שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה עלתה ב-0.6%; אי.די.בי קפצה ב-7.8%

  מדד ת"א 25 עלה ב-0.6%, ת"א 100 עלה ב-0.63% ומדד נדל"ן עלה ב-0.19%. מניית אי.די.בי קפצה ב-7.8%לאחר שנוחי דנקנר קיבל מבית המשפט ארכה של חודשיים למכור מחצית מכלל ביטוח. מחזור המסחר הסתכם ב-589 מיליון שקל

  המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (א') בעליות בהמשך למגמה החיובית שנרשמה בעולם בשישי לאחר פרסום דו"ח התעסוקה לחודש מאי. מחזור המסחר היה נמוך והסתכם ב-589 מיליון שקל.

    

  מדדי מניות

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-0.6% ל-1,232.63 נקודות; מדד תל-אביב 100 עלה ב-0.63% ל-1,108.35 נקודות; מדד בלוטק 50 עלה ב-0.29% ל-307.06 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-0.19% ל-361.65 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  כלכלני בנק לאומי העריכו בסקירתם השבועית כי המסחר בשוק המקומי יושפע בעיקר ממגמת המסחר מעבר לים. "הורדות הריבית האחרונות, אשר הביאו לירידה נוספת באטרקטיביות ההשקעה במוצרים סולידיים, צפויות לספק רוח גבית למדדי המניות ולהמשיך ולתרום לתיאבון הסיכון של המשקיעים.", כתבו בבנק.

   

  לפי הסקירה השבועית של בית ההשקעות הלמן-אלדובי, "עונת הדוחות בארה"ב הסתיימה כאשר ההאטה מסתמנת כמעט בכל הענפים, אך מה שמעניין את השוק כרגע אינו סיכום עונת הדוחות שחלפה או עונת הדוחות הבאה, אלא ההתבטאויות של הפד האמריקאי". התגברות החששות בדבר שינוי במדיניות הרכישות השפיעו, ועוד ישפיעו באופן ניכר על שוקי האג"ח והמניות, למרות שבשלב זה עדיין מדובר בספקולציות בלבד", אומרים בהלמן-אלדובי.

   

  המסחר בבורסות העולם ננעל ביום שישי במגמה חיובית. המדדים המובילים באירופה ובוול סטריט עלו ביותר מ-1%. ברקע למסחר נתון התעסוקה בארה"ב שפורסם בשישי בצהריים, לפיו חברות אמריקאיות שכרו יותר עובדים במאי מאשר באפריל. למשק האמריקאי נוספו 175 אלף משרות בחודש שחלף - כולן במגזר הפרטי - לעומת תחזית לתוספת של 164 אלף משרות. עם זאת, שיעור האבטלה עלה מ-7.5% ל-7.6%. הסיבה לכך היא שיעור ההשתתפות בשוק העבודה, שגדל לראשונה מאז אוקטובר ל-63.4%.

   

  תקופה עמוסת אירועים וחגיגות צפויה החודש לאנשי בנק ישראל וזאת על רקע פרישתו של הנגיד סטנלי פישר בסוף יוני. האירוע המרכזי יתקיים ביום שלישי הבא במוזיאון ישראל בירושלים - כנס פרידה מקצועי מהנגיד היוצא שאליו הוזמנו כ-350 משתתפים מהארץ ומחו"ל. בכנס ישתתפו כמה נציגים בולטים, ובראשם נגיד הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי, שר האוצר לשעבר של ארצות הברית לארי סאמרס, ונגידי הבנקים המרכזיים של צ'ילה ושל אירלנד.

   

  שוק האג"ח

  הקבוצות המתחרות על גיבוש הסדר החוב בסנטראל יורופיאן החליטו לשלב כוחות. היום הודיעו בעלי השליטה הנוכחיים בחברה, חברת פרימיום פי אייץ' (100%) שבשליטת היו"ר נימרוד רינות ורות עופר, כי חתמו במהלך סוף השבוע האחרון על מזכר הבנות עם חברת לפידות שבשליטת יעקב (לוקסי) לוקסנבורג להגיש הצעה משותפת לנושי סנטראל יורופיאן, אשר לפידות נמנית ביניהם.

   

  חברת בי.גי'.איי הגישה הבוקר לחברת חבס ולנציגות בעלי החוב הצעה להסדר חוב בחבס, בנוסף לשלושת ההצעות של דויטשה בנק, אספן ומוסטנג שהתקבלו בשבוע שעבר. היא מציינת כי הצעתה מבוססת על הצעתה של אספן, ולמעשה משפרת אותה. היום בשעה 17:30 ייתכנסו מחזיקי אגרות החוב (סדרות 4 ו-12) שלהם חייבת חבס כ-450 מיליון שקל, כשעל הפרק קבלת החלטה מהותית. מדובר בהצבעה ואישור קידומה של אחת משלושת ההצעות שקיבלה חבס משלושה גופים- אספן גרופ, דויטשה בנק וקרן מוסטנג הישראלית, כשלצידן תהיה כעת מונחת על השולחן גם הצעתה של בי.ג'י.איי.

   

  חודש מאז שהגישו מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח את הבקשה להכריז על החברה כחדלת פירעון ולהעביר את השליטה בה לידיהם מידיו של נוחי דנקנר, ביהמ"ש דחה היום את הבקשה לפירוק אי.די.בי. בדיון הבוקר בבית המשפט המחוזי בתל אביב נקבע כי דנקנר קיבל חודשיים למכור מחצית מכלל ביטוח. אם לא יצליח, יכונסו אסיפות נושים לאישור מהלך השתלטות על אי.די.בי. נוחי דנקנר אמר לאחר הדיון: "הזמן שניתן למכירת כל ביטוח הינו מאתגר".

   

  מניות במרכז

  אסם הודיעה היום כי תחלק דיבידנד של 150 מיליון שקל לבעלי המניות. המועד הקובע לתשלום יהיה ב-17.6 (יום הקום), בעוד שמועד התשלום נקבע על ה-2.7.

   

  קווינקו, חברת הקזינו להימורים בשליטת יגאל זילכה, דיווחה לפני כשבועיים על התקשרות עם משקיע חיצוני. עתה מתבררת זהות המשקיע - יריב לרנר (40), הבעלים של רשת קפה לנדוור. הערכות הן כי לרנר מתכוון להיות מעורב בניהולה הפעיל של קווינקו.

   

  החברה הבת של אפריקה ישראל, אפי פיתוח, הודיעה כי היא בוחנת השקעה בפיתוח מיזם עסקי להקמת מרכזים אונקולוגיים במוסקבה בהיקף של 100 מיליון דולר. מדובר במספר מרכזים בהם מכשירים המשתמשים בטכנולוגיות מתקדמות לטיפול במחלת הסרטן.

   

  אלביט הדמיה דיווחה ביום חמישי כי בנק הפועלים מעמיד לפירעון מיידי הלוואה של 214 מיליון שקל. הבנק ציין בהודעתו כי במידה והתשלום האמור לא יועבר בתוך שבעה ימים, קיימת בידיו האפשרות לממש את השעבודים הקיימים בגין הלוואה זו. מדובר בשעבוד מדרגה ראשונה על 86 מליון מניות פלאזה סנטרס בהן מחזיקה אלביט הדמיה, המהוות כ-29% מהונה המונפק של החברה בת.

   

  משטרת צרפת פתחה בחקירה לאחר שתושב מרסיי בן 80 נפטר בשבת זמן קצר אחרי שנטל תרופה מתוצרת ענקית הגנריקה הישראלית טבע. ככל הנראה, הקשיש התכוון ליטול תרופה משתנת של החברה, מסוג פורוסמיד, שאריזתה הכילה בטעות כדורי שינה מסוג זופיקלון.


  פורסם לראשונה 09/06/2013 10:06

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים