שתף קטע נבחר

נעצרו 4 בני משפחה של הפצוע מהטבח בב"ש

המשטרה עצרה כמה מבני משפחתו של עומר וואליד בחשד שעוררו מהומה בבית החולים לאחר ששמעו כי בכוונת השוטרים לתשאל אותו. החשד: תקיפת שוטרים. מוקדם יותר טען הפצוע כי הוא נורה על-ידי השוטרים בבנק

משטרת ישראל ומשפחת וואליד במסלול התנגשות. כמספר שעות לאחר שעומר וואליד, בן 22 מרהט, החל לדבר עם קרוביו וחבריו וסיפר להם כי שוטרים הם אלה שירו בו בטבח בבנק, הגיעו שוטרים למיטתו בבית החולים סורוקה בבאר שבע כדי לגבות ממנו עדות. בני משפחתו התנגדו לתשאול בטענה כי יש לתת לעומר, שנאזק בזירת האירוע לאחר שנורה, לנוח ובמקום נוצרה מהומה שבסיומה נעצרו ארבעה מהם בחשד לתקיפת שוטרים.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

"למה דווקא עכשיו הגיעו השוטרים", שאל קרוב משפחה שהיה בבית החולים. "למה הם יצרו את המהומה הזו? לא מספיק העוול שהם לקחו אותו אזוק לבית החולים? למה להוסיף חטא על פשע?". 

 

לדברי הקרוב משפחה, השוטרים היו יכולים לחכות כמה ימים. "ראיתי מה שקרה ופחדתי להתקרב", אמר. "זה מחזה מאוד לא נעים לראות קרוב משפחה שלך שוכב ובני משפחה שלו נעצרים, רק בגלל שנאלצו לשמור על בריאותו".

 

במשטרת מרחב נגב אישרו כי הערב הגיעו כמה שוטרים לגבות עדות מוואליד, אך הותקפו בידי השוהים בחדרו, וארבעה מהתוקפים נלקחו לחקירה בתחנת באר שבע בחשד לתקיפת שוטרים.

 

"משתלח במקום להגיד תודה"

מוקדם יותר היום טען וואליד כי מי שירה בו במהלך התקרית היו השוטרים ולא הרוצח. לדבריו, השוטרים שהגיעו חשדו כי הוא מעורב באירוע ולכן גם אזקו אותו לאחר הירי. במשטרה דחו את גרסתו וטענו כי היא לא מתיישבת עם תוצאות החקירה.

 

גורם במשטרה ציין כי "על פי דו"ח מז"פ, בזירה נמצאו שני תרמילים של 9 מ"מ שנורו מנשקם של השוטרים, אחד לעבר עציץ בבנק והשני לעבר דלת השירותים. יתר התרמילים והקליעים שנמצאו בזירה הם בקוטר 0.45 מ"מ והם נורו על ידי הרוצח".

 

עוד הוסיף הגורם כי "בגופו של הפצוע לא נמצא שום קליע ובמשטרה זועמים ודוחים בתוקף את הטענות שהן חמורות, חסרות שחר ומשוללות כל יסוד. האבסורד הוא שבמקום להכיר תודה לשוטרים שהגיעו תוך דקות לזירה ובאומץ לב הוציאו אותו מהזירה והחישו אותו לבית החולים, תוך טיפול רפואי וככל הנראה הצילו את חייו, בוחר הפצוע להשתלח". 

 

וואליד התעורר אחרי עשרה ימים שבהם היה מורדם ומונשם. הוא נפגע מקליעי האקדח והגן בגופו על רמו וקנין, שהגיע היום לבקרו. חברו עידן סברי נהרג באירוע, יחד עם מנהל הבנק אבנר כהן, סגנו מאיר זיתון והלקוחה ענת אבן חיים.

 

במשטרה לא הכחישו את טענות משפחתו כי הוא נאזק כשפונה מהזירה וטענו כי היה זה נוהל שהופעל בזירת רצח, ומשום שהיה חסר הכרה לא יכלו לברר אם היה מעורב באירוע או רק לקוח תמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
וואליד, נאזק בפינוי
צילום: רועי עידן
מומלצים