שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  דנקנר יציע: 400 מיליון במזומן ו-100 בתשלומים

  אי.די.בי תגיש כבר היום הצעה משופרת למחזיקי האג"ח; מנהלי החברה ועורכי הדין שלה שוקדים בשעה זו על הצעה חדשה עם מרכיב מזומן מרשים, וככל הנראה גם מרכיב של תשלומים; תבוצע מחיקה של כ-40% מהחוב; במקביל פועל דנקנר לחיזוק גנדן באמצעות גיוס משקיע נוסף

  אי.די.בי תגיש עוד היום את ההצעה המשופרת למחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות. ל"כלכליסט" נודע כי מדובר בהצעה דרמטית, שמכילה מרכיב מזומן ברמות שלא נשמעו עד כה במו"מ עם הצדדים וכוללת הזרמה של 400 מיליון שקל במזומן ובאופן מיידי, וככל הנראה עוד 100 מיליון שקל נוספים בפריסה על פני מספר שנים. מנהלי אי.די.בי שוקדים בשעה זו על הכנת ההצעה, שתכלול גם הזרמה נוספת לחברה מעבר לזו שיזרים אדוארדו אלשטיין.

   

  רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

   

  השינוי בהצעה יהיה שהיא תכלול גם מחיקה נומינלית בהיקף של כ-40% מהחוב, כלומר של כ-800 מיליון שקל, בשל הזרמת המזומן ולאחר שנציגות אי.די.בי אחזקות הסכימה לתספורת דומה במו"מ מול אי.די.בי פיתוח.

   

  במקביל פועל דנקנר לחיזוק גנדן באמצעות גיוס משקיע נוסף מעבר לאדוארדו אלשטיין. 

   

  ‭‮‭‮‭‮"עסק חי" בדו"חות

  אמש פורסם כי הוצמדה הערת "עסק חי" לאי.די.בי פתוח, וזאת "בגלל אי הוודאות שייצר הליך משפטי לעומתי שיזמה נציגות אי.די.בי פתוח". מהחברה נמסר כי "לאור אי ודאויות, הנובעות מהסכם הנציגויות ומההליך המשפטי הלעומתי שיזמה נציגות אי.די.בי פתוח נגד החברה, הצמידו רואי החשבון הערת עסק חי לדוחות הרבעון הראשון לשנת 2013. עם זאת, דירקטוריון החברה דן בנושא וקבע חד משמעית כי החברה כשרת פירעון וכי יש ביכולתה לשרת את התחייבויותיה כסדרן ובמועדן ובכוונתה לעשות כן. הערת העסק החי, בנסיבות מקרה זה, נובעת מסבך משפטי - ולא בשל החמרה במצב העסקי של החברה מאז פרסום הדוחות הכספיים לשנת 2012".

   

  עוד עולה מהדו"חות כי בנק לאומי העמיד את החוב של חברת גנדן הפרטית שבשליטת נוחי דנקנר לפירעון מיידי. גנדן, החברה-האם של אי.די.בי אחזקות, חייבת ללאומי כ-450 מיליון שקל. ההחלטה של לאומי להעמיד את החוב לפירעון מיידי באה לאחר שמנכ"לית הבנק, רקפת רוסק-עמינח החליטה לפני כחודש וחצי לסגת ממתווה הסדר החוב עם גנדן. זאת בעקבות הביקורת הציבורית שספג הבנק לאחר שהתברר כי ההסדר כולל ויתור על חוב של 150 מיליון שקל. 

   

  מחברת גנדן נמסר בתגובה: "נוחי דנקנר ושותפיו בגנדן פועלים בימים אלה לחיזוק החברה בכמה מישורים במקביל. פעילות זו כוללת, בין היתר, מגעים לגיוס משקיעים נוספים לגנדן והמשך המאמצים הבלתי פוסקים לחזק ולייצב את הנכס המרכזי של גנדן - מניות אידיבי אחזקות".

   

  אי.די.בי פתוח רשמה ברבעון הראשון של 2013 רווח נקי של 159 מיליון שקל - ירידה של 54%. אולם הרווח צמצם את הגירעון בהון העצמי של החברה לרמה של 189 מיליון שקל. זאת לעומת גירעון של 239 מיליון שקל בסוף 2012. אי.די.בי אחזקות רשמה רווח נקי של 130 מיליון שקל, ירידה של 59% בהשוואה לאשתקד. הגירעון בהון הסתכם ב-1.8 מיליארד שקל. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים