שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  קיץ על החוף: טיולי מים ופעילויות לסוף השבוע
  סיור בעקבות בקבוק שנפלט לחוף באכזיב, פיראטים וספינה אבודה בחוף דור, טיול לקיסריה העתיקה ונמלה המפואר ושאר פעילויות במסגרת "שבוע אדם וים" בסופ"ש. לבשו בגד-ים ובואו!

  כלל ארצי

   

  סיורים מודרכים בחופי הארץ

  רשות הטבע והגנים יציינו לראשונה בישראל את "שבוע אדם וים", במטרה להגביר את המודעות לחשיבות השמירה על הסביבה הימית והחופית. במהלך שבוע זה יתקיימו מגוון פעילויות לכל המשפחה שבבסיסן ההכרה בכוחה של האחריות האישית של כל אחד לשמירה על אוצרות הטבע שמציע הים. בין הפעילויות: סיורים מודרכים בחופי הגנים הלאומיים: אכזיב, בית ינאי, פלמחים ואשקלון. הפעילות המרכזית תתקיים בשמורת טבע חוף הבונים ותכלול עמדות הסברה, סיורים מומחזים, תערוכת צילומי ים ייחודית ופעילויות נוספות.

  מתי: שישי-שבת, 15-14 ביוני

  מחיר: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  בית ינאי (צילום: רשות הטבע והגנים) (צילום: רשות הטבע והגנים)
  בית ינאי (צילום: רשות הטבע והגנים)

   

  סרטי סטודנטים ללא תשלום

  סטודנטים לקולנוע מישראל ומרחבי העולם יצאו למסע בן שבוע ברחבי הארץ, עם סרטים שיצרו, על אוטובוס שיצויד במסך ענק, מקרן ומערכת הגברה. צוות הפרויקט יעצור בכל ערב בעיר אחרת, יפרוש מסך ענק במיקום מרכזי ויפיק אירוע הקרנה לכל המשפחה. אירוע הפתיחה יתקיים באוניברסיטת תל אביב שתעוצב בתפאורה בסגנון "דרייב אין" אמריקאי של שנות החמישים, יוקרן סרט וכן הקהל יוכל ליהנות משתייה ודוכני אוכל. אוטובוס הסרטים יעצור ב: ירוחם (13.6), נתיב העשרה (14.6) וקרית יובל ירושלים (15.6).

  מתי: חמישי-שבת, 15-13 ביוני

  מחיר: ללא תשלום

   

  צפון

   

  בעקבות ליל הגשרים ללא תשלום

  סיור שישי חופשי עם מדריכי קרן קימת לישראל יתקיים בגליל המערבי בעקבות ספרו החדש של ד"ר דב גביש על ליל הגשרים בנחל כזיב. בלילה שבין ה-17-16 ביוני 1946 התחולל אחד המבצעים הנועזים של ארגוני המרי. סיור מודרך יעבור במסלול רגלי בתוואי בו הלכו הלוחמים. הטיול כולל הקפצת מכוניות לסוף המסלול ומותאם לכל המשפחה. הוא ימשך כשעתיים עד שלוש.

  מתי: שישי, 14 ביוני, 10:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  סנפלינג בקשת

  טיול למבוגרים מטיבי לכת בבצת. הטיול יפתח בגלישת סנפלינג חווייתית מהקשת הגדולה מעל המערה, גבוה מעל נחל בצת. לאחר הגלישה ירידה בשביל נופי מרכס אדמית אל האזור המוצל והזורם של נחל בצת והתרעננות במים. עליה בעזרת יתדות במערת נטיפים בנחל שרך ועליה בנוף הירוק והמוצל של הנחל. בהדרכת מדריכי גלישה מוסמכים.

  מתי: שבת, 15 ביוני

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  בקבוק שנפלט לחוף

  סיור שכולו הרפתקה, על כל מה ומי שהטביעו ומטביעים את חותמם בנוף של חוף אכזיב. המילה 'הצילו' נמצאה כתובה על פתק שהוכנס לבקבוק. הים פלט את הבקבוק ועל המשתתפים לגלות מי שלח את המסר. במהלך הסיור יפגשו כמה "חשודים", אך רק בסיום הסיור יגלו את הסוד ויתגייסו למבצע ההצלה.

  מתי: שישי-שבת, 15-14 ביוני

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  אכזיב (צילום: אורן יהודה) (צילום: אורן יהודה)
  אכזיב(צילום: אורן יהודה)

   

  מפגשי סיפור

  המוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי, מציין את אירועי שבוע הספר העברי ויקיים מפגשי סיפור לילדים. בחמישי הקרוב מפגש עם הסיפור "מוזי ואון".

  מתי: חמישי, 13 ביוני, 17:00

  מחיר: 15 שקל לילד, הורה מלווה ללא תשלום

  לפרטים: 04-6816702

   

  ציפורים בלב כנרת

  סופשבוע בדגש צפרות למשפחות יפתח בתצפית בלב הכנרת על מגוון אנפות ועופות מים אחרים, ימשיך בחיפוש אחר מקננים צבעוניים כגון שרקרקים וכחלים. אחר הצהריים ביקור באתרי צפרות לא מוכרים בצפון עמק החולה בחיפוש אחר הפרנקולין הביישן שזה הזמן הטוב ביותר בשנה לצפות בו. לינה בבית ספר שדה חרמון ולמחרת עליה עם שחר ברכבל לאזור החרמון הגבוה לאתרים שאינם פתוחים בדרך כלל לקהל הרחב לתצפית במגוון מינים של ציפורי רום גבוה הייחודיות למקום.

  מתי: שישי-שבת, 15-14 ביוני

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  דגים ודייגים

  תיירות עין גב מקיימת פעילות לכל המשפחה בעומק ימת הכנרת. מפליגים על גבי ספינה של חברת שיט כנרת מהמזח בנמל קיבוץ עין גב אל שדה הדיג בכנרת. במהלך השיט חוברים לספינת הדיג, צופים בדייגים בפעולה ומקבלים הסבר על השיטה והכלים לאיתור להקות דגים, תהליך הפריסה ואיסוף הרשת ההיקפית הענקית.

  מתי: שישי, 14 ביוני

  מחיר: 39 שקל למשתתף

  לפרטים: בתאום מראש: 04-6658008

   

  חוף עין גב (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
  חוף עין גב (צילום: חגי אהרון)

   

  עמקים

   

  סיפורי התנ"ך במגידו

  סיור מודרך בגן לאומי מגידו. המטיילים יטפסו אל תל מגידו וילמדו על סיפורי אחאב ושלמה המלך, יבקרו במחסנים ובאורוות הסוסים וכן במנהרת פיר המים.

  מתי: שבת, 15 ביוני

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  קריאה בכבד

  סיור מודרך בתל מגידו אשר ידע תקופות רבות של התיישבות, כל אחת מרתקת יותר מהשנייה. המסלול יעבור בשער העיר שבו ישבו הנביאים ונערך המסחר, המקדשים הרבים הפזורים בעיר, הסברים על הפולחן המסתורי שכלל קריאה בכבד, האורוות ומפעל המים המפואר. הסיור בדגש ארכיאולוגי.

  מתי: שבת, 15 ביוני

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  מרכז

   

  סדנאות ומוסיקה חיה בקיסריה

  גן לאומי קיסריה מציע למבקרים מתחם גלריות לאמנות מקורית, אתר ארכיאולוגי עם אמצעים טכנולוגיים להסברים, חוף ים ומסעדות. בימי שלישי במהלך חודש יוני יתקיימו הופעות חיות ללא תשלום: מוסיקה יהודית בעיבודי ג'אז, מוסיקה ברזילאית וערב ג'אז. בחצרות היוצרים יערכו הדגמו של ניפוח זכוכית וסדנאות יצירה ללא תשלום.

  מתי: שישי-שבת, 15-14 ביוני

  מחיר: כניסה לגן עד 18:00 - 40 שקל למבוגר, 24 שקל לילד, אחרי השעה 18:00 הכניסה חינם.

  לפרטים: 6550* שלוחה 1

   

  פיראטים וספינה אבודה

  בשמורת הטבע חוף דור הבונים תתקיים פעילות למשפחות. הפיראטים נפלטו אל החוף ומחפשים את ספינתם, בעזרת המדריך, הקפטן של הספינה. הילדים מתחפשים לפיראטים ויוצאים למסע חיפוש אחר הספינה האבודה. בדרך מצפות להם משימות העוסקות בנושאים שבחוף: מי חי בחוף, מאיפה מגיע החול, הצדפים, צבי הים וכמה זמן לוקח לפסולת להתכלות.

  מתי: שישי-שבת, 15-14 ביוני, 11:00 ו-12:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  שקיעה בחוף דור (צילום: סאלח אבו ערישה) (צילום: סאלח אבו ערישה)
  שקיעה בחוף דור(צילום: סאלח אבו ערישה)

   

  אוצר הזהב

  פעילות למשפחות בגן לאומי אפולוניה בהשראת אוצר הזהב שנחשף הקיץ בחפירות שנערכו במקום. אביר אלמוני שכח כד מלא זהב באפולוניה והמבקרים מתבקשים למצוא אותו. סיור בין ערביים בגן להכרת העיר הצלבנית יחד עם חידות, משימות וכתבי סתרים שיובילו את המשתתפים אל האוצר. בשעת שקיעה תה חם וכיבוד קל (תמורת "מטבעות זהב")

  מתי: שבת, 15 ביוני

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  סיור וקבלת שבת על החוף

  סיור בשמורת הטבע חוף דור הבונים המשלבת בין חופים סלעיים וחופים חוליים ובה מפרצי צדפים, מערה החצובה בכורכר, צמחים ובעלי חיים האופייניים לים ולחוף באזור זה. הסיור כולל ביקור במרכז הסובב הימי, ולקינוח קבלת שבת חגיגית עם חלה ויין לאור השקיעה ומול גלי הים.

  מתי: שישי, 14 ביוני

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  מנווטים ביער

  טיול בעקבות ספרים ביער חורשים. המטיילים יצאו ליער "לנווט" בין ספרים וסופרים, כאשר מהלך הפעילות אינו קבוע מראש ויהיה תלוי בבחירת המשתתפים – וכך ייקבע "סוף הסיפור". האירוע מיועד למשפחות עם ילדים בגילי 12-5 ויימשך כשלוש שעות.

  מתי: חמישי, 13 ביוני, 17:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

   

  בעקבות האצ"ל והלח"י

  סיור בסדרה "בעקבות לוחמים", שיתקיים בפרדס חנה. במהלך הסיור יערכו פעילויות שונות ביניהן: פעולת אצ"ל במחנה 80, במהלכה הוחרמו כלי נשק קלים ומרגמות. פעולת לח"י בקולנוע שבמחנות הצבאיים בפרדס-חנה. פעולות אצ"ל כנגד הרכבות במהלכן הוחרמו משכורות עובדי הרכבת ותחמושת רבה. המפגש בתחנת הדלק בגן שמואל.

  מתי: שבת, 15 ביוני, 10:00

  מחיר: 25 שקל

  לפרטים: 03-5100337

   

  נביאים ונזירים בתקוע

  טיול בעקבות נביאים ונזירים בשמורת נחל תקוע, בין נופים מדבריים וזחילה במערה הארוכה בארץ. הסברים על אופיו המיוחד של סְפר מדבר יהודה, על תחילתה של תנועת הנזירות בארץ ועל הנביא עמוס אשר מוצאו בתקוע. לסיום ביקור במערת חריטון ומשם להרודיון לארמון המדבר של הורדוס המלך הבנאי הגדול, במקום שבו סבבו חייו ומותו. מתאים לילדים מגיל 7.

  מתי: שבת, 15 ביוני

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  מערת חריטון (צילום: רון פלד) (צילום: רון פלד)
  מערת חריטון(צילום: רון פלד)

   

  אחר צהריים בנחל דולב

  טיול אחר צהרים בין שני יובליו של נחל דולב אל שרידי הכפר בית עיטאב. ירידה למעיין החשוב לאדם ולחיות ומשם אל המבצר הצלבני שעבר פעולות שימור ופיתוח על ידי רשות הטבע והגנים. מחדרי המבצר נשקפת תצפית רחבת היקף על אזור השפלה והרי יהודה הנצבעים בצבע ייחודי בסיומו של יום. כדאי להצטייד במגדיר צמחים ובמשקפת.

  מתי: שבת, 15 ביוני

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  עששיות לקראת שבת

  סיור עששיות בגן לאומי ירקון, מתחם אנטיפטריס. טיול באתר שבו לכל אבן יש סיפור בן אלפי השנים. מפגש עם צפר שמחפש עדיין את יואל משה סלומון ובבית המושל המצרי תתקיים קבלת פנים מסורתית עם תה חם ומתוקים.

  מתי: שישי, 14 ביוני

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  העולם התחתון של בית גוברין

  סיור מודרך למשפחות לאור עששית בעולם התחתון של מערת המבוך בבית גוברין. במהלך הסיור יעברו המטיילים בקולומבריום, בבית הבד ובכוכים רבים מהם מורכבת המערה. לסיום שתיית תה מצמחי הגן.

  מתי: חמישי, 13 ביוני

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  טעימה היסטורית בקיסריה

  סיור בגן לאומי קיסריה הכולל טעימה היסטורית וארכיאולוגית מהעיר המפוארת. העיר הצלבנית, סיפורי המלך הורדוס, והים המפואר של קיסריה. את הסיורים ידריכו מדריכים מתנדבים של רשות הטבע והגנים ויצאו במקביל משער הנמל (השער הצלבני) ומשער התיאטרון (השער הדרומי).

  מתי: שבת, 15 ביוני, 11:00, 12:00 ו-13:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  גן לאומי קיסריה (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  גן לאומי קיסריה (צילום: זיו ריינשטיין)

   

  תל אביב

   

  בעקבות שירי עלי מוהר

  "מהנעשה בעירנו", טיול בדרכו של עלי מוהר ז"ל בתל אביב. שירים והגיגים רבים של הפזמונאי והעיתונאי, נכתבו בתל אביב, בה גדל והתחנך. הליכה לאורך שדרות בן גוריון בעקבות שיריו וזיכרונותיו עד לתצפית אל בריכת גורדון המחודשת. קריאה משיריו וניסיון להבין את סיפורו של הרומנטיקן המושבע ואוהד הפועל תל אביב עד יומו האחרון.

  מתי: שבת, 15 ביוני

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  מקסיקו - אמנות לעם

  תערוכה חדשה תפתח במוזיאון תל אביב לאמנות, "מקסיקו: אמנות לעם" – עבודות על נייר מאוסף המוזיאון. במקסיקו שימש ההדפס באופן מסורתי מכשיר פוליטי במאבק לצדק חברתי. בהתאם למגמה זו, ההדפסים המוצגים בתערוכה מתייחסים לנושאים אידאולוגים והיסטוריים, בהקשר מקומי ובינלאומי ולגיבוש הזהות המקסיקנית.

  מתי: פתיחה: חמישי, 13 ביוני, 20:00

  מחיר: בתשלום

   

  שרים וקוראים

  במסגרת אירועי שבוע הספר במרכז ענב לתרבות תל אביב יתקיים מופע של עמיר לב. מופע אקוסטי בו יבצע את מיטב שיריו, עם האג'נדה החברתית הייחודית לו. בהופעה יתארח הסופר אשכול נבו ("ארבעה בתים וגעגוע", "נוילנד") שיקריא מספר קטעים, סיפורים שכתב המשולבים עם שיריו של עמיר ומאפשרים מפגש מוסיקלי-ספרותי.

  מתי: שבת, 15 ביוני, 21:00

  מחיר: 80-70 שקל

  לפרטים: 03-5745005

   

  אשר חרפו נפשם

  סיור בבית הקברות הצבאי בנחלת יצחק, הממוקם במזרח תל אביב. קבורים בו חללים משלושת המחתרות, שמסרו נפשם למען תקומת ישראל, ולצידם אישים בעלי שם, שעשו למען הקמת מדינת ישראל. הסיור יעבור בין החלקות הצבאיות והאזרחיות ויספר את סיפורם של הלוחמים. משך הסיור כשלוש שעות.

  מתי: שישי, 14 ביוני, 9:00

  מחיר: 40 שקל

  לפרטים: 03-5100337

   

  בתי העיר הקטנים

  סיור מודרך בתל אביב שיעבור בין בתי העיר הקטנים במפגש שבין ישן לחדש. ברחובות בהם הבתים הקטנים והישנים חוסים בצל גורדי שחקים. מה קרה לקיוסק הראשון, לבית עקיבא אריה וייס, פסאז' פנסק, בית מאני, מגדל המים, בית הפגודה ואחרים. שיחה על התמורות שעובר מרכז העיר ועל שיטות שימור שונות.

  מתי: שבת, 15 ביוני, 18:00

  מחיר: 40 שקל

  לפרטים: 03-5100337

   

  הקיוסק הראשון כיום (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  הקיוסק הראשון כיום(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  התחנה של הפליטים

  סיור מודרך בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב שבוחן את מצבם של קהילת הפליטים בישראל. בתחנה המרכזית הישנה נוצרה קהילה של פליטים ופעילות של קבוצות רווחה למענם – "מרק לוינסקי" מספקת להם אוכל, הכנסייה נותנת להם אוכל ורופאה מגיעה לבדוק אותם. הסיור מסייע לראות את התמונה במלואה והוא יעבור ברחובות התחנה, יכלול עדויות של מספר פליטים, תושבים מבוגרים שגרים בדירות העליונות של נווה שאנן וחוששים לבטיחותם.

  מתי: שישי, 14 ביוני, 9:00

  מחיר: 40 שקל

  לפרטים: 03-5100337

   

  החיים הקפואים

  במרכז ענב לתרבות תל אביב תפתח תערוכת צילומים חדשה של האמנית טניה קרוון "החיים הקפואים - בין ציור לצילום". בצילומים מופיעים נופים ודמויות עם דגש על אור וטקסטורה, תוך שימוש בטכניקה של הדפס מראה וצילום ארכיוני.

  מתי: חמישי, 13 ביוני, 15:00-9:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: 03-5217763

   

  רוקדים בשם המים

  במסגרת האירוע, Global Water Dances - יוזמה אמנותית, המתמקדת בצורך בהעלאת המודעות למים ראויים לשתייה, ייצגו את ישראל היוצרות דבי חפץ והלנה קובלסקי שהפיקו מחול בשיתוף עם סדנת להקת ורטיגו. היוצרות, הרקדנים והמתופף לב אלמן בעבודה משותפת יציגו ריקוד המעלה על נס את הקשר בין חיים אקולוגים ומים. המופע יתקיים בנמל יפו.

  מתי: שבת, 15 ביוני, 17:00

  מחיר: ללא תשלום

   

  מרתון בזק של מחול

  הפרויקט "מרתון בזק מחולי" יתקיים במחסן 2, נמל יפו. במסגרת הפרויקט יעלו 10 עבודות מחול קצרות במרתון בזק של שני סבבי יצירה בני 24 שעות. תחילתו של הפרויקט בהגרלה בה יעלו בגורל האנסמבלים היצירתיים שיכללו כוריאוגרף, יוצר, מספר הרקדנים וזהותם, לאחר מכן יוגרלו מדדים נוספים ליצירה כמו מבנה, חלל ונושא. אלה יהוו את ה"מצרכים" מהם תוך 24 שעות בלבד יהיה על הצוותים "לבשל" יצירת מחול שתוצג על במה מול הקהל. ההופעה של הסבב הראשון תתקיים בחמישי והסבב השני יתקיים בשישי.

  מתי: חמישי-שישי, 14-13 ביוני

  מחיר: 50 שקל

  לפרטים: 03-9021563

   

  בית קפה בוהמי

  בבית רוקח, נווה צדק תל אביב, יעלה המופע "קברט נווה צדק" המספר על תל אביב התוססת של שנות העשרים והשלושים בערב של תיאטרון שירים ומטעמים. בתוך בית מרשים ועתיק, מתעורר לחיים בית קפה בוהמי שוקק ויצירתי. על כוס תה אחת מחוזקת בוויסקי מנסים גיבורי התרבות של התקופה לגבש זהות עברית בארץ ישראל המתחדשת. בשעה 20:30 הרמת כוסית ומגוון טעימות ממעדני התקופה.

  מתי: חמישי, 13 ביוני, 20:30

  מחיר: 145 שקל

  לפרטים: 03-5168042

   

  בית רוקח ()
  בית רוקח

   

  ירושלים

   

  סיור לילי בירושלים המוארת

  סיור מודרך על ידי מויש מעוז יערך על חומות העיר העתיקה תוך תצפית על מיצגי האור של "פסטיבל האור", שמתקיים בימים אלה בעיר. הסיור כולל סיפורים ושירים שזורים בנוסטלגיה על רקע אתרי ירושלים המוארים. הסיור יתחיל בטיילת החומות וימשיך בין הסמטאות הציוריות , הרובעים השונים ומסלולי האור תוך הצצה לנבכי עולמות חבויים של מעלה ומטה. יש לבוא בלבוש צנוע.

  מתי: חמישי, 13 ביוני, 20:00

  מחיר: 95 שקל כולל כניסות לאתרים

  לפרטים: 6203461 -02

   

  טיש בשכונות החרדיות

  סיור מודרך יעבור בשכונות החרדיות בלב ירושלים, בין הסמטאות והחצרות הירושלמיות. הסיור מלווה בהסברים על החסידים, המתנגדים, הלבוש, השפה, המקווה, השטיבלך, מוסדות הגמ"ח, בתי התמחוי, מודעות הקיר והשידוכים. התייחסות לדברים המייחדים את השבת בשכונות חרדיות, הנושאים בהם עוסקים הפשקווילים של השבוע הנוכחי, ההבדל בין רב לאדמו"ר והיחס של החברה החרדית לציונות. במהלך הסיור יתקיים ביקור ב"טיש" או "זיץ" חסידי. המסלול יעבור בשכונות מקור ברוך, סנהדריה ורוממה. יש לבוא בלבוש צנוע: נשים בחצאיות וגברים עם כיפות, ללא תיקים ומיטלטלין וללא פלאפונים.

  מתי: שישי, 14 ביוני, 21:30

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6203606

   

  מופעים באתרים היסטוריים

  פסטיבל ישראל ה-52 בירושלים הוא מפגש בינלאומי וישראלי בתחומי אמנויות הבמה השונות. פרויקטים, התרחשויות ומופעים המשולבים (מלבד באולמות) - באתרים המיוחדים לעיר ירושלים בלבד, רובם בעלי עבר היסטורי של מאות ואלפי שנים: מוזיאון מגדל דוד, בית החולים הנסן, מתחם תחנת הרכבת המחודש, בריכת הסולטן, שכונת עין כרם, מדרחוב ממילא ומדרחוב בן שטח.

  מתי: חמישי-שבת, 15-13 ביוני

  מחיר: בתשלום

   

  אלה שהתגוררו מחוץ

  סיור בירושלים העתיקה דרך שכונת "אבן ישראל" לעמק מוצא. סיור ייחודי המספר את סיפורם של יהושע ילין ואשתו שרה לבית יהודה שהתגוררו מחוץ לחומות.

  מתי: חמישי-שבת, 15-13 ביוני, בהרשמה מראש

  מחיר: 52 שקל למבוגר, 39 שקל לילד

  לפרטים: 02-6276319

   

  בית ילין (צילום: באדיבות המועצה לשימור אתרי מורשת) (צילום: באדיבות המועצה לשימור אתרי מורשת)
  בית ילין(צילום: באדיבות המועצה לשימור אתרי מורשת)

   

  השידוך של פורטונה

  במסגרת אירועי "לילות העיר העתיקה" בירושלים, תתקיים ההצגה "באה מאהבה: השידוך של פורטונה" מידי יום חמישי, עבור בודדים או עבור קבוצות מאורגנות.שיגעון, אמונות עממיות ומסורות מתמזגים לטיול לילי מסתורי עם פורטונה בואנו, שדכנית ומכשפה. פורטונה חושפת את סודות האהבה של ירושלים, את ירושלים כפי שהייתה בעבר, בימים שהיחסים בין אנשים התנהלו בצורה אחרת. ההצגה מתחילה בשער יפו, מסתיימת בשער ציון ונמשכת כשעה ורבע.

  מתי: חמישי, 13 ביוני

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6513663

   

  עצי בונסאי מעוצבים

  הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים, מזמין את הציבור לפתיחת תערוכת הבונסאי השנתית שתתקיים זו השנה השלישית. בערב הפתיחה תתקיים הדגמה מקצועית של עיצוב בונסאי על ידי פאבל סלובק מצ'כיה.

  מתי: פתיחה: שישי, 14 ביוני, 15:00-11:00

  מחיר: הכניסה בתשלום

  לפרטים: 02-6794012

   

  ליצנות ללא מילים

  מרכז ז'ראר בכר ירושלים מארח את תיאטרון קומקום וחברים למופעי תיאטרון רחוב, ליצנות, בובות וקרקס. בשישי הקרוב לושה גבריאלוב עם הצגת ליצנות ייחודית ללא מילים וללא חיידקים.

  מתי: שישי, 14 ביוני, 13:00

  מחיר: הכניסה ללא תשלום

  לפרטים: 02-6251139

   

  שלישיית עתר

  ההרכב הקאמרי "שלישיית עתר" בשני קונצרטים בירושלים לסיום העונה. הראשון בכנסיית הגואל עם טריו סונטה מאת באך, שלישייה מאת הומל ופנטסיה מאת טורינה. השני, ביד יצחק בן צבי מארחים את בני הנדל במופע מוזיקה תיאטרון "סיפור פשוט" המבוסס על רומן מאת ש"י עגנון.

  מתי: שבת, 15 ביוני, 20:00

  מחיר: בתשלום

   

  ירושלים שפות רבות לה

  במוזיאון מגדל דוד ירושלים מקיימים סיורים מודרכים, מפגשים וביקור בתערוכות המוצגות במקום "חפצ חשוד" ו"קצה חוט". בין האירועים לבחירה: ירושלים שפות רבות לה, שיחה עם העיתונאי, הלשונאי והסופר, רוביק רוזנטל, על השפה הירושלמית, על בליל הדיאלקטים המיוחדים לעיר עוד מימי אליעזר בן יהודה ועל פלא החייאת העברית. עברית קשה שפה, סיור עם רפי כפיר, במרכז העיר בעקבות השפה העברית ומקורותיה. בעקבות משפחת בן יהודה, סיור עם תמר הירדני בעקבות המשפחה העברית הראשונה, נקודות ציון בחייהם של אליעזר וחמדה בן יהודה ובנם איתמר ושאר בני המשפחה.

  מתי: שישי, 14 ביוני, מהשעה 10:00

  מחיר: סיור ומפגש: 95-80 שקל

  לפרטים: 6265333- 02

   

  מגדל דוד (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  מגדל דוד (צילום: זיו ריינשטיין)

   

  הבעלבוסטע הספרדיה

  המפגש "מטעמי המטבח של "הבעלבוסטע הספרדיה" יתקיים במסגרת פרויקט לילות העיר העתיקה בירושלים מידי יום חמישי. על הקשר בין האוכל לתרבות בקהילות דוברות הלדינו בירושלים בסיור קולינארי עם ניחוחות וטעימות מהמטבח הס"ט במוזיאון חצר הישוב הישן ע"ש קפלן. לאחר הסיור התענגות על "צלילי שבת" עם אש ישראל ברחבת הכותל המערבי.

  מתי: חמישי, 13 ביוני, 19:15

  מחיר: 80 שקל למשתתף

  לפרטים: 02-6276319

   

  מוזיאון חצר הישוב הישן (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  מוזיאון חצר הישוב הישן(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  פיוטים וסיפורים מקומיים

  קבוצת התיאטרון הירושלמי מציגה "מעורב ירושלמי" ומארחת את גולן אזולאי. פיוטים מתרבויות שונות לצד סיפורים מקומיים ודמויות ירושלמיות, המביאות לבמה צחוק והומור. מקבלים את השבת במופע סוחף המחבר בין ירושלים של מעלה וירושלים של מטה. בית מזי"א לתיאטרון, ירושלים.

  מתי: שישי, 14 ביוני, 13:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6244584

   

  חפש את המטמון ברחבי המוזיאון

  מוזיאון ארצות המקרא מקיים פעילות "חפש את המטמון" ברחבי המוזיאון בעקבות חידות ורמזים ועם אוצר מיוחד למשתתפים. הילדים יצאו באמצעות חוברת הדרכה מצוירת למסע ברחבי המוזיאון וברחבי הזמן. בין הגלריות יפתרו חידות עתיקות ויחפשו אוצר אבוד, וייחשפו לעולם המצרי עם ערכת חניטה.

  מתי: שבת, 15 ביוני

  מחיר: 40 שקל למבוגר, ילד ללא תשלום

  לפרטים: 02-5611066

   

  בין קודש לחול

  במעבר בין חול לקודש ובין מנחה לערבית יצא טיול אחר הצהרים בגן לאומי סובב חומות ירושלים. ירידה מהשכונות משכנות שאננים וימין משה, הליכה בדרכם של עולי הרגל אל העיר העתיקה והרובע היהודי. המשך בשער ציון וברחובות הצרים של הרובע. עצירה בבית כנסת "החורבה" סביבו מתקהלים תושבי הרובע בכיכר וסיום בכותל המערבי עם מתפללי תפילת ערב שבת. מתאים לגילי 5 ומעלה. ללא עגלות ילדים. יש לבוא בלבוש צנוע.

  מתי: שישי, 14 ביוני

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  דרום

   

  עתיקות סוסיא ובית כנסת יהודי

  אתר "סוסיא העתיקה" הוכרז כאתר מורשת וזוכה בימים אלה לשדרוג משמעותי. המבואה חודשה ומרכז מבקרים חדש נמצא בהקמה. "סוסיא" הייתה עיירה יהודית שהוקמה בשולי הר חברון בין 800-300 לספירה אחרי חורבן בית שני. המטיילים יכולים לראות בבירור את מבנה העיר, מערך הרחובות והסמטאות, מבני ציבור, בתי מגורים וחומה גבוהה. ישנם מתקנים חקלאיים וגת לדריכת יין, מחסנים, מנהרות מילוט ומערות קבורה יהודיות עם קבורה משנית בגלוסקמאות. בית הכנסת המפואר נמצא בנקודה הגבוהה ביותר של היישוב ונתגלו בו פסיפסים מרשימים עם כתובות בעברית בת ימינו. מבקרים עצמאים יכולים להצטייד בדף הסבר ולהקשיב לתחנות הסבר קוליות שממוקמות באתר.

  מתי: חמישי-שישי, 14-13 ביוני, 17:00-09:00

  מחיר: כניסה בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  פסיפס בית כנסת בסוסיא (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  פסיפס בית כנסת בסוסיא(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חגי נתיב
  הפעילות המרכזית של "שבוע אדם וים" תתקיים פה. חוף הבונים
  צילום: חגי נתיב
  מומלצים