שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  גם הרנו של אברום בורג הושחתה: "זה טרור"

  איברהים סולימאן מאבו גוש בישר ליו"ר הכנסת לשעבר ששוהה בחו"ל כי רכבו נמנה עם 28 כלי רכב שצמיגיהם נוקבו בידי אלמונים. בורג מתח ביקורת על כך ש"תג מחיר" לא הוגדר כטרור: "יש טרוריסטים יהודים שהממשלה נמנעת מלפעול נגדם"

  "אבו גוש זה הבית שלי ומי שכותב דברים כמו 'ערבים החוצה', בעצם כותב עליי". יו"ר הכנסת לשעבר אברהם (אברום) בורג קיבל לפנות בוקר (יום ג') טלפון מחברו איברהים סולימאן שמתגורר באבו גוש, סמוך לירושלים. סולימאן סיפר לבורג ששוהה בחו"ל כי רכבו נמנה עם 28 כלי הרכב שהושחתו ביישוב הסמוך לירושלים. בנוסף רוססו על קירות ביישוב הכתובות "גזענות או התבוללות" ו"ערבים החוצה".

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

  לפיד לחרדים: "גיליתי שהקופה הציבורית נשדדה" 

  בתוך הקישון: "לא ייתכן שהסרטן ממקום אחר"

  הרנו של בורג (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  הרנו של בורג(צילום: אוהד צויגנברג)

   

   

  הבוקר באבו גוש    (צילום: אלי מנדלבאום)

  הבוקר באבו גוש    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בורג השאיר את הרכב מדגם רנו קליאו אצל חברו סולימאן לצורך ביצוע טיפולים. אחרי שהבין כי צמיגי רכבו נוקבו סיפר בורג כי "מדובר ברכב ישן שלי שעומד שם. הדבר הכי חשוב לי שהאנשים לא נפגעו ושכל החברים שלנו בסדר. זו בושה וחרפה. זה סיפור שאין בו ערבים ואין בו יהודים, יש פה בני אדם".

   

  יו"ר הכנסת לשעבר מתח ביקורת על החלטת הקבינט שלא להשוות את פעולות ה"תג מחיר" לטרור. לדבריו, "זה סיפור על אנשים טובים ואנשים רעים, והאנשים הרעים הם אלו שעשו זאת לאנשי אבו גוש. זו פעולת טרור ואם הממשלה חושבת שתוכל להתחמק מטיפול בנושא, זה יחדור ויגיע אל הלב. יש טרוריסטים יהודים שהממשלה נמנעת מלפעול נגדם".

   

  החבר סולימאן סיפר כי "דיברתי עם אברום וסיפרתי לו על מה שקרה. הוא התאכזב לשמוע, כי אנחנו ביחסים ממש טובים. כמכונאי רכב אני עובד איתו כבר שנים. הוא נשמה טובה והוא מסר לנו שנחזיק מעמד".

   

  כתובות שנאה. אבו גוש, הבוקר (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  כתובות שנאה. אבו גוש, הבוקר(צילום: אוהד צויגנברג)

   

   (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  (צילום: אוהד צויגנברג)

   (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  (צילום: אוהד צויגנברג)

   

  גם יו"ר הבית היהודי ושר הכלכלה נפתלי בנט התייחס לפעולת השנאה. בנט כתב בדף הפייסבוק שלו כי "'תג מחיר' הוא מעשה לא מוסרי ולא יהודי. יש קבוצה קטנה של חורשי רעה שרוצים להחריב כל סיכוי לחיי שכנות טובה בין ערבים ליהודים בארץ שלנו. קבוצה שנותנת כלים בידי שונאינו להשחרת פנינו. לא נאפשר להם להצליח. השבוע הענקנו סמכויות נרחבות למשטרה ולשב"כ על מנת לתפוס אותם. אני קורא לכוחות הביטחון לפעול בעוצמה נגד תופעה בזויה זו".

   

  קואליציית הארגונים נגד פשעי שנאה וגזענות בישראל, "תג מאיר", תקיים הערב אירוע תמיכה בתושבי אבו גוש. היו"ר ד"ר גדי גבריהו אמר כי "האחריות היא על ראש הממשלה בנימין נתניהו. זו התגובה של הימין הקיצוני להחלטתו שלא להגדיר פשעים מסוג זה כאירועי טרור". 

   

   (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  (צילום: אוהד צויגנברג)

   

   (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  (צילום: אוהד צויגנברג)

   

  באחרונה גברו הקריאות לפעול ביתר שאת נגד פעולות השנאה של יהודים קיצונים, ובישיבה שלשום החליט הקבינט המדיני-ביטחוני כי שר הביטחון יכריז על ארגון "תג מחיר" כ"התארגנות בלתי מותרת". זאת אף שהיועץ המשפטי לממשלה, שרי המשפטים וביטחון הפנים וראש השב"כ, המליצו על הכרזה כארגון טרור.

   

  החלטת הקבינט מרחיבה משמעותית את כלי החקירה והצעדים

  המשפטיים העומדים לרשות כוחות הביטחון במאבק נגד האחראים לפעולות השנאה. השר משה (בוגי) יעלון יוכל לעשות שימוש בסמכותו לפי תקנות ההגנה לשעת חירום ולהכריז על פעילי "תג מחיר" כ"התאחדות בלתי מותרת". בין היתר, הדבר יאפשר הארכת תקופות המעצר של חשודים והחמרת תקופת הענישה, כמו גם מתן אפשרות למעצר ללא זכות לראות עורך דין ואפשרות לעקל רכוש, נכסים וחשבונות בנק.

   

  עם זאת, בשנים האחרונות התקשו במשטרה ובשב"כ להביא לדין את מבצעי פעולות השנאה, וגם מעצרים לא הניבו כמעט כתבי אישום.

   

  בהכנת הכתבה השתתפו אטילה שומפלבי ומורן אזולאי
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אברום בורג
  צולם: אוהד צויגנברג
  הבוקר באבו גוש
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים