שתף קטע נבחר

פעיל נגד נישואי גאים התאבד במזבח בנוטרדאם

דומיניק ונר השאיר מכתב על המזבח בקתדרלה הידועה בפריז לפני שירה בראשו. האתר הפופולרי פונה. הסיבות להתאבדות לא ידועות עדיין אך היום כתב ונר בבלוג שלו: "דרושות מחוות ספקטקולריות לעורר את המצפון המורדם"

המשטרה הצרפתית פינתה אחר הצהריים (יום ג') את קתדרלת נוטרדאם בפריז לאחר שפעיל ימין נודע התאבד מול המזבח המרכזי. המתאבד הוא דומיניק ונר, היסטוריון בן 78 שידוע בצרפת בחיבורים הפוליטיים הימניים שלו. מקורות במשטרה אמרו כי לא אמר דבר לפני שירה בעצמו למוות אך נשא על גופו מכתב שתוכנו טרם פורסם. על פי דיווחים אחרים הוא השאיר את המכתב על המזבח לפני שירה בראשו.

 

חדשות נוספות בעמוד הפייסבוק של ynet

 

המניעים להתאבדות עדיין לא ברורים, אך אולי יש להם קשר לדברים שוונר כתב היום. ונר הספיק לפרסם היום פוסט בבלוג שלו שיצא חוצץ נגד החוק שמכיר בנישואים חד מיניים. החוק ההיסטורי שקודם על ידי הנשיא פרנסואה הולנד נחתם על ידו בשבוע שעבר, לאחר שזכה לרוב בבית המחוקקים הסוציאליסטי.

 

הוא כתב כי יש צורך ב"מחוות חדשות, ספקטקולריות וסמליות כדי לנער את הישנים מתרדמתם, להעיר את המצפון המורדם ולעורר את הזיכרון של המקורות שלנו".

 

פנים הכנסייה. לא זכורות התאבדויות בתוך הכנסייה זה עשרות שנים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
פנים הכנסייה. לא זכורות התאבדויות בתוך הכנסייה זה עשרות שנים(צילום: AFP)

המשטרה חוסמת את הכניסה לקתדרלה. 13 מיליון מבקרים בשנה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המשטרה חוסמת את הכניסה לקתדרלה. 13 מיליון מבקרים בשנה(צילום: AFP)

 

קתדרלת נוטרדאם היא אחד המונומנטים הידועים והפופולריים בפריז. כ-13 מיליון מבקרים מרחבי העולם פוקדים אותה מדי שנה. פינויה וסגירתה הם אירועים יוצאי דופן. רקטור הכנסייה, מונסניור פטריק ז'קין, אמר כי זוהי ההתאבדות הראשונה באתר זה עשרות שנים.

 

"זה מצער מאוד, זה דרמטי, זה מזעזע", אמר ז'קין. הוא אמר כי בעבר קפצו כמה אנשים אל מותם מהמגדלים הנישאים של הקתדרלה, אך לא ידוע לו על איש שאיבד עצמו לדעת על המזבח.

 

אנשי משטרה, חוקרים ועובדי כנסייה התאספו בתוך הקתדרלה בזמן שתיירים התקהלו מחוץ לקתדרלה שעל האי שבמרכז נהר הסיינה. השנה זכתה הקתדרלה שהוקמה במאה ה-12 לפעמונים חדשים כחלק מחגיגות 850 שנים לתחילת הבנייה.

 

ההתאבדות מול המזבח התרחשה פחות משבוע לאחר התאבדות יוצאת דופן אחרת במרכז פריז – אדם ירה בעצמו למוות מול תלמידי בית ספר קתולי בבירה. מגדל אייפל נסגר מדי פעם למבקרים בעקבות מתאבדים שקופצים ממנו או מאיימים לעשות כן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
הכניסה החסומה לקתדרלה. "זה מצער מאוד, דרמטי, מזעזע"
צילום: AFP
מומלצים