שתף קטע נבחר

מסתמן: "השופט המכה" לא יועמד לדין

אחרי שעיכב את החקירה במשך שנים, היועמ"ש וינשטיין צפוי לסגור את התיק נגד השופט החשוד בתקיפת ילדיו. הנימוקים: לא הייתה אלימות קשה, המקרים ספורים ומאז אין בעיות

היועץ המשפטי לממשלה חיכה כשנתיים עד שהורה לחקור את השופט שנחשד בהכאת ילדיו, וכעת צפוי להורות על סגירת התיק. בימים הקרובים תתקבל ככל הנראה ההחלטה שלא להגיש כתב אישום נגד שופט השלום שיצא לחופשה.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

שלוש שנים לאחר שהוגשה התלונה הראשונה בעניין, הורה בפברואר השנה היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין למשטרה לחקור את השופט, ברקע הביקורת הציבורית שלוותה לחשיפת הפרשה. לפי משרד המשפטים הסיבה לעיכוב הייתה בין היתר "תקלה משרדית".

 

אף שבמשטרה מצאו תשתית ראייתית להעמדה לדין, ההחלטה המסתמנת על סגירת התיק מתבססת על בירורים של הרשויות שמהן עלה שהילדים לא נחבלו ולא נפצעו. נמצא כי היו כמה מקרים בודדים שבהם לא ננקטה אלימות קשה או משהו הקרוב לכך, ובהם האיש "איבד עשתונות" בזמן שהמשפחה הייתה במשבר גירושים קשה.

 

עוד עלה מהבירור כי התקריות לא חזרו על עצמן,

 תמו לפני זמן רב ובשנים האחרונות היחסים בין השופט לילדיו תקינים לגמרי.

 

בזמן שהפרשה עלתה לכותרות, יועץ התקשורת של משפחת השופט פרסם מכתב בשם המשפחה שבו כתבו הקרובים: "ילדיו תומכים בו בשעה זו ורוצים אך בטובתו". עוד נכתב כי מאז שהילדים עברו למשמורת משותפת "הם מעולם לא סירבו להגיע לבית אביהם. ההיפך הוא הנכון. הילדים רצו וביקשו להגיע לבית האב אף מעבר להסדרי הראייה המוסכמים, וכך היה". הם ביקשו להדגיש כי השופט מעולם לא נשלח לסדנה לטיפול באלימות, שירות הרווחה לא ביקר בביתו ועוד לפני החקירה החל בטיפול וייעוץ משפחתי מיוזמתו האישית.

 

בהכנת הידיעה השתתף אביאל מגנזי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופט החשוד. יחזור לאולם?
צילום: שאול גולן
מומלצים