקשרות עם עובדים שפרשו, בדיוק כמו כל ספק אחר, מובא לדיון ולאישור ועדת המכרזים והוא נבחן לפי הנהלים והתקנות. גם צירופו של היועמ"ש לשעבר למאגר היועצים המשפטיים, אושר על-ידי הגורמים המוסמכים. בנוסף אליו, צירפה החברה שני יועצים משפטיים לאחר שבדקה תשעה יועצים משפטיים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מע"צ - שיפרנו בהתאם לדו"ח המבקר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים