שתף קטע נבחר

רומניה: נער ישראלי חשוד שרצח את אביו בפטיש

הנער טוען להגנתו כי אביו היה מתעלל בו ומכה אותו, אך הטענה אינה קבילה ברומניה, אף על פי שאמו מאשרת את הטענה. המשפחה היגרה מישראל לפני כארבע שנים בעקבות פציעתו של האב, שוטר מג"ב לשעבר. "רב הנסתר על הנגלה בפרשה"

נער ישראלי בן 17, שמשפחתו עקרה לפני כמה שנים לגור בבירת רומניה, נעצר בחשד שרצח במהלומות פטיש את אביו, שוטר מג"ב לשעבר, שככל הנראה היה מכה אותו. האירוע התרחש לפני כחודש, אך פורסם רק כעת.

 

מחקירת משטרת רומניה עולה כי באחרונה הגיעה האם למשרדי הקהילה היהודית בבוקרשט ודיווחה כי בעלה מכה את בנה הגדול. בקהילה יעצו לה להתלונן במשטרה, אך היא לא עשתה זאת מסיבה שאינה ידועה.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

הנרצח, גבר בשנות ה־50 לחייו, שימש בעבר כשוטר במשמר הגבול, נפגע מלבנה שהושלכה לעברו במהלך פינוי מאחז בלתי חוקי, הוכר כנכה, ובעקבות כך עזב את השירות. בעקבות פציעתו עקרו לפני כארבע שנים ההורים וילדיהם, בני 11 ו־17 כיום, לבוקרשט. להורים אזרחות רומנית, והאב התפרנס מעבודות מזדמנות, בהן סיורים תיירותיים.

 

בסוף חודש אפריל התפתח בבית ויכוח בין האב לבין בנו כאשר רק שניהם היו בדירה. הנער טוען כי במהלך הוויכוח הזה אביו היכה אותו פעם נוספת. לפי החשד הנער תקף את אביו בפטיש בחדר השינה. האב נמלט לסלון, והבן דלק בעקבותיו והמשיך להלום בו. האב נפצע אנושות, הועבר לטיפול בבית־חולים, וכעבור ארבעה ימים נפטר מפצעיו. לפני כשבועיים הוטסה גופתו לישראל, והוא נקבר בחיפה.

 

הנער החשוד ברצח טען בחקירתו כי אביו נהג להכות אותו בקביעות. אמו אישרה

בפני המשטרה את הטענה. עם זאת, משטרת רומניה לא מצאה סימני חבלה על גופו של הנער, ועדיין בודקת אם פגע בו בגלל הוויכוח המדובר, תקף אותו בעקבות התעללויות בעבר. החקירה נגד הנער, שעדיין שוהה במעצר, נמשכת, ועורך דין מקומי מקומי מייצג אותו. אמו של הנער ואחיו נשארו גם הם ברומניה לפי שעה.

 

עורך הדין מרדכי ציבין, המתמחה בטיפול בישראלים שנעצרו בחו"ל, אמר כי "מדובר בפרשה שרב הנסתר בה על הנגלה. ישנן תמיהות עובדתיות רבות המקשות על המשטרה בחקירה". לדבריו, ברומניה טענת הנער כי אביו התעלל בו אינה קבילה ברוב המקרים. כלומר, גם אם הבן טוען שתקף את אביו משום שהיכה אותו, הוא עלול למצוא את עצמו מואשם ברצח, ולא בהריגה או בעבירה קלה יותר. עם זאת אמר ציבין שנבדקת אפשרות שהנער אינו כשיר לעמוד לדין ואינו אחראי למעשיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים