שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרשות נגד בנט: 'הוכרז מוות לפתרון 2 המדינות'
  דוברו של אבו מאזן מזהיר מפני הסכנה שטמונה בהצהרותיו של השר בנט, גם עריקאת תקף. גם בקואליציה התנערו מהדברים. יש עתיד: "קוראים לחידוש המו"מ באופן מיידי". לבני על השוואת התהליך המדיני לרסיס בישבן: "לא עוסקת בישבנו של אדם"

  גינוי פלסטיני לדבריו של נפתלי בנט: נביל אבו רודיינה, דוברו של הנשיא הפלסטיני אבו מאזן, דורש מממשלת ישראל עמדה ברורה בנוגע להצהרתו של בנט כי פתרון המדינה הפלסטינית הגיע למבוי סתום. "אלו הצהרות מסוכנות אשר ממשיכות את הפעילות להרחבת ההתנחלויות והבריחה מביצוע התחייבויות, בנוסף להצבת תנאים לכל משא ומתן". הוא הוסיף כי "ההצהרות הללו אינן רק מסר לממשל אובמה אשר משקיע מאמצים מתמשכים להחייאת תהליך השלום, אלא גם משקפות סירוב ברור לכל המאמצים המנסים להציל את מה שאפשר מתהליך השלום".

   

  דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

  ביל קלינטון: "פרס הוא מאנשי החזון הגדולים בעולם"

  רה"מ הפלסטיני בהר הבית: י-ם בעדיפות עליונה

   

  אבו רודיינה אף דרש מאירופה ומארצות הברית לגנות את דבריו של בנט. לדברים הצטרף ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, שקרא לקהילה הבינלאומית "להתמודד עם המציאות ולהבין שישראל הכריזה באופן רשמי על מותו של פתרון שתי המדינות". דבריו פורסמו באתר Palestine News Network.

   

  בנט. אחרי מות (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  בנט. אחרי מות(צילום: גיל יוחנן)
   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו הסביר מוקדם יותר בראיון לרויטרס: "אחפש הסדר מוסכם שבו תהיה מדינה פלסטינית מפורזת שתכיר במדינה היהודית. המזכיר קרי מנסה לחדש את המשא ומתן. אני בעד להיכנס אליו ללא תנאים מקדימים ואני מקווה שהנשיא הפלסטיני יגיב לכך".

   

  גם בקואליציה היו מי שהתנערו מדבריו של שר הכלכלה. סיעת יש עתיד מסרה בתגובה לדברי בנט: "אנו מחויבים לרעיון שתי המדינות וקוראים לחידושו של המו"מ המדיני באופן מיידי". עוד נמסר כי "זהו אינטרס ברור והכרחי של מדינת ישראל ונפעל בתוקף למימושו. מדינה דו-לאומית תהיה סופו של החלום הציוני".

   

  שרת המשפטים ויו"ר התנועה ציפי לבני הגיבה בעקיצה: "אנחנו בתנועה נמצאים כאן כדי לשמור על הבית היהודי. לא על מפלגת הבית היהודי,

  אלא על המדינה. וכדי לשמור על המדינה ועל הערכים צריך להגיע להסדר". היא הבהירה: "כשאנחנו קמים בבוקר, אנחנו לא חושבים מה יישאר לפלסטינים, אלא מה יישאר לנו. הבית היהודי הזה שאנחנו מדברים עליו הוא הבית שבו מאפשרים לאנשים שעלו הנה מכורח חוק השבות לחיות כאן בכבוד".

     

  לבני התייחסה גם לאמירותיו של בנט שהשווה את התהליך המדיני לרסיס שקיבל חברו בישבן: "הבהרתי כי הדרך היחידה לשמור על הבית עוברת דרך תהליך מדיני. אינני עוסקת בישבנו של אדם. ראש הממשלה גם אומר זאת בקולו, והבהרתי שלא נהיה עלה תאנה בממשלה. אנחנו עובדים צמוד מאוד עם ראש הממשלה, גם אם יש מי שיתפללו שלא זה יקרה".

   

  באותו הקשר הסביר נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון בנאום שנשא במרכז האקדמי פרס ברחובות: "הוצעה האלטרנטיבה לשמירת דמותה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. לא משנה כמה מתנחלים תשימו בגדה המערבית, לפלסטינים נולדים יותר תינוקות, אז אני עדיין חושב שיש לכם שאלה מהותית לענות עליה. אני לא רואה אלטרנטיבה למדינה הפלסטינית".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עריקאת. קביעת מוות
  צילום: רויטרס
  צילום: גיל יוחנן
  לבני. שומרת על הבית
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים