שתף קטע נבחר

כבוד השופט, אני מאחלת לך ש"תיהנה"

אני מאחלת לך, כבוד השופט ישעיה, שיום אחד תלך הביתה בקיצור דרך, ותדע כאב שלא ידעת כמוהו. זה בדיוק מה שעשו לי כשהייתי בת 14. על מה שאמרת לנאנסת אין מחילה

כה אמר השופט נסים ישעיה, שופט מחוזי בדימוס, בדיון בתביעתה של אישה צעירה שביקשה להכיר בה כנפגעת פעולות איבה אחרי שנאנסה בידי ארבעה פלסטינים כשהייתה ילדונת בת 13: "יש בנות שנהנות מאונס". אמות הסיפים לא רעדו. עוף לא צייץ. איש לא התקומם לבד מן הפרקליטה של קורבן האונס. אני לא רוצה לחשוב מה עבר עליה כששמעה את המילים שהוטחו בחללו של היכל המשפט והצדק.

 

אני מאחלת לך, כבוד השופט ישעיה, שיום אחד תחליט ללכת הביתה בקיצור דרך ותעבור בחורשה, ותפגוש בה פתאום מישהו שמוכר לך, אפילו קרוב משפחה רחוק, והוא יחייך אליך ויחבק אותך ואחר כך פתאום, בתפיסה של ג'ודוקא חובב, יצמיד אותך לאדמה כשהראש שלך בתוך הבוץ מהגשם של אתמול, ויצמיד לך אולר לצוואר, וישכב עליך עם משקלו העודף משלך ותרגיש את אבר מינו מתקשה ומתחכך בעכוזך, והוא ימשוך לך את המכנסיים למטה וגם את התחתונים ואתה לא תוכל להתחנן על נפשך או לצעוק כי להב פלדה צמוד לך לעורק והפה שלך מלא בוץ. ואז תרגיש את אבר המין הזה מפלח את כל יישותך בכאב שלא ידעת כי יש כמוהו בעולם, ובוטש בך עוד ועוד עד שנשמעת נהמה של סיפוק, 

 

עוד בערוץ הדעות :

מסתירים אלימות בבתי הספר - ומרוויחים / אביתר רגר

סופרלנד? ג'ווישלנד / חאלד תיתי

 

ואז המישהו יקום מעליך וישאיר אותך שם בלי מילים. ולאט לאט - אלוהים יודע איך - תאסוף כוח ותגיע הביתה, מדמם וברגליים כושלות, ותודה לאלוהים שאף אחד לא נמצא בבית ואפשר קודם להתקלח, ואחר כך נראה מה יהיה בשארית החיים. זה בדיוק מה שעשו לי כשהייתי בת 14, כבוד השופט ישעיה. ועל מה שאתה עשית לקורבן של אונס שבאה לבקש ממך צדק וסעד, על זה אין מחילה: לא התבטאות תמוהה של הנהלת בתי המשפט שהדברים נאמרו ב"להט הדיון", לא התנצלות ולא מילים ריקות אחרות.

 

מי שמסוגל לדבר כך בתפקידו הרם והנישא כשופט, מי שמסוגל לחשוב כך, מי שמאמין כי ילדה בת 13 יכולה ליהנות מאקט שהוא עבירת אלימות קשה בגופה הקטון, ועוד על ידי ארבעה גברים בזה אחר זה, ריבונו של עולם - צריך להיעלם מיד ובבושת פנים מן הזירה הציבורית כולה.

 

כבוד השופט נסים ישעיה מכהן כעת כראש ועדת האיתור המחפשת מועמדים ראויים למועצת רשות השידור. זהו מינוי של ראש הממשלה בנימין נתניהו. אחרי דבריו המחליאים של כבוד השופט בדימוס, אני מצפה מראש הממשלה לגרום לכך שכבוד השופט לא יכהן עוד, שם או בכל מקום אחר. שיישב בבית ויחשוב לעצמו את מחשבותיו הנאלחות, וישחרר את הציבוריות הישראלית מאנשים שמחשבותיהם זהות.

 

כי הרי כבוד השופט לא לבד: יש בינינו לא מעט אנשים שטופי פורנו רע, שמציג נשים כשהן עוברות אקט מיני פוגעני וכואב ופניהן מביעות מין עונג אקסטטי שכזה. ויש בינינו אנשים שטופי שנאת נשים שחושבים כמוהו. יש בינינו אנשים שחושבים שנשים הן חפץ המיועד להנאתו של גבר. ויש בינינו כאלה שמצדיקים את כבוד השופט, ובגללם ובגלל אחרים שכמותם זו לא תהיה הפעם האחרונה שנשמע התבטאות פומבית כזאת.

 

אבל זו יכולה להיות הפעם האחרונה שנשמע אותה מפיו של שופט ואיש ציבור, אם רק ישכיל ראש הממשלה להגיב באופן הנכון והראוי מבחינה ציבורית.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים