שתף קטע נבחר

שנה לרצח הילד אנאס: "עדיין מחכים לתשובות"

גופתו של אנאס סרסור בן ה-10 נמצאה במאי אשתקד במטע זיתים בכפר קאסם. אביו מוחמד נעצר בחשד שרצח כדי לזכות בכספי הביטוח - אף שלדבריו הילד כלל לא היה מבוטח. הוא שוחרר, והמשפחה עדיין מחכה לצדק: "רצו שאודה בדבר שלא עשיתי"

שנה עברה מאז רצח הילד אנאס סרסור בן העשר מכפר קאסם, שנה מאז שגופתו נמצאה במטע זיתים בסמוך לבית שבו התגורר, והמשטרה טרם מצאה את הרוצח. 43 יום העביר בזמנו מוחמד סרסור, אביו של הילד, במעצר בחשד כי הוא הרוצח, אבל לבסוף הוא שוחרר מחוסר ראיות. מאז - התיק נשאר פתוח.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

"עברה עלינו שנה קשה מאוד", אומר מוחמד ל-ynet. "כששוחררתי מהכלא, הילדים שלי פחדו לישון לבד בחדר השינה שלהם. במשך כמה חודשים ישנתי איתם באותו החדר עד שהם נרגעו קצת. הם עדיין לא יודעים שהאח שלהם נרצח. הסברנו להם שהוא לא יחזור למשפחה, אלא יישאר אצל אלוהים".

 

אנאס סרסור. האחים עדיין לא יודעים שנרצח (צילום רפרודוקציה: עידו ארז) (צילום רפרודוקציה: עידו ארז)
אנאס סרסור. האחים עדיין לא יודעים שנרצח(צילום רפרודוקציה: עידו ארז)

 

גם היום, המשפחה אומרת שאין לה מושג מי יכול היה לרצוח את אנאס הקטן ומדוע. "אין לי סכסוך עם אף אחד בכפר, ואתם יכולים לשאול את מי שאתם רוצים. אני לא יודע מה קרה באותו היום". הוא מדבר על חוסר נחת מהתנהלות המשטרה: "המשטרה לא רוצה להגיד לנו איך אנאס נרצח. נתנו פקודה לא לגלות כלום, ואנחנו לא מבינים למה. כשחזרתי מהכלא שמעתי הרבה סיפורים, ואיש מבוגר אחד אמר לי שהוא ראה רכב משטרתי ליד זירת הרצח בזמן שהוא בוצע. גם היו באזור שלנו מצלמות, והמשטרה אספה אותן. עד היום אין לנו תשובות. הם העלימו הכול".

 

האב מספר כי מאז ששוחרר הוזמן לחקירה פעמיים, ובמשטרה אמרו לו שהוא עדיין חשוד ברצח. "הם טענו שהמניע לרצח היה ניסיון לקבל את כספי הביטוח של הילד אבל זה לא נכון. בשנת 2003 עשיתי ביטוח לי, לאשתי ולילד שלנו אנאס, ואחרי שנה ביטלתי אותו כי הדת שלנו אוסרת עלינו לעשות צעד כזה. אם היה ביטוח לבן שלי, עד היום לא הייתי משתחרר מהכלא, כי זה היה קצה החוט כביכול של המשטרה. בכל מקרה, כל עוד המשטרה לא מגלה מי רצח את אנאס, היא נכשלה".

 

האב והאם, מוחמד ולילה. "אמרו שאני עדיין חשוד ברצח" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
האב והאם, מוחמד ולילה. "אמרו שאני עדיין חשוד ברצח"(צילום: עידו ארז)

 

מוחמד סיפר על החקירה הראשונה במשטרה: "הביאו לי את אשתי עם אזיקים בידיים וברגליים כדי לשבור אותי נפשית ולגרום לי להודות בעבירה שלא עשיתי. הבן שלי אנאס היה הדבר הכי חשוב לי אחרי אלוהים, ויש לי עוד שלושה ילדים שאני אוהב מאוד".

 

לילא סרסור, אמו של אנאס, מספרת: "קשה לי לתאר את הרגשתי. זה עצוב מאוד, כואב לי בפנים. אנחנו אנשים שמאמינים באלוהים ובגורל, אבל הכאב יישאר בגלל השיטה הקשה שבה נרצח הבן שלי אנאס והעובדה שעדיין לא יודעים למה הוא נרצח. אני דורשת מהמשטרה להמשיך בעבודה עד שהיא תמצא את הרוצח, ושתתייחס לבן שלי כמו למקרי רצח שנחקרים במגזר היהודי".

 

מטע הזיתים שבו נמצאה גופתו של אנאס סרסור (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
מטע הזיתים שבו נמצאה גופתו של אנאס סרסור(צילום: עידו ארז)

  

לילא מספרת כי בחודשיים הראשונים שלאחר הרצח היו השוטרים באים אליה הביתה לערוך חיפושים ומעצרים. "נתנו לנו לחיות תחת פחד. אנשים חיכו לדעת אם בעלי רצח או לא למרות שהם לא האמינו שהוא עשה את זה. אחרי התקופה הזו השוטרים נעלמו, ולא שומעים מהם על חידושים בחקירה. כאילו הסיפור מת".

 

עו"ד גיורא זילברשטיין, שייצג את האב בבית המשפט, אמר ל-ynet: "במשך שנה אין ראיות או התפתחויות חדשות. האב למעשה נחקר פעמיים מאז ששוחרר ללא תוצאות. אני לא מאמין שיהיו התפתחויות בקשר לאביו של המנוח, כי אין לו שום מעורבות ברצח. קשה לי לסבול את המחשבה שהמשטרה לא פענחה את הרצח הזה. לדעתי הטעות של המשטרה הייתה בתחילת הדרך, כשביום הרצח במקום להתרכז בכמה כיוונים שהיו בידיה ולהגיע לרוצח או לרוצחים, התרכזו רק במרשי".

 

דוברת מחוז מרכז במשטרה, סגן-ניצב הילה חמו, מסרה בתגובה: "החקירה מנוהלת על ידי מיטב החוקרים אשר מבצעים עבודתם במטרה להגיע לחקר האמת ולשים את האחראים לפשע אכזרי זה מאחורי סורג ובריח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
הילד אנאס סרסור בן ה-10. האחים פחדו לישון לבד בחדר
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
מומלצים