שתף קטע נבחר

כביש חדש ייסלל בגוש עציון: "לצמצם יידוי אבנים"

מח"ט עציון הודה כי "אנחנו בתקופה שבה תחושת הביטחון פחות טובה". אלוף-משנה יניב אללוף תיאר עלייה בכמות האירועים והסביר כי "מאבנים הפלסטינים עברו לטרור של מטענים"

סלילת כביש חדש מצומת גוש עציון ועד קריית ארבע, זו "תשובת" הצבא לטענות המתנחלים על ירידה בביטחונם האישי, בצל ריבוי מקרי יידוי האבנים וזריקת בקבוקי התבערה באזור. בפגישה שנערכה אמש (שבת) בין תושבי אפרת למפקד חטיבת עציון, אלוף-משנה יניב אללוף, הדגיש האחרון כי סלילת הכביש תסתיים תוך שנה ותרחיק למעשה את המכוניות ממוקדי חיכוך.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

בדבריו, התייחס אללוף גם לקמפיין שקרא להחמיר את הוראות הפתיחה באש נגד מיידי אבנים, ואמר כי התקריות גורמות גם לנזק ולפגיעה בפלסטינים עצמם. "היו אירועים שבהם השתמשנו בירי חי או באש צלפים של יחידות מובחרות כי חשבנו שנכון לפעול כך, וכתוצאה מכך נפצעו אנוש או נהרגו פלסטינים", אמר. "אנו מגבילים תנועת פלסטינים ומגבירים את התיאום מול גורמי הביטחון שלהם. לא נרחם במקומות שבהם לא צריך לרחם, אבל אף אחד לא רוצה שנדרדר את הסביבה למצב שבו אנו הורגים פלסטינים בני 12 מבוקר עד ליל".

 

אללוף, הערב באפרת. "מומחיות גדולה לעשות ברדק" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אללוף, הערב באפרת. "מומחיות גדולה לעשות ברדק"(צילום: גיל יוחנן)
 

 

אללוף הודה כי "אנחנו בתקופה שבה תחושת הביטחון פחות טובה", והוסיף כי "לפעמים גם אנחנו עושים שגיאות. לכל זריקת אבן יש שם, תחקיר ותעודת זהות. לפעמים אנו עוצרים נערים ואבא שלהם מכסח אותם מולנו עד שאנחנו נאלצים לשחרר אותו ולהעבירו לבית חולים, ובמקרים אחרים בן 14 שזרק בקבוק תבערה מתחנן שלא נעצור אותו כי למחרת יש לו בגרות. באירוע שבו זורקים אבנים בסביבות בתים זהו אירוע של כישלון מקומי של הפלוגה, הגדוד, ולפני הכול שלי". אללוף תיאר עלייה בכמות האירועים והסביר כי "מאבנים הפלסטינים עברו לטרור של מטענים".

 

מפקד החטיבה הדגיש את הפעילות המהירה של הכוחות בשטח והשיב גם לתושבים שביקשו להגביל את פעילות האזרחים שמגיעים לאזור להסית, כהגדרתם. "לארגונים האנרכיסטיים יש מומחיות גדולה לעשות ברדק ואלו אנשים שמרכיבי האישיות הבסיסיים שלהם השתבשו", אמר. "הם היו

בכל בתי הכלא בעולם והם פשוט באים להיעצר. יש שם נשים שפועלות באופן בלתי נתפס". אלוף-משנה אללוף אמר עוד כי מטח אבנים כבד בציר נחשב לאימה גדולה בהרבה מהיתקלות עם מחבלים בלבנון.

 

מפקד תחנת עציון, אייל עטייה, הזכיר כי "בשנת 2012 נעצרו בגזרת עציון 580 פלסטינים שמעורבים בפעילות טרור, לעומת 1,100 דיווחים שהיו לנו על זריקות אבנים, 620 כתבי אישום הוגשו ורובם עם מעצר עד תום ההליכים. יש לנו בתחנה שתי ניידות בלבד שצריכות לטפל באירועים, בהם גם בביתר עילית, עיר של 45 אלף תושבים. אם זורקים עליכם אבנים ואין סכנת חיים תמשיכו בנסיעה ותדווחו, ואיפה שיש סכנה בנאדם יצטרך להסביר למה ירה באוויר. גם יהודים נוסעים פה בצורה קטסטרופלית ומסוכנת ולכן הגברנו האכיפה".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 26/05/2013 00:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אל"מ יניב אללוף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים