שתף קטע נבחר

תעריף המים צפוי לעלות בחודש הבא ב-1.5%

אחרי התייקרות המע"מ ב-1% החודש, גם מחיר המים צפוי להתייקר ב-1.5% מהחודש הבא. מדובר בהתייקרות אוטומטית המתרחשת בחודשים ינואר ויולי, שבהם מחיר המים מתעדכן לפי מדד המחירים לצרכן ותעריף החשמל

מחיר המים צפוי להתייקר ב-1.5% החל מחודש יולי. מדובר בהתייקרות אוטומטית המתרחשת פעמיים בשנה - בחודשים ינואר ויולי - שבהם מחיר המים מתעדכן, לפי החוק, בהתאם למדד המחירים לצרכן ותעריף החשמל.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

ההצבעה הסופית של מועצת רשות המים על עדכון התעריף תיערך בעוד שבועיים לאחר קבלת הערות הציבור. עם עליית המע"מ ל-18%, ההתייקרות תעלה את מחיר המים בתעריף הנמוך - עד צריכה של 3.5 מ"ק לנפש - מ-9.1 שקלים ל-9.32 שקלים. התעריף הגבוה של צריכה מעל 3.5 מ"ק לנפש יעלה מ-14.65 שקל ל-14.99 שקל. כך, בשלוש שנים וחצי האחרונות ישלים מחיר המים עלייה של 15% בתעריף הנמוך ו-25.5% בתעריף הגבוה.

 

לאחרונה חתמו השלטון המקומי ומשרד האוצר על הסכם שלפיו תעריף המים לתאגידי המים יוזל. עלויות המים המוכרות לתאגידים יפחתו עד 2015 ב-30 אגורות בממוצע במהלך שעם בדיקות התייעלות שנתיות לתאגידים אמור להביא להפחתת תעריף המים ב-5%.

 

עם זאת, כפי שפורסם ב"כלכליסט", גם אם אכן יירשם חיסכון בתאגידי המים אין הבטחה שהדבר יוביל להורדת מחיר המים ב-2014 וב-2015 - ההנחה היא שהצעד רק ימנע התייקרות נוספת.

 

במקביל לעליות האוטומטיות רשות המים והאוצר מנסים לעודד התייעלות בגורמים נוספים במשק המים מלבד תאגידי המים, כמו מקורות. רק אם יצליחו לגרום להתייעלות ומחירי החשמל יפסיקו לעלות תוכל המדינה להודיע על ירידה בתעריף המים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ההחלטה הסופית על ייקור המים תתקבל בעוד שבועיים
צילום: shutterstock
מומלצים