שתף קטע נבחר

הפצוע מסוריה הגיע עם פתק: "בצעו מה שצריך"

צעיר שנפגע במלחמת האזרחים הועבר לבית החולים בצפת אחרי טיפול ראשוני בלבד מעבר לגבול. לגופו הוצמד פתק מהרופא הסורי. הפצוע נותח והועבר לטיפול נמרץ

הפצוע הגיע מסוריה עם הוראות טיפול: אחד משני אזרחים סורים שאושפזו בשבת האחרונה בבית החולים זיו בצפת הגיע לישראל ולגופו מוצמד פתק, שאותו כתב רופא שהעניק לו טיפול ראשוני מעבר לגבול. הפתק מוען לרופאים הישראלים ובו סקירת מצבו הבריאותי של הצעיר.

 

המכתב ששלח הרופא הסורי ()
המכתב ששלח הרופא הסורי

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

במהלך החודשים האחרונים, שבהם נרשמה זליגה איטית של פצועים שנפגעו במלחמת האזרחים בסוריה, טיפלו בתי חולים בארץ בכ-20 בני אדם.

 

בפתק נכתב בערבית: "לרופא הכירורג המכובד שלום. החולה, בן 28, נפגע מכדור שנכנס לבית החזה וגרם לשבר בצלעות, ומרסיסים שגרמו לנזק בסרעפת ובכבד. בוצעה פתיחת חזה ועצירת הדימום, ופתיחת בטן ועצירת דימום בכבד. בכבד לא הייתה אפשרות תפירה ובוצעה חבישת לחץ בבטן. בהמשך נשאר הפצוע להשגחה... לפי דעת הרופאים יש צורך בפתיחת בטן להערכת מצב הכבד והוצאת תחבושות לחץ.

בבקשה בצעו מה שצריך ותודה מראש".

 

בתחתית הפתק הוסיף הרופא הסורי את רשימת התרופות שבהן טופל הפצוע וחתם בשמו. מנהל המרכז הרפואי זיו, ד"ר אוסקר אמבון, סיפר שהפצוע הגיע במצב קשה מאוד לאחר טיפול של יומיים בבית חולים בסוריה. לישראל הוא הגיע בעזרת כוחות או"ם.

 

מנהל יחידת הטראומה, ד"ר עמרם הדרי, שהיה בין אלה שקיבלו את הפצוע, הוסיף שהטיפול שעבר בסוריה כלל ניתוח בקרת נזקים שנועד להציל את חייו: "הניתוח שהוא עבר בסוריה היה בסיסי. אני לא יודע מה האמצעים שעמדו לרשות הרופאים שטיפלו בו, אבל כנראה הניתוח הציל את חייו. אצלנו הוא עבר ניתוח חוזר בכבד, תפירת הסרעפת וניקוז חלל החזה. לאחר הניתוח הוא הועבר להמשך טיפול ביחידה לטיפול נמרץ כללי".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפתק שהוצמד לגופו של הפצוע
מומלצים