שתף קטע נבחר

אוזניות פיוניר MJ751: שוות 900 שקל?

החברה הוותיקה והאיכותית מציעה את הגירסה שלה ליוקר המחיה על האוזן: לקחנו אותן לסיבוב בשכונה והקשבנו

אנחנו צריכים אוזניות טובות משתי סיבות. הסיבה הראשונה היא כדי לשמוע מוזיקה. הסיבה השנייה היא אנחנו באמת רוצים להיראות מגניבים עם האוזניות שלנו. איזון שכזה בין לוק לסאונד וודאי עומד לנגד עיניהם של היצרניות הגדולות במלחמה על אוזני הלקוחות שלהם. בקרב המוצרים שמיועדים למי שיכול ורוצה להשקיע באוזניות שלו, זורקת פיוניר את את MJ751 - אוזניות על האוזן במחיר 900 שקל.

 

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

מראה

נראה שפיוניר ניסתה ליצור מראה מעט מכובד על פני בלינג בלינג. שחור ולבן חללי בוהק שעשויים להשתלב בצורה נאה על ראש מכובד. כמו רבים מהדגמים "על האוזן" - רצוי שיער כדי לא להיראות בהקלטה של איזה שיר. החומרים השולטים הם פלסטיק קשיח ובוהק עם חיקוי עור לבן ורך שמקיף את האוזן החומרים וההרכבה נראים  איכותיים ביותר והתחושה היא של מוצר שישרוד.  לאוזניות כיווץ ופתיחה של הזרועות לראשים גדולים וקטנים וקיפול מוגבל לצדדים.  שימו לב: לא תוכלו לקחת את האוזניות האלה בתוך התיק הקטן שלכם כי הן ענקיות ולא מתקפלות. משא על הצוואר איט איז.

 

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

האוזנות האלה נוטות ללחוץ על הראש בהתחלה. עם משקפי שמש זה עשוי אפילו ללחוץ. בסופו של דבר מתרגלים לעניין הזה, אבל לא מדובר בללכת עם ולהרגיש בלי. הכבל (הנתיק) המגיע עם האוזניות בשרני ואיכותי ויש לו שלט ומיקרופון סטנדרטיים לאייפון. השלט נוח והתגובות שלו טובות, שיחת טלפון עם המכשיר תקינה.

 

למה בס? 

לאוזניות יש בצידן כפתור חוגה גדול לכיוונון רמת הבס. על הרקע הזה נשאלות כמה שאלות עם המילה "למה?". הראשונה היא, למה במוצר פרימיום שאמור לספק חווית שמע מסוימת של פיוניר, אמור המאזין בכלל להתעסק ברמת בס? וגם אם כן, למה בכפתור עצום מימדים שכזה ולמה לא בכפתור עם שני מצבים? ואם כפתור שהוא חוגה אז למה כה גדול? בכל מקרה - כאלמנט עיצובי זה נראה בסדר. בימים של תאווה לבס עמוק וחזק, אפשר לסובב אותו עד הסוף. אולי ישנם שאוהבים לשחק עם כל שיר או בכל פעם שעוברים ז'אנר.

 

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

חוץ מזה, השמע באוזניות בסדר. סביר. השורה התחתונה היא שזה לא חוויה ששווה את המחיר ששילמנו. מצד אחד, ישנו טווח די גדול של צלילים שנשמע אולי לראשונה בשירים שאנחנו מכירים. מצד שני, האוזניות נשמעות שטוחות, הקול שלהן אינו עוטף ונראה שהן לא מיועדות לדברים "חמים" כמו ג'אז, בלוז או רוק קלאסי. הכיוון כאן עם כפתור הבס מזמין עניין אחר: יותר אלקטרוני. טראנס והאוס כנראה יותר נכונים לאוזניות האלה. בכל מקרה הווליום יפוצץ לכם את הצורה. אם זה מה שאתם מחפשים - יש עניין בללכת עליהן ואיתן.  

 

נתוני היצרן: טווח תדרים : 8 - 28,000 Hz התנגדות : 16Ω רגישות : 104 dB גודל האלמנט: 30- 40 mm משקל: 200 גרם

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
900 שקל על האוזן
צילום: ירון ברנר
מומלצים