שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

הצצה: כששיפוץ חלקי משנה את כל הבית

תקציב מוגבל לא מוכרח להוות מחסום בפני שינוי עיצובי בדירה. ביקור בית אצל משפחה ביישוב נופית, שהחליטה כי גם השקעה בשיפוץ חלקי בלבד של מקום המגורים משתלמת. צפו בתמונות

לא תמיד אפשר לבצע שיפוץ מלא וכללי בכל חללי הבית, ולעתים אי אפשר לבצע שיפוץ בתקציב גבוה שכולל החלפה של כל מאפייני החלל. לכן צריך לדעת להסתפק בשיפוץ חלקי בתקציב מצומצם, בדיוק כמו שקרה אצל המשפחה בה אנו מבקרים הפעם.

 

עוד על עיצוב הבית בביקור בית :

 

בעלי הבית, זוג דיירים ושלושת ילדיהם, פנו למעצבת הפנים אורלי הורוביץ בבקשה לשפץ את ביתם שביישוב נופית, ששטחו מתפרש על פני כ-150 מ"ר. זאת לאחר שגרו בביתם במשך תקופה מסוימת - אבל לא הצליחו להרגיש בו באמת בנוח וליהנות ממנו.

 

החלל הנתון סבל ממספר בעיות כלליות, שהפריעו לזרימה הטבעית ולהתנהלות התקינה בחלל. הראשונה והעיקרית בהן הייתה העובדה שהחללים המקורים היו הפוכים, כך שגב הספה פנה לדלת הכניסה - מה שיצר חוסר נעימות ותקשורת לקויה עם הנכנסים לתוך הבית והרבה ריהוט מיושן וכבד.

 

משיקולי תקציב הוחלט לשפץ רק את החלל הציבורי של הבית, כלומר הכניסה, הסלון ופינת האוכל ללא המטבח וכן את חדר השינה של ההורים. הוחלט לוותר על שיפוץ והחלפת המטבח מפני שהוא נמצא באזור צידי שלא משפיע על המראה והחוויה של החלל הציבורי.

 

סגנון מודרני וצעיר

הקו המנחה לעיצוב היה סגנון מודרני וצעיר, ולכן נרכשו רהיטים חדשים והוחלפה התאורה כדי ליצור מראה מואר ומעוצב. המיקום של פינת האוכל והסלון הוחלפו אחד בשני, מתוך מטרה ליצור זרימה נכונה יותר בחלל. לאחר שהוחלפו המיקום של הפונקציות בחלל, נוצר אזור פתוח ומאוורר שדרש תוספת. לכן הוחלט להוסיף פינת קריאה עם כורסה קטנה מרופדת בבד לבן עם דוגמת אותיות בצבע שחור ואפור, ולצידה מנורה עומדת.

 

בעיה נוספת בחלל הציבורי הייתה העובדה שלא היה בו אזור כניסה מוגדר. על כן, הוחלט להגדיר את אזור הכניסה על ידי יצירת קיר מעוצב בעזרת פסי טפט בגוונים מנוגדים, עם תוספת של מראה עגולה ושידת כניסה שתוכננה אצל נגר - ויוצרת מענה לאחסון יומיומי קל של מפתחות ודואר.

 

בעלי הבית רצו טלוויזיה שקועה בקיר גבס, ולכן הוחלט ליצור בסלון קיר שמשלב דקורציה, תאורה ורהיט מדיה מרחף לאביזרי מדיה. כמו כן, נקנתה ספה פינתית אפורה, שני פופים נמוכים בגווני סגול ואפור ושולחן זכוכית לבן שמונח מעל שטיח אפור שעיר. פינת האוכל ממשיכה את העיצוב עם שולחן זכוכית לבן וכיסאות אפורים, וכדי לקשט אותה הוחלט על הצבת אלמנט פיסולי בדוגמת נשים רוקדות במקום תמונה קונבנציונלית.

 

חדר השינה עבר גם הוא שינוי גדול. במקור היה בו חדר ארונות צר, ארוך ולא נוח לשימוש, ולכן הוחלט על ביטולו ופתיחתו לחלל, ובנוסף גם על סיבוב של המיטה. במקום חדר הארונות נבנה ארון קיר פינתי עם ידיות אינטגרליות, שעונה על כל צורכי האחסון, ומוגדר על ידי קיר הגבס הכולל תאורה ממוקדת ונעימה וממשיך גם לאזור המיטה. בנוסף, נבנו רהיטים תואמים הממשיכים את הקו העיצובי, וכן ראש מיטה דקורטיבי הכולל טפט בגווני ירוק וכסוף.

 

לסיכום, נראה כי לא מוכרחים לצאת לשיפוץ גדול, מקיף ויקר כדי ליצור מראה חדש ומעוצב בחלל. במקרה הזה לא הוחלפה הרצפה, לא נשברו קירות ולא הוחלפו החלונות - אבל בכל זאת התקבל מקום מעוצב ומזמין שעונה על כל צרכי מי שגר בו.

 

צפו בתמונות של הבית המשופץ:

 

הוחלפה דלת הכניסה וכיוון הספה הוחלף כדי ליצור נקודת מבט עם הנכנסים לבית (צילום: archiphoto.co.il) (צילום: archiphoto.co.il)
הוחלפה דלת הכניסה וכיוון הספה הוחלף כדי ליצור נקודת מבט עם הנכנסים לבית(צילום: archiphoto.co.il)

 

אזור הכניסה הוגדר על ידי פסי טפטים ושידה שנבנתה אצל נגר (צילום: archiphoto.co.il) (צילום: archiphoto.co.il)
אזור הכניסה הוגדר על ידי פסי טפטים ושידה שנבנתה אצל נגר(צילום: archiphoto.co.il)

 

החלל הציבורי עוצב בגווני אפור וסגול בסגנון מודרני (צילום: archiphoto.co.il) (צילום: archiphoto.co.il)
החלל הציבורי עוצב בגווני אפור וסגול בסגנון מודרני(צילום: archiphoto.co.il)

 

ראש המיטה קושט בטפט בגווני ירוק וכסוף ולצדיו מנורות קריאה יורדות (צילום: archiphoto.co.il) (צילום: archiphoto.co.il)
ראש המיטה קושט בטפט בגווני ירוק וכסוף ולצדיו מנורות קריאה יורדות(צילום: archiphoto.co.il)

 

במקום חדר ארונות תוכנן ארון פינתי (צילום: archiphoto.co.il) (צילום: archiphoto.co.il)
במקום חדר ארונות תוכנן ארון פינתי(צילום: archiphoto.co.il)

 

פינת האוכל קושטה באלמנט פיסולי של נשים רוקדות (צילום: archiphoto.co.il) (צילום: archiphoto.co.il)
פינת האוכל קושטה באלמנט פיסולי של נשים רוקדות(צילום: archiphoto.co.il)

 

קיר הטלוויזיה עוצב עם אלמנטים של מדפים דקורטיביים (צילום: archiphoto.co.il) (צילום: archiphoto.co.il)
קיר הטלוויזיה עוצב עם אלמנטים של מדפים דקורטיביים(צילום: archiphoto.co.il)

 

תאורה נסתרת מגדירה את קיר הטלוויזיה ועוזרת להליט את האלמנטים הדקורטיביים (צילום: archiphoto.co.il) (צילום: archiphoto.co.il)
תאורה נסתרת מגדירה את קיר הטלוויזיה ועוזרת להליט את האלמנטים הדקורטיביים(צילום: archiphoto.co.il)

 

הכתבה באדיבות אתר בניין ודיור - פורטל עיצוב פנים ועיצוב הבית. מחפשים ספות? לאינדקס של ספות וסלונים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: archiphoto.co.il
הבית בנופית
צילום: archiphoto.co.il
מומלצים