שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  השבוע בבורסה: מדד הטכנולוגיה איבד כ-1.8%

  בסיכום השבוע מדד המעו"ף ומדד ת"א 100 ירדו בכ-0.55% ובכ-0.6% בהתאמה. מנגד, מדד מניות הנדל"ן עלה בכ-0.62% ומדד הבנקים הוביל את העליות כשטיפס בכאחוז

  שבוע המסחר האחרון בבורסה המקומית, שפתח את חודש יוני, התנהל ברובו במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים במדדים המובילים.

   

   

  במוקד השבוע עמדה חברת מלאנוקס שדיווחה על כוונתה למחוק ממסחר את מניותיה בבורסה המקומית, וקונצרן אי.די.בי בו מתנהל מאבק בין ראשי החברה ונושיה לגבי הסדר חובותיה, מאבק שאף הגיע לטיפול בית המשפט. בחו"ל, שבוע נוסף של תנודתיות גבוהה בשווקים המובילים בכלל ובמדד הניקיי היפני בפרט, נתוני מאקרו מעורבים מארה"ב, חששות המשקיעים לגבי צמצום או ביטול תוכנית ההרחבה הכמותית של הפדרל ריזרב האמריקאי והחלטות הבנק המרכזי בגוש האירו ובבריטניה על הותרת הריבית על כנה בכל אחת מהכלכלות.

   

  יום א' 

  יום המסחר הראשון בבורסה המקומית נפתח בירידות שערים חדות, לאחר המגמה השלילית בשוקי חו"ל בסופ"ש על רקע נתוני מאקרו מעורבים בארה"ב. במוקד היום עמדה חברת מלאנוקס שירדה בלמעלה מ-10% לאחר הודעתה כי תפעל למחיקת מניותיה מהבורסה בתל אביב. במהלך היום השתפרה במעט המגמה בבורסה המקומית והמדדים המובילים סיימו את היום במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים. מדד הטכנולוגיה הוביל את הירידות ומדד הנדל"ן את העליות. מחזור המסחר הסתכם בכ-530 מיליון שקל.

   

  יום ב'

  ביום ב' נפתח המסחר בעליות שערים קלות, בניגוד לירידות במדדי אסיה בכלל ובניקיי היפני בפרט, לאחר פרסום נתוני מאקרו מעורבים בסין. במהלך היום עברה הבורסה המקומית לירידות שערים קלות, אך בהמשך שוב התהפכה המגמה והמדדים המובילים סגרו את היום בעליות שערים בהובלת מניות הביטוח. מדד מניות התקשורת נחלש בניגוד למגמה. מחזור המסחר הסתכם בכמיליארד שקל.

   

  יום ג' 

  בהמשך לעליות בארה"ב והמגמה המעורבת בשוקי אסיה, נפתח המסחר ביום שלישי בבורסה המקומית בעליות שערים במדדים המובילים. במהלך היום נשמרה המגמה החיובית בבורסה והמדדים המובילים סגרו את היום בעליות שערים בהובלת מניות הבנקים. מדדי מניות הטכנולוגיה ומניות הגז והנפט נחלשו בניגוד למגמה. מחזור המסחר הסתכם בכ-880מיליון שקל.

   

  יום ד'

  ביום רביעי נפתח המסחר בבורסה המקומית בירידות שערים, בהמשך לירידות החדות בבורסות אסיה וארה"ב, בעיקר עקב חששות המשקיעים בדבר הפסקת תוכנית הרכישות של הפד האמריקאי. במהלך היום, בעקבות הירידות בבורסות אירופה וצפי לפתיחה שלילית בארה"ב, נשמרה המגמה השלילית והבורסה המקומית סיימה את היום בירידות שערים בהובלת מניות הביומד. מחזור המסחר הסתכם בכ-930 מיליון שקל.

   

  יום ה'

  לאחר יום נוסף של ירידות במדדי ארה"ב ובשוקי אסיה, נפתח המסחר ביום חמישי בירידות שערים במדדים המובילים. במוקד היום עמד המאבק המשפטי על הסדר החובות באי.די.בי.

   

  במהלך היום, ובדומה למגמה החיובית באירופה בעקבות הותרת הריבית בגוש האירו בשיעורה הנוכחי של 0.5%, עברה הבורסה המקומית לעליות שערים קלות. לקראת סיום ובעקבות נאומו של מריו דראגי, נגיד הבנק המרכז באירופה, בו הוא הודיע על הורדת תחזית הצמיחה בגוש, שוב ביצעו המדדים המובילים פניית פרסה וסגרו את היום במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים בהובלת מניות הביומד. מדד מניות הבנקים הוביל את העליות. מחזור המסחר הסתכם בכ-830 מיליון שקל. 

   

  בסיכומו של שבוע סיימה הבורסה המקומית במגמה מעורבת במדדים המובילים. מדד המעו"ף ומדד ת"א 100 ירדו בכ-0.55% ובכ-0.6% בהתאמה ומדד מניות הטכנולוגיה הוביל את הירידות כשאיבד כ-1.8% מערכו. מנגד, מדד מניות התקשורת עלה בכ-0.14%, מדד מניות הנדל"ן עלה בכ-0.62% ומדד הבנקים הוביל את העליות כשהוסיף כאחוז לערכו.

   

  מבין המניות בלטה השבוע לטובה מניית קומפיוג'ן שעלתה בכ-9.4%. מנגד בלטה לשלילה מניית אלון ריבוע כחול שירדה בכ-14.4%.

   

  אג"ח והנפקות

  בסקטור אג"ח הממשלתיות נרשם שבוע רגוע עם ירידות קלות לכל אורכו של האפיק הצמוד ובחלקים הקצרים והבינוניים של האפיק השקלי ויציבות בחלקו הארוך של האפיק השקלי.

   

  בסקטור אג"ח הקונצרניות נרשם שבוע של עליות קלות. מדד התל בונד 20 עלה בכ-0.15% ומדד התל בונד השקלי הוסיף כ-0.2% לערכו.

   

  בגזרת ההנפקות, סלע נדל"ן סיימה את השלב הציבורי בהנפקת סדרת אג"ח חדשה, והחברות גזית גלוב, הכשרת היישוב, פז נפט ומליסרון סיימו כל אחת הן את השלב המוסדי והן את השלב הציבורי בהרחבת סדרת אג"ח קיימת.

   

  הכותב הינו עובד באדמונד דה רוטשילד ניהול תיקי השקעות בע"מ ("החברה"), העוסקת בניהול השקעות ובשיווק השקעות. אין באמור משום הצעה, המלצה ו/או שידול לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ני"ע כלשהם. הכותב, החברה ו/או חברות קשורות שלה, ו/או קרנות נאמנות שבניהולן, עובדיהן, נושאי משרה, בעלי שליטה בהם, עשויים להחזיק לרכוש ו/או למכור ני"ע המתוארים בכתבה ו/או שיש להם זיקה אחרת לני"ע, כולם או חלקם, אחרי, במהלך או לפני פרסום הכתבה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים