שתף קטע נבחר

אישום נגד אורי בלאו: הסיג גבול בתחקיר

העיתונאי, שנידון בעבר לארבעה חודשי עבודות שירות על חלקו בפרשת ענת קם, מואשם שנכנס ללא אישור מעון חמל"ה בירושלים יחד עם עיתונאית נוספת. פרקליטו: הם היו בתחקיר

העיתונאי אורי בלאו, שהתפרסם אחרי שקיבל מסמכים מענת קם, עומד כעת בפני אישום פלילי של הסגת גבול. על פי המיוחס לו ולעיתונאית שי גרינברג, השניים נכנסו ללא רשות לבית של מעון חמל"ה בירושלים, שמשמש כמעון לנערות במצוקה.

 

על פי המיוחס לשני הנאשמים שעבדו באותה העת בעיתון "הארץ", הם נכנסו באפריל 2011 לביתה של רחל ברנס בירושלים, שמשמש כמעון לנערות שחולצו מכפרים ערביים, במטרה להקניטה. בכתב האישום נטען כי לאחר שאיש לא פתח את דלת הבית, עשתה זאת גרינברג בעצמה. השניים הסתובבו בבית, וגרינברג אף עלתה בין הקומות, פתחה דלתות והציצה לחדרים. כשהבינו כי אין איש בבית הם יצאו החוצה, ובלאו צילם מבחוץ את אחד מחדרי הבית.

 

עוד בחדשות ynet:

 

אחת מעובדות המקום חשדה כי השניים נכנסו לבית לאחר שנתקלה בהם ביציאה. צפייה במצלמות האבטחה אימתה את החשדות, ותלונה הוגשה במשטרה. "אני שמחה מאוד שהתייחסו לעניין הזה ברצינות, לא אמרו לי שהוגש כתב אישום", אמרה ל-ynet ברנס, שלביתה נכנס בלאו. "נגרמה לי עוגמת נפש גדולה מאוד. תאר לך שאדם פשוט משוטט לך בבית הפרטי שלך, מחטט ומצלם, זו חדירה לפרטיות שלך. דיברתי עם הכתבת והיא הכחישה שנכנסה, למרות מה שרואים בסרט. היא גם לא רצתה לחשוף, את זהות הכתב".

 

עו"ד ז'ק חן, בא כוחם של בלאו וגרינברג, מסר בתגובה: "מדובר בסיפור ישן, שאין בו ממש, אגב טענות של גוף עליו ערכו השניים תחקיר עיתונאי. כמובן שהם מכחישים את המיוחס להם".

 

בלאו נדון לפני כתשעה חודשים לארבעה חודשי עבודות שירות, במסגרת הסדר טיעון. הוא הורשע בהחזקת מסמכים ביטחוניים סודיים שלא כדין, שאותם קיבל מענת קם, שנדונה ל-3.5 שנות מאסר.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אורי בלאו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים