שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אחד העם: מדד ת"א 100 איבד השבוע 0.8%

  במוקד המסחר בבורסה המקומית המשיך לעמוד השבוע קונצרן אי.די.בי, אליו הצטרפה Waze שנמכרה לגוגל וארגון MSCI שהודיע כי הבורסה המקומית לא תצורף למדד MSCI אירופה. בחמשת ימי המסחר ירדו ת"א 25 ות"א 100 בכ-0.26% ובכ-0.76% בהתאמה. מדד מניות התקשורת דווקא עלה בכ-2.6%

  שבוע המסחר האחרון בבורסה בתל-אביב החזיר את חששות המשקיעים בבורסה המקומית ובבורסות חו"ל, הן באפיקים המנייתיים והן באפיקי אגרות החוב, שסבלו מירידות שערים במרבית ימי השבוע.

   

  • רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

   

  במוקד השבוע המשיך לעמוד קונצרן אי.די.בי שקיבל ארכה של כחודשיים מבית המשפט להגעה להסדר חובותיו עם הנושים. בנוסף, חברת Waze הישראלית נמכרה לענקית הטכנולוגיה גוגל וארגון MSCI הודיע כי הבורסה המקומית לא תצורף למדד MSCI אירופה היוקרתי.

   

  מנכ"ל Waze נועם ברדין (מימין) ומייסד גוגל סרגיי ברין (צילום: משה מילנר, לע"מ, צביקה טישלר) (צילום: משה מילנר, לע
  מנכ"ל Waze נועם ברדין (מימין) ומייסד גוגל סרגיי ברין(צילום: משה מילנר, לע"מ, צביקה טישלר)

   

  בחו"ל, המשך נתוני מאקרו מעורבים מארה"ב, נתון צמיחת תמ"ג גבוה מהצפוי ביפן, הורדת תחזית הצמיחה העולמית על ידי הבנק העולמי והמשך חששות המשקיעים מסיום תוכנית הרכישה של הפד האמריקאי העיבו על שוקי ההון וגררו את בורסות העולם לירידות שערים. נציין עוד כי משבוע הבא יוארך שבוע המסחר בבורסה המקומית בימים ב' עד ה' עד לשעה 17:30.

   

  יום א'

  יום המסחר הראשון בבורסה המקומית נפתח בעליות שערים, לאחר המגמה החיובית בשוקי חו"ל בסוף השבוע בעקבות פרסום נתוני התעסוקה בארה"ב שהפתיעו לטובה ונתון מאקרו חיובי מגרמניה.

   

  במוקד היום המשיך לעמוד קונצרן אי.די.בי לאחר שבעל השליטה בו, נוחי דנקנר, קיבל מבית המשפט ארכה של כחודשיים לסיום הליכי מכירת חברת הבת "כלל ביטוח" והגעה להסדר חובותיו עם הנושים. במהלך היום נשמרה המגמה והמדדים המובילים סיימו את היום בעליות שערים בהובלת מניות התקשורת. מדד הנדל"ן נחלש בניגוד למגמה. מחזור המסחר הסתכם בכ-590 מיליון שקל.

   

  יום ב' 

  ביום ב' נפתח המסחר בעליות שערים, בהמשך לעליות החדות במדדי אסיה בכלל ובניקיי היפני בפרט, סגירת פערים למגמת המסחר בארה"ב ואירופה בסוף השבוע. במהלך היום נשמרה המגמה ומרבית המדדים המובילים סגרו את היום בעליות שערים, כשגם היום מובילות את העליות מניות התקשורת. מדד מניות הביטוח ומניות הגז והנפט נחלשו בניגוד למגמה. מחזור המסחר הסתכם בכמיליארד שקל.

   

  יום ג' 

  בהמשך למגמה המעורבת בארה"ב ובשוקי אסיה,על אף העלאת תחזית הדירוג לארה"ב על ידי סוכנות הדירוג S&P, נפתח המסחר ביום ג' בבורסה המקומית ביציבות עם נטייה לירידות שערים קלות במדדים המובילים.

   

  במוקד היום עמדו הפרסומים בדבר מכירתה של Waze הישראלית לענקית הטכנולוגיה גוגל. במהלך היום ובעקבות סנטימנט שלילי מאירופה, התחזקו הירידות והבורסה המקומית סגרה את היום בירידות שערים בהובלת מניות הנדל"ן. מדד מניות התקשורת ומניות הגז והנפט עלו קלות בניגוד למגמה. מחזור המסחר הסתכם בכמיליארד שקל.

   

  יום ד' 

  ביום ד' נפתח המסחר בבורסה המקומית בירידות שערים, בהמשך לירידות בבורסות אסיה וארה"ב, בעיקר עקב חששות המשקיעים בדבר הפסקת תוכנית הרכישות של הפד האמריקאי.

   

  במוקד היום עמדה החלטת ארגון MSCI שלא לצרף את הבורסה הישראלית למדד MSCI אירופה היוקרתי, צירוף שהיה אמור להועיל בעיקר למחזורי המסחר הנמוכים בתקופה האחרונה ולעורר עניין גובר בקרב משקיעים זרים בבורסה המקומית.

   

  הבורסה בתל-אביב ()
  הבורסה בתל-אביב

   

  במהלך היום ובעקבות הירידות בבורסות אירופה וצפי לפתיחה שלילית בארה"ב, נשמרה המגמה השלילית, אך לקראת סיום התמתנו הירידות והבורסה המקומית סיימה את היום במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים בהובלת מניות הביטוח. מדד מניות התקשורת ומניות הגז והנפט המשיכו להתחזק בניגוד למגמה. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.2 מיליארד שקל.

   

  יום ה'

  לאחר יום נוסף של ירידות חדות במדדי ארה"ב ובשוקי אסיה, נפתח המסחר ביום ה' בירידות שערים חדות במדדים המובילים. במוקד היום עמדו עדכוני המדדים בבורסה המקומית והתאמות תעודות הסל בעקבותיהן.

   

  במהלך היום ובעקבות נתוני מאקרו חיוביים מארה"ב התמתנו במעט הירידות והבורסה המקומית סיימה את היום בירידות שערים בהובלת מניות הביטוח. בעקבות עדכון המדדים, מחזור המסחר היה גבוה מהרגיל, בעיקר בשלב הנעילה, והסתכם בכ-3 מיליארד שקל.

   

  סיכום שבועי 

  בסיכומו של שבוע סיימה הבורסה המקומית בירידות שערים במדדים המובילים. מדד תל-אביב 25 ומדד תל-אביב 100 ירדו בכ-0.26% ובכ-0.76% בהתאמה. מדד מניות הטכנולוגיה איבד כ-0.3% מערכו ומדד הבנקים ירד בכ-2.07%. הוביל את הירידות מדד מניות הנדל"ן שירד בכ-3.2%. מנגד, מדד מניות התקשורת דווקא עלה בכ-2.6%.

   

  מבין המניות בלטה השבוע לטובה מניית בבילון שעלתה בכ-6.9%. מנגד, בלטה לשלילה מניית טאואר שירדה בכ-17%.

   

  בסקטור אג"ח הממשלתיות היה זה שבוע של ירידות בשני האפיקים, בחלקים הארוכים והבינוניים, ויציבות בחלקים הקצרים של העקומים. גם בסקטור אג"ח הקונצרניות היה זה שבוע של ירידות, כשהן מדד התל-בונד 20 והן מדד התל-בונד השקלי ירדו בכ0.6% כל אחד.

   

  בגזרת ההנפקות, חברת ישרס סיימה את השלב הציבורי בהרחבת סדרת אג"ח קיימת, חברת ב. יאיר סיימה הן את השלב המוסדי והן את השלב הציבורי בהנפקת סדרת אג"ח חדשה, גזית גלוב הנפיקה מניות לציבור ואלוני חץ הנפיקה מניות ואופציות למניות.

   

  הכותב הינו עובד באדמונד דה רוטשילד ניהול תיקי השקעות בע"מ ("החברה"), העוסקת בניהול השקעות ובשיווק השקעות. אין באמור משום הצעה, המלצה ו/אושידול לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ני"ע כלשהם. הכותב, החברה ו/או חברות קשורות שלה, ו/או קרנות נאמנות שבניהולן, עובדיהן,נושאי משרה, בעלי שליטה בהם, עשויים להחזיק לרכוש ו/או למכור ני"ע המתוארים בכתבה ו/או שיש להם זיקה אחרת לני"ע, כולם או חלקם, אחרי, במהלך או לפני פרסום הכתבה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים