שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רומן בדאונינג 10: מה מסתירים? גולשים מנחשים
  עיתוני בריטניה לא מספקים רמזים נוספים על זהות המעורבים ברומן הסודי, שנחשף בסביבת רה"מ קמרון ושלפי דיווחים עלול לטלטל את ממשלתו. השמועה בטוויטר: אשתו מעורבת. גולשים: "אם זה כה חמור, זכותנו לדעת". והאם זה בכלל רומן חד-מיני?

  הרחוב הבריטי והרשתות החברתיות בממלכה ממשיכים לסעור גם בצהריים (יום ב') מהפרסום בצהובון "דיילי מייל", לפיו ראש הממשלה דיוויד קמרון עודכן לאחרונה על רומן סודי שערורייתי בין "דמויות רמות דרג" בדאונינג 10, רומן שיכול לגרום לטלטלה פוליטית עבורו ועבור ממשלתו. רוב כלי התקשורת בבריטניה נמנעו מסיקור עצמאי של הפרשה, על רקע ההגבלות המשפטיות שאינן מתירות לפרסם את זהות הדמויות המעורבות, והצהובונים הבריטים שהתקשו בכל זאת להתאפק ולהימנע מעיסוק בפרשה הצהבהבה כל-כך, בחרו לפרסם את הדיווח המקורי של "דיילי מייל" ולדווח על חרושת השמועות בנושא באינטרנט.

   

  עוד חדשות מהעולם :

   

  בדיווח אמש ב"דיילי מייל" נכתב כי לקמרון נודע על הרומן לפני כמה שבועות, וכי הוא כבר הסתיים בינתיים. לפי "דיילי מייל", לעיתון ידועה זהות המעורבים ברומן, אך לא ניתן לחשוף אותם מסיבות משפטיות. מה שכן ניתן לומר הוא שהמעורבים הם בגיל העמידה והם אינם מכהנים כשרים בממשלתו של קמרון.

   

  החשיפה הסנסציונית של "דיילי מייל"
  החשיפה הסנסציונית של "דיילי מייל"

   

  הצהובון "מטרו". משחקי ניחושים על זהות המעורבים ברומן
  הצהובון "מטרו". משחקי ניחושים על זהות המעורבים ברומן

  ה"אקספרס". דיוויד קמרון בהלם
  ה"אקספרס". דיוויד קמרון בהלם

   

  "ראש הממשלה היה בהלם כששמע על השמות המעורבים ומיד הבין את החשיבות של המקרה", סיפרו גורמים המכירים את השתלשלות פרשיית האהבים. גורם בריטי בכיר הוסיף לעיתון: "אף אחד לא האמין ברגע ששמענו על זה". בניסיון להבהיר שמדובר בפרשה משמעותית ביותר ולא ברומן של דמויות זוטרות, הסבירו בעיתון כי מדובר ברומן שעלול לפגוע משמעותית בממשלתו של קמרון ובמפלגתו.

   

  שמועת היום בבריטניה היא שרעייתו של ראש הממשלה, סמנתה קמרון, מעורבת ברומן, ואחת השמועות שזכו לתהודה הגדולה ביותר בטוויטר היא על רומן בינה לבין ראש העיר לונדון בוריס ג'ונסון, פוליטיקאי אהוד מאוד. בכתבה שבה דווח ב"דיילי מייל" על הרומן הסודי הופיעה תמונה של ראש הממשלה קמרון עם רעייתו סמנתה, אולם לא ברור אם היה זה ניסיון רמיזה של העיתון לקוראיו בנוגע לזהות המעורבים ברומן או בבחירה תמימה של העורכים.

   

  דיוויד קמרון ורעייתו סמנתה (צילום: AFP)
  דיוויד קמרון ורעייתו סמנתה(צילום: AFP)

   

  בדאונינג 10 סירבו להגיב על הדיווח, וגם פוליטיקאים בולטים אחרים לא השמיעו את קולם, אולם מהדיווחים שכן מוכנה התקשורת הבריטית לספק ניתן להתרשם מההלם. חבר הפרלמנט מטעם הלייבור כריס בראיינט, למשל, צייץ בטוויטר כי אם שמות המעורבים ברומן ייחשפו, הדבר "יטביע" את ראש הממשלה קמרון.

   

  הבלוגר פול סטיינס, הנחשב לבעל קשרים ענפים בפוליטיקה הבריטית, אמר גם הוא כי מתנגדי ראש הממשלה קמרון יוכלו לקצור רווחים מחשיפת פרטי הרומן. "בלייבור כבר מתדרכים באופן פרטי על השלכות הרומן בדאונינג סטריט על ראש הממשלה. יריבי השמרנים כבר מגחכים על מצבו הקשה", כתב. סטיינס התרברב בטוויטר שהוא עצמו עדכן את אחד מעוזרי ראש הממשלה על המתרחש, שהחוויר למשמע המידע. סגן ראש מערך ההסברה במפלגה הליברל-דמוקרטית של ניק קלג, פיל ריילי, צייץ - ספק ברצינות ספק בבדיחותא: "הרגע שמעתי את שמות המעורבים ברומן. מאכזב". אלא שבהתחשב בתגובות האחרות, נראה שבכל זאת מדובר בפרטים מדהימים.

   

  הנה כמה מהציוצים הבלתי נגמרים על סמנתה קמרון ובוריס ג'ונסון:   

  אחרי שעות של שמועות והימורים בטוויטר בנוגע לזהות המעורבים, הופיעו ברשת החברתית גם תהיות עמוקות יותר - על זכות הציבור לדעת.

  "אם זו פרשה שיכולה לפגוע באופן משמעותי בממשלה או במפלגה השמרנית, פירושו של דבר שיש למידע הזה ערך לציבור, ואם כך - מדוע מסתירים זאת מאתנו?", שאל אחד הגולשים.

   

  על רקע העובדה שבדברי הרקע לדיווח על הרומן הוזכר המהלך שמוביל קמרון לאישור נישואים חד-מיניים בבריטניה, היו גם גולשים שתהו האם מדובר ברומן חד-מיני, דבר שעשוי לדבריהם לעורר תהיות בנוגע למניעים של המפלגה השמרנית המקדמת את החוק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "רומן בדאונינג 10: מה מסתירים? גולשים מנחשים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים