שתף קטע נבחר

לפיד בחו"ל. סגנו באוצר: "נסע לכנס ה-OECD"

הכנסת הצביעה על אחת הגזירות הקשות בתקציב, אולם מי שלא הרים את ידו בעד העלאת המע"מ ההיה שר האוצר. לאחר שפתר את משבר חוק הגיוס טס לפיד לפגישה בפריז. הנסיעה כוללת גם פן פרטי על חשבונו של לפיד

בזמן שהכנסת דנה באישור העלאת המע"מ באחוז המריא אחר הצהריים (ד') יאיר לפיד לכנס שרי האוצר של ה-OECD בפריז. בנסיעה גם פן פרטי, שימומן מחשבונו הפרטי של השר. במהלך הדיון לקראת ההצבעה טענו חברי אופוזיציה שלפיד טס לחופשה פרטית בלבד, ובתגובה ענה להם סגן שר האוצר, ח"כ מיקי לוי: "לפיד נסע בשירות מדינת ישראל לכנס". ההצבעה על העלאת המע"מ אושרה ברוב של 45 תומכים מול 39 מתנגדים ונמנע אחד.

 

  • רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

מלשכת שר האוצר נמסר: "נסיעתו של לפיד לכנס שרי האוצר של מדינות ה-OECD בוטלה אתמול על רקע המשבר הקואליציוני בנושא השוויון בנטל. לאור פתרון המשבר הבוקר, יצא לפיד לפריז, שם ייפגש ביום שישי עם שר החוץ הצרפתי, לוריין פביוס, פגישה שתוכננה במסגרת ביקורו שם". בנוסף מחר ייפגש לפיד עם מזכ"ל ה-OECD אנחל גוריה.

 

הכנסת דנה בצו העלאת המע"מ שצפוי להיכנס לתוקפו בסוף השבוע. בנוסף לחברי מפלגת העבודה שתקפו את ההחלטה מעל הדוכן נשמעה ביקורת חריפה גם מגורמים בקואליציה. "לפיד יורק למצביעים שלו בפרצוף", אמרה ח"כ מירי רגב מהליכוד. הדיון הופסק בתחילתו לעשר דקות כיוון שחברי הקואליציה נעדרו מהמליאה ובכלל זה כל שרי הממשלה, אף שהדבר מחויב בתקנון.

 

מוקדם יותר הוריד לפיד נטל גדול אחר מכתפיו כשהושג פתרון זמני לבעיית גיוס החרדים. הוועדה לשוויון בנטל אישרה בבוקר את ההצעה להאריך את תקופת המעבר עד ליישום החוק בשנה - משלוש שנים כפי שהוצע בתחילה, לארבע שנים על פי ההסכמה בין יש עתיד לליכוד.

 

כמו כן, אושר הסעיף בהצעת החוק אשר מטיל סנקציות פליליות על משתמטים משירות ובכללם תלמידי ישיבה. עם זאת, בניגוד לדרישה המקורית, יוסר תת-הסעיף שמפקיע משר הביטחון סמכות בנושא, מה שעשוי להקנות לו פרצה להתערבות.

 

בהכנת הידיעה השתתף אביטל להב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יאיר לפיד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים