שתף קטע נבחר

צפו: נערים בהריון בחוצות שיקגו. לא צפוי?

קמפיין חדש של מחלקת הבריאות בשיקגו מרענן את הדיון בתופעת ההריון בקרב קטינות ומכוון את תשומת הלב לגברים

במאמץ להפחית את מספר ההריונות הבלתי רצויים בקרב קטינות, פתחה מחלקת הבריאות של עיריית שיקגו בקמפיין שממסגר מחדש את הדיון, ומציב במרכזו את הקטינים הגברים, שקשה להתעלם מחלקם בתהליך. גם מהקמפיין הזה קשה להתעלם, שכן מככבים בו נערים צעירים - בהריון.

 

"לא צפוי? כך גם רוב ההריונות. השתמשו בקונדומים, או המתינו". זהו הכיתוב השנון שמלווה את התצלומים שנתלו בתחנות אוטובוס בעיר ועל שלטי חוצות. הדוגמנים מגיעים מקבוצות אתניות שונות, מתוך כוונה לפנות לקהלים שונים – אחד היספני, אחר שחור ואחר בהיר עור ובלונדיני.  

 

 

"רצינו ליצור קמפיין פרסומי שיחתוך את הקשקושים ויגרום לאנשים לחשוב על הריון ולידה בקרב קטינים, ואיך הם משפיעים לא רק על נערות", הסביר דובר מחלקת הבריאות בריאן ריצ'רדסון בדברים שצוטטו בכלי התקשורת המקומיים.

 

"זה לא צריך להיות פחות מטריד כשזו נערה" ()
"זה לא צריך להיות פחות מטריד כשזו נערה"

"לא צפוי? כך גם רוב ההריונות" ()
"לא צפוי? כך גם רוב ההריונות"

 

מסע הפרסום שהושק בחודש שעבר שואב השראה מקמפיין דומה במילווקי, שעל פי דיווחים הביא לירידה ניכרת בשיעור ההריונות בקרב קטינות בעיר. שיעור ההריון בקרב קטינות בשיקגו הוא מהגבוהים בארה"ב. מחלקת הבריאות של העיר טוענת כי הוא הופחת ב-33% מ-1999 עד 2009.

 

חלק מכלי התקשורת הצביעו על כך שבניגוד למאמצים פרסומיים אחרים בתחום, הקמפיין פונה לנערים צעירים, משדר להם שהריון אינו רק עניינן של הנערות שעמן הם מקיימים יחסי מין, וכך קורא להם לגלות אחריות.

 

לדברי דובר מחלקת העירייה, "הקמפיין נחל הצלחה עד כה מפני שהוא משך הרבה תשומת לב וגרם לאנשים לחשוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך הקמפיין. "רצינו לגרום לאנשים לחשוב על ההשפעה, לא רק על נערות"
מומלצים