שתף קטע נבחר

נס בבית הספר: תקרה קרסה בחצר ליד הילדים

התקרה קרסה בחטיבה צעירה בנווה מונוסון, בחלק שבו כיתות א' וגן חובה, בזמן שחלק מהילדים שהו בסמוך. ההורים נחרדו: "יכלו להיות כאן תמונות אחרות לגמרי, התרענו על המפגע מזמן". העירייה: יש בדיקות כנדרש כל שנה

בזמן שילדים משחקים בחצר, תקרת פרגולה ממתכת קרסה בצהריים (יום ד') בחטיבה הצעירה בבית הספר אורנים בנווה מונוסון. רק בנס לא היו נפגעים. הורי התלמידים סיפרו כי התריעו כבר כמה פעמים בפני העירייה כי המבנה עלול לקרוס, אך טענותיהם לא קיבלו מענה.

 

התקרה קרסה בחלק שכולל ארבע כיתות של ילדי גן חובה ותלמידי כיתות א'. אורית מזור טוויג, מוועד ההורים הבית ספרי, סיפרה כי בנה הלומד בכיתה ד' התקשר לדווח לה על שאירע: "הוא התקשר אליי בהיסטריה וסיפר לי שהפרגולה בחטיבה הצעירה קרסה לתוך החצר. זו חצר שבה הילדים מבלים שעות רבות ובכלל דרכה הם נכנסים לכיתות. קרה לנו נס גדול. חלק מהילדים היו באותו רגע בגן ובכיתות וחלקם היו בחצר".

 


התקרה קרסה. מבט מתוך הגן ()
התקרה קרסה. מבט מתוך הגן

 

טוייג אמרה כי זה זמן רב שההורים מתריעים בפני העירייה על רמת הבטיחות הנמוכה של מבנה בית הספר. "זה הקש ששבר את גב הגמל. לפני חודש היה פה מהנדס שאישר את הפרגולה הזו. אנחנו מתריעים כבר המון זמן על כך שהמבנה לא ראוי. לא יהיו פה יותר ילדים בסכנה, בית ספר צריך להיות מקום בטוח. מבחינתנו יכלו להיות כאן היום תמונות אחרות לגמרי".

 

אסף, אב של אחד הילדים בגן הגיע לבית הספר מיד כששמע על שהתרחש. "פשוט הזדעזעתי. בקלות מישהו יכול היה לשלם בחייו. מדובר בפרגולה של כמעט שלושה מטרים שנבנתה לפני 20 שנה". הוא אמר כי כל מבנה בית הספר ישן מאוד, בן יותר מ-36 שנה, ולדבריו "לא שופץ משמעותית למעט קוסמטיקה קטנה".

 

אסף סיפר כי ההורים השתדלו לא לייצר פאניקה בקרב הילדים. "בית הספר העביר אותם למבנה אחר שם הם מקיימים פעילות חווייתית. הם בסופו של דבר קטנים ולא ממש מבינים את המשמעות של הדבר הזה".

 

מעיריית יהוד-מונוסון נמסר: "לפני כל תחילת שנת לימודים ובמהלכה, מתבצעות ביקורות בטיחות שוטפות בכל מוסדות החינוך בעיר. קונסטרוקטור אישר את איכלוס התלמידים במבנים של החטיבה הצעירה, המהווים חלק בלתי נפרד מביה"ס. העירייה כבר פנתה לפני כשנתיים למשרד החינוך בדרישה לקבל אישור לבניית בי"ס חדש ואף הציבה את הנושא בסדר קדימות ראשון בתוכנית עבודתה. עד לקבלת אישור סופי של משרד החינוך לבניית בי"ס חדש השקיעה העירייה כמיליון שקלים לשיפוץ החטיבה הצעירה בבי"ס. כמו כן ניתנה הוראה מידית לקונסטרוקטור לבצע ביקורת בכל גני הילדים ובתי הספר בעיר, בהם מורכבות פרגולות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים