שתף קטע נבחר

לפיד: צריך תחבורה ציבורית בשבת

שר האוצר שוחח עם גולשים ואמר כי תחבורה ציבורית בערים חילוניות היא עניין סוציאלי, "אין סיבה שסבא שאין לו כסף לא יוכל לבקר את הנכדים". הוא הודיע גם שיוסיף להתנגד לפיטום אווזים

יו"ר יש עתיד שר האוצר יאיר לפיד אמר הערב (יום ה') בלייב צ'ט בפייסבוק כי "צריך תחבורה ציבורית בשבת בשכונות חילוניות ובערים חילוניות". עם זאת, הוא אמר לגולשים בעניין זה, וגם בנושאים כלכליים, כי נדרש עוד זמן כדי לחוש בשינוי.

 

"אני חושב שצריך תחבורה ציבורית בשבת אני אמרתי את זה בקמפיין שלי ואני אומר את זה שוב - לא באזורים דתיים אלא בשכונות ובערים חילוניות, מפני שזה לא עניין של דת ומדינה אלא עניין סוציאלי פשוט. אין שום סיבה שסבא שיש לו כסף יוכל לקחת מונית לבקר את הנכדים שלו וסבא שאין לו כסף לא יוכל, כי אין לו אוטובוס שייקח אותו לבקר את הנכדים שלו".

 

עוד בערוץ החדשות:

נכבלו בשלשלאות למשרד האנרגיה נגד ייצוא הגז

נתניהו באושוויץ: "נעשה הכול למנוע שואה נוספת"

 

"אז אנחנו צריכים תחבורה ציבורית בשבת בשכונות ובערים חילוניות, אין שום סיבה שלא". יחד עם זאת, לפיד הבהיר כי "לא הכול קורה בשלושה חודשים. נילחם למען המטרה הזו, יהיו מלחמות שננצח ויהיו מלחמות שלא, אבל נצטרך לחכות עד שננצח".

 

יאיר לפיד בלייב צ'ט  ()
יאיר לפיד בלייב צ'ט

 

לפיד פתח את דבריו בהתייחסות למצבו של שר החינוך שאושפז בבית החולים בילינסון, "הרב שי פירון אושפז בבית חולים אחרי שהרגיש לא טוב. הוא בסדר, אני מדבר איתו והוא אונליין. אני בטח אסע אליו יותר מאוחר כדי להגיד לו להפסיק להבהיל את כולנו".

 

"אסור שאנשים יחשבו שאין טעם להצליח"

לדברי לפיד, הכלכלה הישראלית עוברת מתרבות של קצבאות לתרבות של עבודה. "אם אתה עובד ולא מרוויח צריך לעזור לך. אם אתה לא עובד כי לא מתחשק לך, אז צריך לדאוג לזה שהחברה הישראלית תגיד לך: לא בבית ספרנו. זה לא הגון ולא הוגן. האדם העובד הוא מרכז התוכנית הכלכלית". בעניין תהליך השלום, אמר ש"אם יהיה פה שלום, זה ישנה את המצב הכלכלי של מדינת ישראל יותר מכל דבר אחר. ב-92', עם הסכמי אוסלו, היה גל כלכלי אדיר כולל השקעות זרות".

 

הוא התייחס גם לתוכנית לשוויון בנטל, ואמר כי ועדת פרי היא "לא פחות ממהפכה חברתית. ההתנכלויות האיומות נגד חיילים חרדים זה בגלל שגם החרדים הבינו שמדובר במהפכה. אותי מעניין לייצר פה מהפכה חברתית שעושה שוויון אמיתי בנטל. זה קורה וחשוב ומשמעותי. בעוד 10 שנים יסתכלו אחורה ולא יאמינו".

 

הוא נשאל על נטל המס ומדוע אינו לוקח יותר מהעשירים. על כך השיב והסביר שאינו סוציאליסט, "אני חושב שלאנשים מותר להרוויח הרבה כסף ואין מה לכעוס עליהם. אנחנו לא צריכים לחיות במדינה שבה אנשים חושבים שאין טעם להצליח כי אנשים ישנאו אותם. החברה לא צריכה להעניש אנשים שהצליחו. זה מסר רע לציבור ולא צדק חברתי, זה אנטי צדק חברתי ואנטי כלכלי". עוד אמר: "אני לא מאמין בהעלאת מסים למי שמצליח יותר". לפיד נשאל מדוע אין מע"מ מדורג והשיב שזה רעיון רע, משום שקבוצות לחץ יפעלו להורדת המס על המוצרים שלהם.

 

לפיד אמר לגולשים שתיקון חוליי המשק ייקח זמן, "עוד שנה וחצי נרגיש את זה גם בכיס וגם באווירה שסביבנו". אז נשאל על מחירי הסיגריות, והשיב: "יש הרבה דברים שאני אשיב לקדמותם לפני מחירי הסיגריות, זה לא בראש סדר העדיפויות שלי". ומה דעתו על החוק נגד פיטום האווזים? "החוק עלה לממשלה והצבענו בעדו והוא עבר לוועדת שרים לחקיקה. שר החקלאות הגיש ערער. הדרך האכזרית שבה מפטמים אווזים לא יכולה להימשך בעולם תרבותי".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יאיר לפיד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים