שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אייל גולן: "בני ליאם עוד יהיה גאה בשיר הזה"

  כשנודע שאייל גולן יוציא שיר שנכתב בהשראת ההתנצחות המתוקשרת עם אילנית לוי, אבי שושן קרא לו לגנוז את הניסיון הזה לסחוט יחסי ציבור מהברדק שבחייו הפרטיים. כעת גולן משיב לטענות: "זה בכלל שיר פיוס". האזינו ושפטו בעצמכם

  לא מעט תגובות זרמו לטור שפרסמתי כאן אתמול (ב') ובו קראתי לאייל גולן להפסיק לכבס את הכביסה המלוכלכת שלו ושל גרושתו אילנית לוי מול כל עם ישראל ולגנוז את השיר שנוצר בהשראת הפרשה. בין המגיבים היה גם גולן עצמו - שביקש הזדמנות לתת במה לצד שלו בסיפור, עם יציאתו של השיר שבמוקד הסערה, "קל כל כך".

   

  "אני רוצה להבהיר דבר אחד", פתוח גולן את השיחה, "השיר לא נכתב ממקום של מלחמה או רצון לחרחר ריב נוסף עם אילנית, אלא כשיר פיוס שמגיע ממקום נקי לגמרי - ובכלל לא מרצון להמשיך את ההתנגחות הפומבית שלי איתה". גולן גם הדף את עמדתי שהשיר הוא הגרוע ביותר בקריירה שלו, מעצם הנסיבות שסביבו לבדן: "אתה בכלל לא שמעת אותו, איך אתה יכול לכתוב את זה?".

   

  אני חושב שעצם העובדה שהשיר הזה בכלל יוצא בעייתית ומיותרת, בלי קשר לאיכותו.

   

  "אף אחד לא יכול להבין מה עבר עלי מאז שפורסם הראיון עם אילנית. עברתי ארבעה ימים של סיוט. כל אחד עוצר אותי ברחוב ומגיב, ואני פתאום צריך להתגונן ולהתנצל. זה מזכיר לי איך כששיחקתי כדורגל היו מקללים אותי במגרש והמאמן היה מעודד אותי ואומר ש'ההתמודדות הכי טובה היא להבקיע שערים'. אז עכשיו, כשאני זמר, אני מבטא את עצמי בדרך שבה אני עושה את זה הכי טוב - וזה דרך המוזיקה. השיר בא ממקום של אומנות ולא לטובת יחסי ציבור".

   

  אתה אומר שזה שיר פיוס, אבל לא יותר פשוט להיפגש עם אילנית במקום שקט, ללבן את הדברים ולסיים את הפרשה? אתה באמת צריך שעכשיו בכל פעם שהשיר יושמע ברדיו, השדרן שוב יזכיר את ההקשר?

   

  "בכל מקרה החיים שלי מסוקרים ללא הפסקה, ולכולם מה לומר והם שופטים ובודקים אותי בציציות, אז מה זה משנה כבר? חוץ מזה, מה ההבדל בין השיר הזה לשיר 'דז'ה וו' או 'כשאחר', שגם נכתב עליה? למה הם הפכו ללהיטים ענקיים והם לגיטימיים לחלוטין, ואת השיר הזה אתה אומר לי לגנוז? הרי זו לא פעם ראשונה שאני כותב עליה ועל החיים שלי. עד עכשיו זה היה בסדר, וכולם נהנו מהשירים".

   

  כי אף אחד לא ידע מה בדיוק קרה ביניכם ששימש רקע לכתיבתם של אותם להיטים. מבחינת הקהל זה היה עוד שיר אהבה/פרידה. אתה באמת רוצה שבכל פעם שהילדים שלך ישמעו את השיר הם ייזכרו בריב של אבא ואמא?

   

  "אני בטוח שכשליאם יגדל ויבין הוא יהיה גאה בי על השיר הזה".

   

  אני בטוח שגם אתה שמת לב שרוב הטוקבקים היו נגדך.

   

  "ואני בטוח שאם היית רושם שזה שיר פיוס וחיבוק לאילנית ולא שיר מריבה, התגובות היו אחרות לחלוטין. הקהל הבין את הדברים כפי שאתה הצגת אותם, וזו לא היתה הכוונה שלי. אני לא רוצה לריב עם אילנית והימים האלה היו מאוד קשים לי. אני יודע לעשות מוזיקה ובגלל זה אני מדבר דרך השירים. בסופו של דבר, אני בטוח שכל מי שיאזין לשיר יבין את הכוונה האמיתית שמאחוריו. המילים מדברות בעד עצמן. אני בא לשלום, והשיר הזה מוקדש לאילנית, שתמיד תהיה האמא של הילדים שלי. אפשר אבל לשאול אותך שאלה?".

   

  ברור.

   

  "אתה חושב שכדאי לי לבצע את השיר במופע בקיסריה מחר?".

   

  לא.

   

  קל כל כך

  מילים ולחן: רותם כהן

   

  קל כל כך לומר עלי הכל

  ואז לתת לי להוכיח שזה אחרת

  לא מה שנראה זה מה שיש לי בחיים

  אבל נפתור את זה בהזדמנות אחרת

   

  לא פשוט לקרוא שאת כותבת על אחד

  שאת אהבת או כך הרגשתי

  זה לא רק הבגידות זו אומללות נסתרת

  אני האב של ילדיך כבר ביקשתי

   

  שלא צריך לצרוח מה שכן אפשר ללחוש

  אני האיש שלך וכך גם אשאר

  נכון עברו תקופות שנראה שאני בורח

  אך לא ממך, בהזדמנות גם אספר

   

  שקל כל כך לומר עלי הכל

  להשתמש במכונות של מלחמה

  כמה עוד אסביר שהנשים והחיוך

  הם לא אומרים עלי דבר אז בשביל מה?

   

  לא נעים לקרוא שאת אוהבת

  ושהילד על ההיא לך מספר

  ועל ההוא שמכנה אותי "ההוא" אני לא כועס,

  בואי נחיה, זה יסתדר

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד רומנו
  אייל גולן. אבי שושן לא השתכנע, ואתם?
  צילום: אוהד רומנו
  לאתר ההטבות
  מומלצים