שתף קטע נבחר

אדם המקורב מאוד לחשודים: "זה חרטא ברטא"

במשטרה הביעו אמש שביעות רצון מההתפתחות הדרמטית בחקירת הרצח בברנוער, אולם מקורב לשניים מהחשודים ששוחח עם ynet טוען: "המשטרה תעשה את הפאדיחה של החיים שלה" הוא הוסיף והדגיש: "אין להם בעיה עם הומואים ולסביות"

"אנחנו בהלם, בשוק. הם ילדים. המשטרה תעשה את הפאדיחה של החיים שלה. מי ייתן את הדין על זה?". כך אמר אמש (יום ד') ל-ynet אדם המקורב מאוד לשניים משלושת החשודים שנעצרו בחשד למעורבות ברצח בברנוער.

 

התפתחות בחקירת הרצח בברנוער:

 

המקורב לחשודים הוסיף ואמר: "אין להם בעיה עם הומואים ולסביות". לטענתו, "זה חרטא ברטא. אנחנו עובדים. מתחילים בשש בבוקר ומסיימים בעשר בלילה".

 

על רגע המעצר אמר: "הייתי מופתע מאוד ממה שקרה. 40 אנשים, ניידות, משטרות, כמה כסף? על מה? מילא, אם היה משהו". המקורב לשניים מהחשודים הוסיף והתייחס לרצח עצמו. "זה מזעזע", אמר. "מי שעשה דבר כזה בגלל זהות מינית - מטומטם".

 

רגע המעצר, אתמול ()
רגע המעצר, אתמול

שניים משלושת החשודים נתפסו אתמול בצהריים באמצע רחוב ראשי בגוש דן, הורדו מהמשאית שבה נסעו - ונעצרו לתדהמת העוברים והשבים. ככל שנוקפות השעות מתחזקת יותר ויותר ההערכה כי הרצח בברנוער בוצע על רקע של נקמה אישית. בשלב זה לא ניתן עדיין לפרסם את הנסיבות.

 

צוות בילוש של ימ"ר תל-אביב שעקב אחרי שני החשודים האלה הפתיע אותם במהלך נסיעתם. "אנחנו מאמינים שהפעם הצלחנו עם מה שיש לנו ביד", אמרו גורמים בימ"ר תל-אביב, "העבודה רבה אבל אין ספק שאנחנו בכיוון מצוין". לידי ynet הגיעו תמונות מרגע מעצרם של השניים.

 

ליז טורבישי וניר כץ. נרצחו בברנוער (צילום: שאול גולן, אדוה נפתלי) (צילום: שאול גולן, אדוה נפתלי)
ליז טורבישי וניר כץ. נרצחו בברנוער(צילום: שאול גולן, אדוה נפתלי)

 

פצוע מפונה מזירת הרצח (צילום: עמית מגל) (צילום: עמית מגל)
פצוע מפונה מזירת הרצח(צילום: עמית מגל)

 

הרצח בברנוער אירע ב-1 באוגוסט 2009. בשעת ערב במוצאי שבת נכנס רעול פנים למרכז הלהט"בי ברחוב נחמני בתל-אביב והחל לירות לכל עבר. במקום, שבו נערכו פעולות לבני נוער מהקהילה הלהט"בית (הומוסקסואלים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים) היו באותה העת נערים ונערות וכן המדריכים שסייעו להם. מהאש נהרגו המדריך ניר כץ (26) והנערה ליז טרובישי (16), ואחרים נפצעו.

 

קורבנות הירי בברנוער קיבלו את העדכון על מעצרם של שלושה חשודים במעורבות במעשה כמה דקות לפני שההודעה על המעצר יצאה לתקשורת. יוני בוקס, שנפצע קשה, ספג פגיעה בעמוד השדרה והפך משותק בפלג גופו התחתון, אמר ל-ynet כי תפיסת החשודים מרגיעה אותו מעט וסוגרת מעגל, אולם אינה מביאה נחמה. חן לנגר, שנפצע גם הוא באירוע הירי, סיפר ל-ynet: "התחושה לא פשוטה, היא אמביוולנטית. אני מקווה שזה יביא לסגירת מעגל קטנה, אבל זה בטח לא יביא מזור להרוגים, לפצועים ולמשפחות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית מגל
פצוע מפונה מזירת הרצח (ארכיון)
צילום: עמית מגל
מומלצים