שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כחלון: "אני לא קוסם ולא הולך להוזיל את הדירות"

  שר הרווחה לשעבר, המיועד ליו"ר מינהל מקרקעי ישראל, התייחס בכנס לשכת עורכי הדין באילת למשבר בשוק הדיור: "צריך להכריז על מצב חירום בנושא הנדל"ן, לבצע סדרת חקיקות בעניין ולשמור על איזון - כך שלא תהיה התמוטטות"

  משה כחלון, לשעבר שר הקשורת והרווחה, נחת ממדשאות הרווארד לכנס לשכת עורכי הדין באילת. "אני לא קוסם ולא הולך להוריד את מחירי הדירות", אמר המיועד ליו"ר מינהל מקרקעי ישראל במושב "כלכלה עקלקלה", בהנחיית עורכת "כלכליסט" גלית חמי.

   

  משבר הדיור - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

   

  לדבריו, "במצב הנוכחי בישראל דרושים לנו 130 משכורות ממוצעות כדי לקנות דירה ממוצעת. בכל העולם זה 60 משכורות. צריך להכריז על מצב חירום בנושא, לבצע סדרת חקיקות בעניין ולשמור על איזון כך שלא תהיה התמוטטות".

   

  כחלון הציע להפקיע סמכויות מהשלטון המוניציפלי כדי לשווק פרויקטים. "רק שיווק קרקעות של מינהל מקרקעי ישראל לא יעזור. לא פשוט לעשות רפורמות. צריך לקחת רפורמה אחת ולעבוד עליה. אני מאמין שיגרדו את המונופלים ויצליחו לעשות רפורמות".

   

  "נתנו לעובדי המדינה - לנו נשאר הגירעון"

  כחלון, שחווה כישלון ברפורמת עמלות הבנקים והצלחה גדולה ברפורמה הסלולרית, אמר: "הרפורמה בעמלות הבנקים לא ממש הצליחה כי נגיד הבנקים קיבל סמכויות והוא לא השתמש בהם. מה אני יכול לעשות? הכנסת לא יכולה להתערב בעמלת שורה ולקבוע אותה. ברפורמה בתקשורת נתנו כלים לחברות התקשורת ולציבור והשתמשו בזה".

   

  כשנשאל על הבור התקציבי הענק שהותירה הממשלה בה היה חבר, ענה כחלון: "הממשלה הקודמת הייתה נדיבה מדי ונתנה לאחיות, לרופאים, לפרקליטים, לעובדים הסוציאליים. הוציאו הרבה כסף - הגיע המועד לשלם. הכסף לא התאדה והוא נמצא בשכר עובדי המדינה. נתנו להם - ולנו נשאר הגירעון".

   

  הוא הוסיף כי "אם יש צורך לשנות רגולציה, משנים אותה. לא צריך לחשוש מהעימות. אופק רגולטורי הוא חשוב, אבל אם יש כשלים - צריך לשנות. אם זה לטובת הציבור יפה שעה אחת קודם. הציבור דורש שקיפות וערכים. קשה לציבור לסבול משכורות של מנכ"ל בנק, שהוא כלקוח מקבל ריבית של 1%-2%, משלם עמלות שמנות והבכירים מרוויחים מאות אלפי שקלים".

   

  הכתבה המלאה פורסמה ב"כלכליסט"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים