שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רחל יילדה את האם, הבת ועכשיו - את הנכדה
  המיילדת רחל אלברשטט יילדה לפני 36 שנה את פרחה שטרוויס בביה"ח לניאדו ומאז הקשר שלה עם המשפחה לא פסק. היא יילדה גם את בנותיה, והשבוע הגיע גם תור הדור השלישי, כשנכדתה של פרחה, אוראל, הגיעה ללדת את בתה הבכורה

  מיילדת דור שלוש. בדרך כלל המיילדת פוגשת את היולדת פעם בחיים, ובמקרה הטוב נשארת כזיכרון עמום מהחוויה. אבל רחל אלברשטט, מיילדת, מבית החולים לניאדו מנתניה היא כבר חלק ממשפחת שטרוייס. היא יילדה את הסבתא לפני 36 שנה, אחר כך את בנותיה, והשבוע את נכדתה אוראל.

   

  עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet  

   

  בשנת 1977 יילדה אלברשטט, מיילדת בבית החולים לניאדו את פרחה שטרוייס כשילדה את אחת מבנותיה. מאז נקשרו חייה בלידותיהן של שאר בנות המשפחה כאשר יילדה את בנותיה של פרחה. אתמול (א') סגרה המיילדת המשפחתית מעגל, כאשר יילדה גם את נכדתה של פרחה, אוראל.

   

  עוד כתבות על לידה

   

  סגירת מעגל

  ביום ראשון בשעות הבוקר הגיעה אוראל הירש הורן לבית החולים לניאדו בנתניה כדי ללדת את בתה הבכורה. את פניה קיבלה המיילדת הוותיקה, רחל אלברשטט שלפני כ-36 שנים קיבלה את סבתה כשבאה ללדת, ומספר שנים אחר כך קיבלה את דודותיה של אוראל ואת אמה ללדת את ילדיהם.

   

  משמאל לימין: המיילדת רחל אלברשטט, האם המאושרת אוראל עם בתה התינוקת, הסב המאושר, הסבתא ואחת מדודותיה של היולדת שאף היא נולדה וילדה בביה"ח לניאדו (צילום: רוחי וקסמן)
  משמאל לימין: המיילדת רחל אלברשטט, האם המאושרת אוראל עם בתה התינוקת, הסב המאושר, הסבתא ואחת מדודותיה של היולדת שאף היא נולדה וילדה בביה"ח לניאדו(צילום: רוחי וקסמן)

   

  ההתרגשות גם בקרב בנות המשפחה וגם של המיילדת הייתה עצומה. "אני מיילדת ותיקה וכבר לא מתרגשת בקלות, אבל זו חוויה מדהימה. אני כבר קשורה למשפחה הזו בקשר יוצא דופן. אני מרגישה שאני חלק מהמשפחה".

   

  הסבתא שהתחילה את שושלת היולדות, התרגשה אפילו יותר. גם בגלל לידת נינה, וגם בגלל סגירת המעגל והקשר הכל כך מיוחד ויוצא דופן עם אלברשטט.

  "אני מרגישה במחלקת יולדות כמעט כמו בבית", היא אומרת בחיוך, "ילדתי פה את ילדיי, בנותי ילדו פה, והנה עכשיו נכדתי יולדת פה. זו ממש שושלת משפחתית".

   

  אוראל, היולדת הטרייה, ידעה תמיד שתלד בלניאדו, אבל עצם העובדה שרחל אלברשטט הייתה המיילדת שלה, הייתה מבחינתה בונוס מבורך. "היה לי ברור שאני מגיעה ללדת בלניאדו, ומאוד שמחה שזו הייתה רחל. היא כבר חלק מהמשפחה שלנו", היא אומרת בהתרגשות.

   

   
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "רחל יילדה את האם, הבת ועכשיו - את הנכדה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רוחי וקסמן
  היולדת, בתה הבכורה והמיילדת רחל אלברשטט
  צילום: רוחי וקסמן
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים