שתף קטע נבחר

הפעוט שטבע שמע "סבתא" - ופקח עיניו

אליה אוחיון (3) מאשדוד טבע בבריכת שכניו ונפגע קשה לאחר ששהה מתחת למים יותר מ-4 דקות. הרופאים ניתקו אותו מההנשמה המלאכותית ולאחר שהוריו פנו אליו הוא החל להגיב

מחושך לאור: במשך יומיים שכב אליה אוחיון במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים קפלן ברחובות מורדם ומונשם. אליה, פעוט בן 3 מאשדוד, טבע בשבת האחרונה בבריכה של שכניו ונפגע באורח קשה. ביממה האחרונה החליטו הרופאים לנתק אותו ממכשירי ההנשמה ואז התברר כי חלה הטבה משמעותית במצבו.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

"הרופאים היו המומים". אליה אוחיון ואביו גיל ()
"הרופאים היו המומים". אליה אוחיון ואביו גיל

 

"קרה לנו נס", אמר היום (ג') גיל אוחיון, אביו של אליה. "היינו אצל חברים והילדים שיחקו בבריכה, אליה היה עם מצופים במים ואז הבן הגדול שלי נכנס לתוך הבית ושאל 'איפה אליה?'. מיד רצתי לבריכה וראיתי בקרקעית. קפצתי למים והוצאתי אותו משם".

 

צוות של מד"א שהוזעק למקום ביצע פעולות החייאה ממושכות ופינה את הפעוט לבית החולים. בחקירת המשטרה עלה כי אליה שהה יותר מארבע דקות מתחת למים. "אמרו לנו שצריך להתפלל ולחכות שהרפואה תעשה את שלה", סיפר האב. "בהתחלה לא רצו אפילו לנסות להפסיק את ההנשמה המלאכותית אבל למרות הבדיקות הלא-חיוביות הרופאים החליטו לבדוק את מצבו הקוגניטיבי של הילד".

 

הוריו של אליה דיברו אליו במשך כמה שעות, אבל לאכזבתם הוא לא הגיב. רק לאחר מכן אירע השינוי המיוחל. לדברי האב, "החלטנו לשאול אותו אם הוא רוצה לעשות את הדבר שהוא הכי אוהב, שאלנו אותו אם הוא רוצה שסבתא תיקח אותו למכולת, לפתע הוא פתח את העיניים לכמה שניות והנהן בראש לחיוב. כולנו התחלנו לבכות והבנו שיש אור בקצה המנהרה, הרופאים היו המומים והבוקר הוא אמר בקושי 'אבא' ו-'אימא'".

 

האב ביקש להודות לצוות הרופאים והוסיף כי "לנו היה נס, אבל חשוב שכל

ההורים יידעו בימי הקיץ שלא מספיק להשגיח מרחוק על הילדים ולא מספיק שהאחים הגדולים נמצאים בסביבה. גם במקומות שלא נראים מסוכנים על ההורים להיות צמודים לילדים שלהם".

 

ד"ר אלווין טבצ'ניק, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים קפלן, אמר כי "התוצאה מדהימה, בפרט לאור העובדה שהפעוט שהה מעל 4 דקות במים והגיע לבית החולים במצב קשה ובסכנת חיים. לצערנו יש לנו ניסיון רב בטביעות של ילדים ובמקרה הזהה השתמשנו בכל האמצעים והטכנולוגיות כדי למנוע פגיעות פנימיות, ריאתיות ומוחיות. נכון לעתה נראה שאין נזק מוחי משמעותי ולאחר תהליך שיקום אמור הפעוט לחזור לחיי שיגרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"קרה לנו נס". אליה אוחיון, היום
מומלצים