שתף קטע נבחר

כפר סבא: השוק העירוני ישודרג, מחירי הדיור יעלו

רגע לפני הבחירות המקומיות, גם עיריית כפר סבא מנסה לצבור נקודות בקרב התושבים: יוצאת בפרויקט לשיפוץ ושימור השוק העירוני המיתולוגי בהיקף של 2.5 מיליון שקל. בדקנו כיצד ייראה השוק החדש ואיך ישפיע על מחירי הנדל"ן באזור. צפו בתמונות

כ-4 חודשים לפני הבחירות המקומיות , גם העיר כפר סבא מבצעת מתיחת פנים משמעותית, שאמורה לשדרג את פני חזות העיר ואף להעלות משמעותית את שווי הנדל"ן שבה. בימים אלה יוזמת עיריית כפר סבא, באמצעות החברה הכלכלית לפיתוח העיר, פרויקט חדש במסגרתו יעבור השוק העירוני המיתולוגי תהליך שימור ושיפוץ בהיקף של 2.5 מיליון שקל. העבודות אמורות להסתיים בספטמבר הקרוב.

 

כתבות נוספות על כפר סבא בערוץ הנדל"ן :

 

בעירייה מסבירים כי מטרת התוכנית היא להפוך את מתחם השוק ל"מוקד עירוני אינטנסיבי המשלב מסחר, בילוי ופנאי". מה שיותר מעניין הוא שמדובר במתחם אשר אמור להוות מודל להתחדשות עירונית: בימים אלה דנה הוועדה המקומית בהצעות לביצוע פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי-בינוי, אולם טרם הגיעה להכרעות בנושא. ייתכן כי פרויקט שימור השוק יאיץ את הדיונים בתחום ויסייע להוציא לפועל פרויקטים כאלה.

 

שוק כפר סבא הוקם בתחילת שנות ה-50 של המאה הקודמת, בסמוך לרחוב הראשי של העיר (ויצמן). הוא נבנה על מגרש בשטח של 2,250 מ"ר ואת המבנה הקיפה חצר פנימית. עם השנים, נבנו בעיר שני קניונים והשוק ירד מגדולתו, אך בשל מיקומו המרכזי הוחלט לשדרגו. כחלק מחידוש פני השוק, המבנה יישמר ושטחו יעמוד על 820 מ"ר. החצר הפנימית תתפרש על פני שטח של 250 מ"ר ותיבנה קומה נוספת בשטח של 180 מ"ר.

 

צילום: נמרוד גליקמן

 

 

דירות יד שנייה יתייקרו ב-15%

אולם לא כאן מסתיימת מתיחת הפנים של העיר. לדברי אלעד קנדל, מנכ"ל החברה הכלכלית כפר סבא, תוכנית שימור השוק היא חלק מתב"ע (תוכנית בניין עיר) כוללת לאזור, שמקבלת בימים אלה תוקף בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה, ובמסגרתה צפויים להיבנות באזור 3 בניינים חדשים. הבניינים החדשים יכללו כ-60 יחידות, חלקן יהיו מיועדות לשימוש משרדי והשאר למגורים.

 

עוד מוסיף קנדל כי בעירייה דנים בימים אלה על תוכנית שיפוץ חזיתות ברחוב ויצמן, שאמורה לחזק את האזור המסחרי במרכז העיר ולהעלות את שווי הדירות באזור. להערכתו, ככל שהשוק המשודרג ימשוך יותר קהל, כך יעלו מחירי הדיור באזור והדירות ישביחו את ערכן.

 

דליה עסיס, שמאית מקרקעין ומתכננת ערים, מסכימה עם הדברים. להערכתה, שדרוג השוק ישפיע על הפעילות המסחרית באזור, וכתוצאה מכך גם יושפעו מחירי הנדל"ן בעיר כפר סבא ובסביבה כולה - שיעלו ב-10%-15% בתוך שנתיים-שלוש. "השוק של כפר סבא נמצא בלב שכונת מגורים", מסבירה עסיס, "ומאחר שהטרנד היום בעולם הוא של עירוב שימושים, מן הסתם יהיה יותר ביקוש למגורים לצד שוק מתפתח".

 

כך, למשל, מדגימה עסיס כי מחירי הדיור בחלק של רחוב ויצמן שקרוב לקניון המקומי (קניון ערים) יקר יותר מהחלק המרוחק. להערכתה, אם מחיר דירת 4 חדרים מיד שנייה באזור עולה כיום כ-1.35-1.4 מיליון שקל, הרי שבעוד כשנתיים-שלוש יעלה המחיר ויעמוד על כ-1.55-1.6 מיליון שקל.

 

לדברי יהודה בן חמו, ראש עיריית כפר סבא, "מתחם השוק החדש והמשופץ יהווה מוקד עירוני המשלב מסחר ופעילויות בילוי ופנאי למגוון רחב של תושבים בעיר, שיאפשר אלטרנטיבה אורבנית צרכנית ותרבותית. המתחם יהווה מודל להתחדשות עירונית, שתחזיר את החיות למתחם העיר כולה, תוך ציפוף המרקם הפיזי ועירוב שימושים, מתן דגש על שטחים ציבוריים ופיתוח הפוטנציאל הקיים במקום".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: רוזנפלד ארנס אדריכלים בע"מ
הדמיית השוק החדש בכפר סבא. ישדרג את העיר
הדמיה: רוזנפלד ארנס אדריכלים בע"מ
מומלצים