שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  וול סטריט ירדה בעקבות נתוני תעסוקה מאכזבים

  נאסד"ק ו-S&P 500 איבדו כ-1.4%. לפי ספר הבז' של הפד באפריל-מאי נרשמה צמיחה מתונה ברוב המחוזות. סקר התעסוקה מלמד על עלייה של 135 אלף במספר המועסקים - לעומת צפי של 171 אלף. מחיר הנפט עלה ב-0.5% ל-93.74 דולר לחבית

  המסחר בבורסת וול סטריט ננעל היום (ד') בירידות שערים על רקע נתוני מאקרו מאכזבים, פרסום ספר הבז' ובהמשך למגמה השלילית בשוקי העולם. באירופה המסחר ננעל בירידות של כ-2% וביפן הדרמה נמשכת עם נאומו של ראש הממשלה לגבי המדיניות הכלכלית.

   

  • רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם  

   

  מדדי מניות וסחורות

  מדד נאסד"ק ירד ב-1.27% ל-3,401.48 נקודות. מדד דאו ג'ונס ירד ב-1.43% ל-14,960.59 נקודות. מדד S&P 500 ירד ב-1.38% ל-1,608.9 נקודות.

   

  במסחר בבורסת הסחורות בניו-יורק עלה מחיר הנפט ב-0.5% ל-93.74 דולר לחבית. מחיר הזהב עלה ב-0.1% ל-1,398.5 דולר לאונקייה.

   

  המסחר בוול סטריט (ארכיון) (צילום: AP) (צילום: AP)
  המסחר בוול סטריט (ארכיון)(צילום: AP)

   

  ברקע המסחר

  הצמיחה של הכלכלה האמריקאית עד כה השנה נחשבת צנועה עד מתונה ברוב מחוזותיה של המעצמה, כך לפי ספר הבז' של הבנק הפדרלי למצב המחוזות בארה"ב בתקופה שבין תחילת אפריל לסוף מאי השנה. מספר מועט של מחוזות דיווחו על האטה כתוצאה מהקיצוץ בתקציב הממשלתי. המחוז היחיד שדיווח על צמיחה חזקה היה דאלאס שבלט על רקע חולשת יתר המחוזות.

   

  "מדד S&P500 יעלה מ-1,640 נקודות ל-1,730 נקודות, ובסוף 2014 יגיע ל-1,940 נקודות", כך לפי התחזית של בנק ההשקעות קרדיט סוויס. האנליסטים של הבנק השוויצי מציינים כי העדכון האופטימי מסתמך על תוצאות מרבית החברות במדד, הסנטימנט הכלכלי החיובי בעולם וסביבת הריבית הנמוכה.

   

  ביפן המסחר ננעל הבוקר בירידות חדות במהלך נאום ראש הממשלה היפני, שינזו אבה, שהציג את החלקים החדשים בתוכניתו הכלכלית. במקביל לנאום עבר הין היפני לעלייה חדה בשערו אל מתחת לרף ה-100 ין לדולר.

   

  אבה הציג בנאום שורה ארוכה של רפורמות, בתחום המיסוי, הפיננסים, החקלאות והתשתיות. בין ההיתר נכללו בתוכנית הצעדים הבאים: מתן היתר לקרנות פנסיה להרחיב את רכישת המניות; פיתוח עסקי ומדיניות מס שיעודדו השקעות זרות במדינה; פעילות משותפת של המגזר הפרטי והציבורי שתגדיל את ההשקעה בתשתיות הבנייה פי 3 עד 2020.לדברי אבה, הצעדים שינקוט יעלו את הצמיחה ביפן ב-3% ויסייעו להגיע ליעד האינפלציה של 2% בתוך שנתיים - המטרה שקבעה המממשלה בראשותו. הצעדים שהציג הינם חלק מ"החץ השלישי" בתוכנית שלושת השלבים של אבה, שנועדה לשנות את פניה של טוקיו.

   

  התוכנית אכזבה את האלניסטים בעיקר מכיוון שהיא לא כללה רפורמה מבנית עמוקה בשוק העבודה היפני. כמו כן, הדיבור באופן כללי, מבלי התחייבויות ספציפיות וכניסה לפרטי לוחות זמנים, לא סייעה לקבלת הנאום באופן חיובי.

   

  קצב ההתכווצות של כלכלת גוש היורו הואט בשלושת החודשים הראשונים של השנה, בהשוואה לרבעון הרביעי של שנה שעברה, כך חשפה היום לשכת הסטטיסטיקה של האיחוד האירופי, זאת על אף שנתוני המכירות הקמעונאיות עבור אפריל הצביעו על היחלשות מתמשכת בביקוש מצד משקי הבית. "גוש היורו עדיין תקוע במיתון, על אף כמה סימנים להקלה", אומר ג'ונתן לוינס, כלכלן בכיר לענייני אירופה בקפיטול אקונימיקס. הירידה הקטנה יותר ברבעון הראשון נבעה בעיקר בשל התייצבות ברמות המלאי ובביקוש מצד משקי הבית, שבניגוד לשלושת החודשים לפני כן לא השפיעו לשלילה על התוצאה הכללית.

   

  מאקרו

  אכזבה בארה"ב עם פרסום הסקר המקדים של נתוני התעסוקה לחודש מאי (הנתון הסופי יפורסם ביום שישי הקרוב), עם עלייה של 135 אלף במספר המשרות, לעומת הצפי שעמד על עלייה של 171 אלף משרות. בחודש אפריל הסתכמה העלייה ב-119 אלף משרות.

   

  הסקר מופיע במסגרת המעקב אחר נתוני דו"ח ה-ADP כהכנה לקראת פרסום דו"ח האבטלה הרשמי ביום שישי, שכולל גם את מצב התעסוקה בסקטור הציבורי. על פי ההערכות לקראת הסקר הסופי, נוספו במאי לכלכלה האמריקאית 175 אלף משרות, לאחר שבאפריל נוספו 165 אלף משרות חדשות. עם זאת, שיעור האבטלה צפוי לפי התחזיות להישאר על 7.5%.

   

  מדד השירותים לחודש מאי עלה ל-53.7 נקודות לעומת הצפי לקריאה של 54 נקודות. בחודש אפריל נרשם בנתון זה 53.1 נקודות.

   

  ההזמנות והרכישות ממפעלים באפריל עלו ב-1% - לעומת הצפי לעלייה של 1.6%, ולאחר ירידה של 4.9% מרס. 

    

  מניות במרכז

  על פי הערכות חברת המחקר eMarketer, אמזון צפויה לסיים את 2013 עם הכנסה של 825 מיליון דולר מפרסום בכל אתריה בעולם, כמעט כפול מהכנסתה ב-2011 שעמדה על 419 מליון דולר, וצמיחה של 35% לעומת אשתקד. eMarketer מעריכה כי אמזון תמשיך להגדיל את הכנסותיה ב-35% מדי שנה בשנים הקרובות.

   

  נציבות הסחר הבינלאומי אסרה על ענקית האלקטרוניקה אפל למכור אייפון 4, אייפד 2 ודגמים נוספים ברשת AT&T - בעקבות הפרת פטנטים רשומים של סמסונג. בשלב זה, ההחלטה צפויה להשפיע רק על הדגמים שנמכרים ברשת AT&T.

   

  אנליסטים צופים עתיד חיובי לאינטל עם צפי להכנסות גדלות בשוק המכשירים הניידים, מניית אינטל מרכזת מסחר ער בימים האחרונים, עם הימורים בשוק האופציות על עליית המניה. אינטל עלתה אתמול בכ-0.5% ומראשית חודש אפריל עלתה ב-16%.

   

  משרד האוצר האמריקאי הודיע היום כי בכוונתו למכור 30 מיליון מניות נוספות של ג'נרל מוטורס, כחלק מהתוכנית למכור את כלל אחזקותיו בחברה עד סוף 2014. בסך הכל מדובר על מכירה בהיקף של כמיליארד דולר - לפי שער הסגירה של המניה אמש בוול סטריט.

   

  תערוכת המחשוב הגדולה בעולם, Computex, ממשיכה לספק הכרזות וחידושים: לאחר אסוס, אייסר וסמסונג, גם סוני היפנית חשפה את קו המוצרים החדש שלה, שכולל ארבעה אולטרה-בוקים חדשים תחת מותג VAIO שלה.

   

  מניות ישראליות במרכז

  חתמי ההנפקה בקמהדע החליטו לממש במלואה את האופציה שהוענקה להם על ידי החברה ובהתאם לרכוש 837,395 מניות רגילות נוספות של קמהדע במחיר המניה לחתמים במועד השלמת ההנפקה. בכך, גדל סכום הגיוס הכולל במסגרת ההנפקה לראשונה ב-7.7 מיליון דולר, וזאת בנוסף לסכום הגיוס הראשוני בהנפקה בהיקף של 51.6 מיליון דולר.

   

  חברת הביומד פלוריסטם, העוסקת בתחום הריפוי התאי באמצעות תאי גזע מהשלייה, הודיעה כי רשות המזון והתרופות בארה"ב (ה-FDA) הורתה על הפסקת הניסוי הקליני שלב 2 במוצר PLX-PAD לטיפול בצליעה בינונית לסירוגין. בנק ההשקעות אופנהיימר ממשיך להאמין בפלוריסטם למרות החלטת ה-FDA ומעניק לחברה המלצת תשואת יתר עם מחיר ידע של 5 דולר ב-12-18 חודשים הקרובים. "בהתחשב במידע המוגבל שניתן, יש קושי להעריך את החשיבות של מקרה בודד של תגובה אלרגית. ההערכה שלנו מתבססת קודם כל על האינדיקציה המובילה של פלוריסטם, טרשת עורקים חמורה (CLI), שבה אנו מעריכים שהחברה תתחיל בניסויים קליניים פאזה 2-3 בחלק השני של 2013", נאמר בסקירה שהוציא הבנק. לעומת זאת, לפי הלמן אלדובי, "להודעת ה-FDA משמעות שלילית מהותית שעלולה להשפיע על ניסויים אחרים שעושה החברה. יש לעקוב בזהירות אחר המגעים מול ה-FDA".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים