שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מפקד תחנת ערד ביקש לעזוב עוד לפני שהודח
  הדחת הקצין שהתחנה באחריותו כשלה במניעת רצח שתי האחיות הבדואיות הוצגה כתגובה מהירה למחדל שנחשף, אולם ל-ynet נודע כי מפקד התחנה ביקש לסיים את תפקידו עוד בטרם הודח. המשטרה: המפכ"ל אימץ המלצות הדו"ח לפני פניית הקצין
  הודח או עזב מיוזמתו? אחרי הביקורת הרבה על הטיפול בתלונת האם ששתי בנותיה נרצחו ביישוב הבדואי אל-פורעה, מיהרה המשטרה להראות כי היא נוקטת צעדים בתגובה והדיחה את מפקד תחנת ערד, סגן-ניצב יוני זייטיק. אולם ל-ynet נודע כי דווקא הקצין היה זה שלקח על עצמו את האחריות, ושלח למפקדיו מכתב שבו ביקש לסיים את תפקידו. בקשה זו לא הובאה לידיעת התקשורת.

   

  דיווחים נוספים בפרשה:

  אבי הילדות שנרצחו עדיין חופשי: "ממשיך לאיים"

  לפני רצח הבנות: האם התלוננה על האב במשטרה

  עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet 

   

  זייטיק עמד עד לאחרונה בראש התחנה שאליה ניגשה עביר דנדיס והתלוננה כי היא חוששת שבעלה לשעבר יפגע בשתי בנותיה. המשטרה לא טיפלה בדיווח כנדרש בנהלים, וכאשר התבררו התוצאות הטרגיות של המקרה, מתברר שסנ"צ זייטיק לא התכוון לחכות לממצאי ועדת הבדיקה שמינה המפכ"ל, רב-ניצב יוחנן דנינו.

   

  זירת הרצח ביישוב אל-פורעה (צילום: בן שיף, עיתון הצבי ערד) (צילום: בן שיף, עיתון הצבי ערד)
  זירת הרצח ביישוב אל-פורעה(צילום: בן שיף, עיתון הצבי ערד)

  בני המשפחה ליד הקבר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  בני המשפחה ליד הקבר(צילום: גיל יוחנן)

   

  במכתב ששלח ביום חמישי בבוקר למפקדיו במרחב נגב ובמחוז דרום, מסמך שהועבר גם ללשכת המפכ"ל, הוא הודה כי התחנה שבראשה עמד כשלה כשל חמור, ושהוא זה שאמור לשלם בראשו על המחדל. אולם בהודעה שיצאה מלשכת דנינו לפנות ערב, שבה הודיע על הדחת הקצין הבכיר בשל אחריות מיניסטריאלית, לא הוזכרה כלל נכונותו ליטול על עצמו את האחריות המלאה.

   

  בעקבות פניית ynet, במשטרה הסבירו כי בכל מקרה המפכ"ל הקים ועדת בדיקה והיא לא הייתה קשורה לצעדים שמפקד התחנה בעצמו ביקש לבצע. לצד זייטיק, הודחו גם סגן מפקד התחנה וראש משרד החקירות בתחנה, והערת מפקד נרשמה גם לחוקר המשטרה שגבה את העדות ולרכז החקירות בתחנה. הממצאים הועברו למחלקת המשמעת, על מנת לבחון צעדים נוספים נגד המעורבים.

   

  "ממצאי הדו"ח מלמדים כי נפל כשל חמור בהתנהלות הגורמים הנוגעים בתחנת ערד בכל הנוגע
  לאופן הטיפול בתלונת האם, בהיבטי פיקוד, דיווח ומקצועיות. כשל זה חוצה את שרשרת השוטרים והקצינים הנוגעים בתחנה עד לרמת מפקד התחנה", כתב המפכ"ל דנינו בהודעה לתקשורת. הוא גם הדגיש כי הטיפול המשטרתי של תחנת ערד באירוע האמור "הוא חריג ביותר, איננו עומד בסטנדרטים המקצועיים הגבוהים המצופים משוטרי וקציני משטרת ישראל וודאי בתחום כה רגיש, ובמובן זה, הליקויים שנפלו בו מתחדדים ביתר שאת".

   

  מהמשטרה נמסר בתגובה כי "מפכ"ל המשטרה אימץ את המלצות הדו"ח שהושלם טרם פנייתו של מפקד התחנה. נדגיש כי המפכ"ל רמז על הצעדים שיש בכוונתו לנקוט, ערב קודם לכן בטקס ההצדעה לשוטרים, דבר שצוטט בכלי התקשורת. נציין שבקשת מפקד התחנה לעבור מתפקידו הכילה עובדות הסותרות את ממצאי הוועדה, והיא מותנית באישור והחלטת מפקדיו, ולכן אין לה כל משמעות".

   

  Read this article in English


  פורסם לראשונה 24/05/2013 23:04

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים