שתף קטע נבחר

דיור בר-השגה בת"א: החל מ-1,100 ש' בחודש

עיריית ת"א אישרה את גובה השכירות שייגבה עבור דירות בפרויקטים בני-השגה בדרום העיר: דירת 3 חדרים בשכונת שפירא תעלה 2,900 שקל מדי חודש, ודירת חדר בשכונת יד אליהו תעלה החל מ-1,100 שקל. בנובמבר תיערך הגרלה לזכאים - האם אתם עומדים בקריטריונים? הילה ציאון עושה סדר

לידיעת תושבי תל-אביב : אם אתם עומדים בקריטריונים וזכאים לדיור בר-השגה בעיר ללא הפסקה, החל מהחודש הבא (יולי) תוכלו להגיש את מועמדותכם להשתתפות בהגרלה, במסגרתה תוכלו להתגורר בדירות שכורות בשכר דירה מוזל. במסגרת ההגרלה, דירת 3 חדרים בדרום תל-אביב תעלה לכם מדי חודש פחות מ-3,000 שקל.

 

עוד על דיור בר-השגה בת"א בערוץ הנדל"ן :

 

הערב (א') אישרה ועדת הכספים בעיריית תל-אביב-יפו את עדכון הגדרת הקריטריונים לזכאות לדיור בר-השגה בעיר, וכן את גובה שכר הדירה שייגבה עבור הדירות שייכללו בהגרלה הראשונה, שצפויה להתקיים בנובמבר 2013. מדובר ב-77 יחידות דיור בשכונת שפירא ובשכונת יד אליהו.

 

מדובר בפרויקט "גני שפירא", שכולל 45 יחידות דיור בר-השגה (מתוך 69 יחידות דיור) בנות 3-4 חדרים ומבוצע במימון עירוני בסך של כ-60 מיליון שקל, באמצעות החברה העירונית עזרה וביצרון. בניית הפרויקט בעיצומה, והצפי לסיום ואכלוס הוא בתחילת שנת 2014. שכר הדירה יעמוד על 2,900 שקל לדירת 3 חדרים מדי חודש, ו-3,100 דקל לדירת גן או דירת 4 חדרים.

 

בשכונת יד אליהו בדרום-מזרח העיר, ישתתפו בהגרלה 32 דירות בתמהיל דירות מגוון (25 מ"ר, 40 מ"ר ו-60 מ"ר) בחכירת חברת עזרה וביצרון. שכר הדירה יעמוד על 45 שקל למ"ר ולא פחות מ-1,100 שקל לדירה. 

 

איך נדע אם אנחנו עומדים בקריטריונים?

הקריטריונים לקביעת הזכאות לדיור בר-השגה בתל־אביב הומלצו על ידי הוועדה לדיור בר-השגה בעיר. להלן הקריטריונים המעודכנים:

 

  • תושב תל-אביב-יפו: מי שהיה ועודנו תושב העיר תל-אביב-יפו ברציפות במשך 5 שנים, בטרם מועד פרסום המכרז (הרשמה והגרלה).


  • הגבלת גיל: הזכאות רק למשקי בית שבהם גילו של אחד מהבגירים אינו עולה על 45 שנה במועד פרסום ההגרלה. לגבי יחידים לא תהיה זכאות למי שגילו נמוך מגיל 27.


  • חסר דירה: ללא בעלות על דירה או חלק מדירה אחרת. הוכחה על ידי הצגת תעודת זכאות של משרד הבינוי והשיכון או על ידי הצגת תעודת הגבלה של חברת עמידר.


  • הכנסה: יוכלו לגשת רק משקי בית שהכנסתם נמוכה מהשכר הממוצע של עשירון שביעי. כלומר, הכנסה חודשית ברוטו למשק הבית המועמד תהיה בין עשירון ראשון לעשירון שביעי.

 

  • הצהרת המועמד על הון ונכסים: ההצהרה תכיל פירוט בדבר נכסי נדל"ן (מגרשים, חנויות), כלי רכב, נכסים ופקדונות פיננסיים וכדומה.


  • עבודה (מיצוי כושר השתכרות): משפחה תיחשב כעובדת, הממצה את כושר ההשתכרות, אם אחד מבני הזוג הוא עובד במשרה מלאה או בעל תיק במס הכנסה. מיצוי כושר השתכרות למשפחה או ליחיד הוא: ב-3 שנים שלפני המועד הקובע, עבד המועמד לפחות 24 חודשים במשרה מלאה, אשר מתוכם 12 חודשי עבודה במשרה מלאה ובאופן רציף. במקרה של משקי בית של עובדים עצמאיים, בחינת כושר השתכרותם תערך באופן שיהיה ככל שניתן - דומה לבדיקה של משקי בית של עובד שכיר.


  • משק בית ובו ילד (קריטריון גמיש - לא תנאי סף): למועמד ילד הרשום בתעודת הזהות כילדו, שגילו במועד ההגרלה לא עולה על 12. קריטריון זה חל על פרויקטים או דירות שיוגדרו עבור משקי בית עם ילדים.

 

ראש עיריית תלֿ-אביב-יפו, רון חולדאי, אמר עם אישור הקריטריונים כי "העירייה לקחה על עצמה להוביל את נושא הדיור בר-השגה, מתוך הבנה שצריך להקל על התושבים בני מעמד הביניים, לנוכח עליית מחירי הדיור. אנו משקיעים כ-10% מתקציב הפיתוח העירוני לצורך בניית דיור בר-השגה - ועדיין זו טיפה בים".

 

לדבריו, "אני מקווה שהממשלה החדשה, אשר הצהירה כי בכוונתה לטפל ביוקר המחיה ולהוריד את מחירי הדיור, תרים את הכפפה ותקדם גם היא מדיניות לדיור בר-השגה. זאת כדי שמעמד הביניים יוכל לחיות בכבוד במדינת ישראל".

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: אורית מילבאור אייל אדריכלים
הדמיית פרויקט גני שפירא בדרום תל-אביב
הדמיה: אורית מילבאור אייל אדריכלים
מומלצים