שתף קטע נבחר

הצעת חוק: "לבטל סעיף מין בתעודת הזהות"

על רקע פתיחת חודש הגאווה, מבקשת ח"כ תמר זנדברג ממרצ לבטל את סעיף המין בתעודת הזהות ולסייע לטרנסג'נדרים: "אלה שמעוניינים לשנות את מינם ברישום במשרד הפנים חווים קשיים בירוקרטיים מול הממסד". ומה דעתכם?

דרישה למהפכה ברישומי משרד הפנים: ח"כ תמר זנדברג (מרצ) מבקשת לבטל את סעיף המין בתעודת הזהות. אל הצעת החוק שהוגשה היום (ב') למזכירות הכנסת הצטרפו יתר חברי סיעת מרצ וגם ח"כ מרב מיכאלי (העבודה). "ישנם אנשים שציון המין בתעודת הזהות שלהם יכול לגרום להם לאי-נוחות ואינם מוצאים את המין הביולוגי שלהם תואר למגדרם", צוין בהצעת החוק.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

הצעת החוק מתייחסת בעיקרה לטרנסג'נדרים, שלפי זנדברג מחויבים בהתאם לנוהל של משרד הבריאות, לעבור ניתוח לשינוי מין בכדי לשנות את זהותם. בדברי ההסבר להצעת החוק, שמהווה תיקון לחוק מרשם האוכלוסין, נכתב: "הצעת חוק זו באה לבטל את ציון המין בתעודת הזהות. מרבית אזרחי ואזרחיות ישראל בוחרים לשאת עמם רישיון נהיגה כאמצעי מזהה, שבו אין ציון מין".

 

עוד צוין בהצעת החוק כי "בתעודת הזהות ישנם פרטים רבים כגון תמונה, מספר זהות וכדומה, ופרטים אלה מספיקים על מנת לענות על צורך הזיהוי". זנדברג מציינת כי מדובר בהצעת חוק, שנועדה כאמור לפתור מצבים בעייתיים של חלק מהבאים להירשם במשרד הפנים.

 

בשיחה עם ynet ציינה ח"כ זנדברג כי "היום נפתח חודש הגאווה ובשל כך הגשנו הצעת חוק לביטול סעיף המין בתעודת הזהות. הסעיף הזה מיותר וחסר ערך לרוב אזרחי ואזרחיות ישראל ויש מיעוט מוחלש שחווה אי

 נוחות וסבל בגלל סעיף זה. מדובר במיעוט אשר לא מרגיש הלימה בין המגדר לבין המין הביולוגי וכאלה אשר מעוניינים לשנות את מינם ברישום במשרד הפנים חווים קשיים בירוקרטים מול משרד הבריאות והממסד".

 

זנדברג הוסיפה כי "באשר לכלל האוכלוסייה, מדובר בסעיף מיותר וחסר צורך. כפי שבוטל סעיף הלאום בעבר, שלא הוסיף מידע רלוונטי, ואשר בא לסמן ללא צורך, באותה מידה סעיף המין בתעודת הזהות אינו רלוונטי". הח"כית ממרצ ציינה עוד כי מדובר בהצעת חוק שתעמיד במבחן את הקואליציה: "מצד אחד יש עתיד, שנוקטים קו ליברלי, ומנגד הבית היהודי, שם חלק מחברי הסיעה מציגים קו שמרני יותר".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל כהן
סעיף הלאום בוטל. גם סעיף המין יוסר?
צילום: טל כהן
ח"כ זנדברג
צילום: ירון ברנר
מומלצים