שתף קטע נבחר

חייל נזקק ישן בחורשה, קצינה שעזרה לו נענשה

קצינה שאחראית על טיפול באוכלוסיות מיוחדות בצבא ניסתה לעזור לחייל שנותר בלי בית, אך מצאה את עצמה מורשעת אחרי ש"עקפה סמכות". מה הוביל לאבסורד?

כך ייעשה בצה"ל לקצינה שמתעקשת לעזור לחייל במצוקה. ל-ynet נודע כי קצינה בדרגת סגן-אלוף שמשרתת בפיקוד הדרום העמידה ביום ראשון למשפט קצינה בדרגת סגן, הכפופה אליה ואחראית על טיפול באוכלוסיות מיוחדות בצבא, בטענה שעקפה סמכויות. "עקיפת הסמכות" אירעה כאשר פנתה הקצינה לקצין בכיר בפיקוד כדי לזרז טיפול בחייל במצוקה.

 

עוד בחדשות:

 

סגן ענת ברדוגו נשפטה וננזפה בצורה חמורה על ידי קצין בדרגת אלוף משנה, ונרשמה לחובתה הערה בתיק האישי תחת הסעיף "התנהגות שאינה הולמת". בתלונה שהובילה למשפט נטען כי הקצינה הזוטרה התחצפה למפקדת שלה במהלך שיחות שקיימו על אודות חייל, המשרת בתפקיד מנהלתי בבסיס האימונים החטיבתי של גבעתי, ואשר שרוי בבעיות כלכליות קשות ולכן נאלץ להתגורר במשך כשבוע בחורשה בין קריית ארבע לחברון ולא שב לבסיס.

 

הקצינה ביקשה מהמפקדת שלה להקצות רכב צבאי כדי להגיע אל החייל ולטפל בו. הקצינה הבכירה סירבה וטענה כי מי שאמור לעשות זאת הם מפקדיו של החייל מהבסיס, ולא היא. הקצינה לא ויתרה וביום חמישי פנתה בנושא לקצין השלישות הפיקודי. בעקבות הפנייה יצאו ביום שישי שני קצינים בכירים מחטיבת גבעתי ומצאו את החייל ישן על מזרן בחורשה והוא בגילופין. השניים שכנעו אותו לשוב לבית משפחתו ובקרוב הוא צפוי לשוב לבסיס.

 

גורם צבאי שמכיר את פרטי המקרה אמר כי "הקצינה הצעירה חשה שהיא חייבת לעשות הכול כדי לעזור לחייל, ועובדה שמאז המצב יחסית השתפר בזכות פעילות הקצינים מגבעתי. אם קצינה עשתה שמיניות באוויר כדי להגיש סיוע לחייל במצב קשה, גם אם עיגלה פינות בדרך והגדילה ראש, צריך לשבח אותה על כך ובטח שלא להענישה. מה היה קורה אם אותו חייל היה מאבד את ההכרה או נתקל בגורמים עוינים?".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מטעמי צנעת הפרט לא נתייחס להיבטים אישיים הקשורים לחיילים. עם זאת, יודגש כי מפקדי החייל פעלו ככל שניתן על מנת לאפשר לו לחזור לשירות תקין לרבות ניסיונות לאיתור מקום הימצאו, ביקורים בביתו ושיחות עם בני משפחתו. חבר של החייל שגם נפקד נעתר לבקשת מפקדיו לחזור לשירות ואילו השני סירב ועל כן הינו עריק.

 

"החיילים מטופלים באופן רציף על ידי מפקדי הגדודים להם הם שייכים. באשר להחלטה לשפוט את הקצינה הרי שההחלטה הינה על בסיס התנהגות שאינה הולמת קצין לאור התבטאותה ודרכי פעולתה למול מפקדיה באופן שאינו עולה בקנה אחד עם המצופה מקצין בצה"ל".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים