שתף קטע נבחר

רצחו אישה והמיסו הגופה בחומר לסתימות בצנרת

כתב אישום הוגש נגד זאב ואולגה גורליק בגין רצח רעייתו לשעבר איריס וסילייב. לאחר שדקר את גרושתו למוות, הכניס הגבר יחד עם אשתו הנוכחית את הגופה לחבית עם סודה קאוסטית

זאב גורליק (42) ורעייתו אולגה (42) החליטו לתכנן לפרטי פרטים את רצח רעייתו לשעבר איריס וסילייב. הם אף תכננו כיצד ייפטרו מהגופה ויתמודדו עם חקירתם במשטרה. אולגה אף ערכה חיפוש ברשת כדי לבחון "באיזו חומצה הכי טוב להמיס גופה בתנאים ביתיים". היום (ה') הוגש נגד בני הזוג גורליק כתב אישום חמור בגין רצח.

 

דיווחים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet  

 

בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים עולה כי לשם קידום תוכנית הרצח, רכש זאב גורליק חבית פלסטיק שחורה וג'ריקן מים בנפח 20 ליטר. בני הזוג השיגו סודה קאוסטית - חומר שמשמש בין היתר לפתיחת סתימות בצנרת - לצורך המסת הגופה לאחר ביצוע הרצח. בכתב האישום שהגיש עו"ד אורי קורב מפרקליטות מחוז ירושלים נטען כי ביום הרצח עמד חובו של גורליק לרעייתו לשעבר בגין אי תשלום דמי מזונות על כ-70 אלף שקל.

 

ב-29 באפריל זאב נסע למקום עבודתה של גרושתו. במקביל לכך, רעייתו הנוכחית התכתבה עמו דרך תוכנת "סקייפ" והמשיכה לבצע חיפושים ברשת כדי לקדם את תוכנית הרצח. הפעם חיפשה אולגה את המינוחים: "השפעת הסודה הקאוסטית על אדם", "איך להמיס גופה באלקלי", "מה לעשות עם גופת המתים?" ו"איך להיפטר מגופה".

 

"מה לעשות עם הגופה". הנאשמת אולגה גורליק (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"מה לעשות עם הגופה". הנאשמת אולגה גורליק(צילום: גיל יוחנן)

 

חוב של כ-70 אלף שקל לגרושה. זאב גורליק (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
חוב של כ-70 אלף שקל לגרושה. זאב גורליק(צילום: גיל יוחנן)

 

גורליק שוחח עם רעייתו לשעבר וקבע להיפגש עמה. השניים יצאו לביתם של הנאשמים ותוך כדי הנסיעה המשיכו זאב ואולגה להתכתב ב"סקייפ". אולגה דיווחה לבעלה בין היתר על הימצאותם של אנשים בגינה מתחת לביתם וייעצה לו לא להתקרב עם הרכב ליד הבית. לפי כתב האישום, זאת כדי שהנאשם לא ייראה בחברתה של איריס סמוך למועד הרצח.

 

מכתב האישום עולה כי בשעה 20:00 בערב הגיעו הנאשם ורעייתו לשעבר לחניה בכניסה לבניין שבו התגוררו הנאשמים ולאחר זמן קצר רצח גורליק את וסילייב בדקירות סכין. בכתב האישום נטען כי גורליק ורעייתו הנוכחית הכניסו את גופתה של המנוחה לתוך החבית שהכילה את הסודה הקאוסטית. השניים גם מילאו את החבית בנוזל כדי שהסודה הקאוסטית תמיס את הגופה.

 

שוטרים שהוזעקו לדירה מצאו בחבית את שרידי גופתה של וסילייב

במצב של פירוק רקמות מתקדם כשרק חלק קטן מגופתה נותר שלם. זאב ואולגה גורליק מואשמים גם בהשמדת ראיה ובשיבוש מהלכי משפט. הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרם של שני הנאשמים עד תום ההליכים.

 

את זאב גורליק מייצג עו"ד עופר אשכנזי. סנגורה של אולגה גורליק, עו"ד מיכאל עירוני מהסנגוריה הציבורית, אמר בתגובה כי "על פניו, כבר מכתב האישום עולה שמרשתי לא לקחה חלק פעיל בשלב הרצח ולכן לא ברור למה הואשמה ברצח. מרשתי חוזרת ואומרת בתוקף שהיא לא ידעה על המעשה ולא לקחה בו חלק. הטענה של המדינה שבוצעו חיפושים מהמחשב בבית, ומכאן ועד להאשימה ברצח המרחק עוד רב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
חיפשה פרטים ברשת. אולגה גורליק
צילום: אוהד צויגנברג
הנרצחת איריס וסילייב
מומלצים