שתף קטע נבחר

ישראל ביתנו נגד החוק לשוויון בנטל: 'לגייס ערבים'

קולו של נתניהו טרם נשמע, אבל שותפו הבכיר ליברמן צפוי להצביע נגד הצעת ועדת פרי. השר אהרונוביץ' הודיע כי ישראל ביתנו תתנגד להצעה שנחשפה ב-ynet, אם לא ייקבעו יעדי גיוס לבני מיעוטים: "לקבוע עכשיו שתוך 5 שנים גם הם יגויסו"

שותפו הבכיר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אביגדור ליברמן, לא מתכוון לתמוך בהצעת החוק לשוויון בנטל: מפלגת ישראל ביתנו דורשת כי בהצעת החוק לשוויון בנטל, שפרטיה נחשפו הבוקר (יום ה') ב-ynet, יוכנסו שינויים מהותיים, כך שכבר עכשיו ייקבעו יעדי הגיוס גם לבני מיעוטים וייקבע סעיף תקציבי שיסדיר ויאפשר את הפעלת החוק. נתניהו עדיין לא הגיב להצעה.

 

  • רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואנו נפרסם את הטובות ביותר

 

 (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
(צילום: אלעד גרשגורן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

נציג ישראל ביתנו בוועדת פרי, השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ, אמר "כי על אף שבהצעת החוק הוכנסו תיקונים חשובים שעליהם עמדה ישראל ביתנו, וביניהם הארכת משך השירות של חיילי ישיבות ההסדר וקביעת סנקציות פליליות נגד משתמטים, החוק עדיין חסר מרכיבים משמעותיים - הן באשר למקורות התקציב למימון הצעת החוק והן בכל הנוגע לשירות בני המיעוטים, כשיש לקבוע כבר עכשיו בחוק כי בתום תקופת המעבר של חמש שנים גם הם יגויסו".

 

עוד בחדשות ynet:

 

לכן, הבהיר השר אהרונוביץ', כל שרי המפלגה יצביעו נגד ההצעה. "אם תובא ההצעה להצבעה כבר ביום ראשון הקרוב, ללא שהוכנסו בה השינויים הנדרשים, בכוונתי להצביע נגד ההצעה וכך ינהגו גם כל שרי ישראל ביתנו בהצבעה בממשלה", אמר נציג

 המפלגה בוועדה לשוויון בנטל.

 

בסביבת ועדת פרי הביעו תמיהה על ההתנגדות של ישראל ביתנו וטענו כי מדובר בהפרה של ההסכם הקואליציוני שהם חתומים עליו. "סעיף בני מיעוטים קובע שהיעד הוא להגיע ל-6000 משרתים בשנה בשירות האזרחי בתוך חמש שנים, תוך שימוש בעמותות השירות האזרחי תחת המנהלת המרכזית", אמרו גורמים הבקיאים בנושא. "עקרון השירות יהיה התנדבותי בלבד: השרות האזרחי יתבסס

 בשלב הראשון רק על שרות התנדבותי ויאפשר שילוב מיטבי בחברה הישראלית כמו גם שוויון הזדמנויות".

 

היום הוגש למזכירות הממשלה דו"ח מסקנות הוועדה לשוויון בנטל. לפי ההצעה, בתום תקופת ביניים של שלוש שנים החברה החרדית אמורה גם היא לשאת בנטל השירות, שאמור להצטמצם עבור כלל הבנים - מ-36 חודשי חובה ל-32. לבנות דווקא יוארך משך השירות מ-24 ל-28 חודשים.

 

הרפורמה כוללת בין היתר שורה של תמריצי גיוס, סנקציות למשתמטים ולישיבות, מערך אכיפה וגם שורה תחתונה אחת: החל מ-1 באוגוסט הקרוב, כל מי שמלאו לו 18 יחויב לשרת את המדינה בשירות צבאי או אזרחי בתום דחיית שירות שתתאפשר לצורך לימוד תורה, עד גיל 21.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר יצחק אהרונוביץ'. מתנגד
צילום: ירון ברנר
מומלצים